Letenské prase - NZM Praha / 3.3.2012

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Letenské prase - NZM Praha / 3.3.2012

Příspěvek od Medium »

Obrázek

Ano ano, tak po roce zase, připravilo Národní zemědělské muzeum akci "Letenské prase"

Říkal jsem si, co s nečekaně volným víkendem?! A ejhle - Pavel Skokan v sekci pozvánek informoval o akci v tuto sobotu 3.3. "Letenské prase" v Národním zemědělském muzeu v Praze. No a spojení papíru a pochoutek z vepříka? Tak tomu se odolat prostě nedalo a dnes dopoledne jsem nasedl do autobusu a vydal se směr Praha. Netušil, co mě čeká. Ale zpětně musím říct že Pavlovi patří velké díky za to, že na akci upozornil.

Za vstupné 60 Kč jste mohli navštívit jak stánky venku, tak vevnitř v muzeu a dokonce i samotnou expozici muzea. Ve venkovních stáncích byly k mání hlavně různé druhy pochutin - sladkosti, nápoje alkoholické i nealkoholické, a hlavně všechno možné z prasátka. Na samém začátku dne proběhla i ukázka porcování prasete zkušeným řeznickým mistrem. Vše bylo doplněno i povídáním, ze kterého jste se dozvěděli spoustu zajímavého. Dokonce i to, že když na svojí soukromou zabijačku nikoho krom rodiny nepozvete, legálně k vám nemohou sousedi, ani policisté, ale hasiči ano. Ze zákona mají automaticky povolen vstup do soukromého objektu. Ovšem pozor, pokud vniknou hasiči, pak k vám mohou již i další složky záchraného systému. Tak prý je dobré si dát pozor na závistivé udavačné sousedy.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vevnitř jste si mohli navíc vyzkoušet různé rukodělné činnosti (např. malování na sklo), zastavit se u stolku s plastikovými modeláři, ale hlavně a to především u papírových modelů. Jako obvykle nás tu reprezentoval Michal Kavalier se svojí dílničkou a minivýstavkou, kterou si nosí v 1 kufříku, ale zabere 2 stoly. Druhým klasikem do party je samozřejmě Pavel Skokan s prodejem vystřihovánek z produkce jeho Mega Graphicu.
Obrázek Obrázek

U Pavla jsem se po obědě samozřejmě zastavil, a s důkladně zamaštěnými prsty ještě důkladněji prolistoval vším, co bylo na stolku. Pavel prodával šmikajdy při této příležitosti se speciální slevou, takže jste ušetřené peníze mohli přeměnit v něco lahodného, voňavého a mastného....
Obrázek

Pro zájemce přidávám i fotky traktorů, které vyšly v podobě papírové vystřihovánky - Fordson, Zetor 15 a masochisticky titěrný Farmall H, u kterého můžete využít ke stavbě modýlku i 1 detail motoru.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek


A jak že to bylo vlastně s tím pašíkem?

Jéé, tady bude!! Pašíku Vašíku, kdepak jseš? Neschovávej se a vylez Obrázek
Hm, nevylízá, co s ním asi je, kde může být? Aháá, tady ho máme Obrázek.....
A tady se nám další sele, na rožni už točí vesele Obrázek

A hodnocení akce?

Pavel říkal, že minulých zabijaček se účastnilo více lidí. Nevím, jestli menší počet byl zapříčiněn malou propagací akce, nebo zavedením vstupného. Ale přiznám se, že mi to ani nevadilo. Žádné nekonečné stání ve frontách, prodírání se mezi lidmi, s obědem si bylo kam sednout - prostě pohoda. Zastavil se i kolega Petr Prokop s dětmi, a ač neustále říkal, že hned zas pojedou a ani si nic nekoupí, tak nakonec odcházeli po 2 hodinách všichni pěkně nabaštěný, takže asi taky byli plně spokojení.
A k tomu to úžasný počasí. Nebe převážně azurově modré, a ač ještě ve vzduchu byla cítit vláda zimní královny, jaro dávalo znát, že už brzy přijde. Poznali to i pražáci a vyrazili na Letnou do parků, muzeí, (Tomys večer na Spartu), takže nebylo pořádně ani kde zaparkovat a policajti rozdali botiček, že z aut byla pomalu pěchota.
Takže akce naprosto hozená do pohody v luxusním dni. Kdo tam nebyl, tak je ten co prohloupil ;)
Obrázek Obrázek
Pohledy z Letné...
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“