T 34 76 / ABC / 1:34 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

T 34 76 / ABC / 1:34 HOTOVO

Příspěvek od BalvieM »

Musím sem také pustit mezi vrcholná modelářská díla, která se zde nějak rozjela, také něco odpočinkovějšího.
Už dlouho jsem nestavěl žádnou pásovku a ještě déle nic od pana Vyškovského.
Tento model mám v hlavě již delší dobu ještě z důvodu, který popíši později. Nechci být hned z kraje kamenován.
Na tanku už chvilku pracuji, lehce jej chci vylepšit, ale zároveň chci zachovat neopakovatelný styl autora.

Nejdřív náhled na model a ukázka, že mám originál i když nevím jak to u těchto modelů fakt prokázat.

Obrázek Obrázek Obrázek

Datumu na fotkách nevěnujte pozornost, zatím se jej snažím pochopit. :roll: .

Korbu mám výrazně zpevněnou, včetně vnitřních příček podlepených kartonem bez chlopní. Kola jsou rozřezaná, zdvojená, to aby jich bylo víc :) .
Vršek korby ke spodku jsem nelepil podle návodu, ale nejdřív jen korbu a pak blatníky. Pro mě to je lepší, nemám rád lepení velkých celků k sobě.
Tady jsem našel chybku, blatníky jsou o něco delší než korba. Řešení jednoduché, zkrácení v místě přilepení beden.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek



a ještě nějaká šepleť..

Obrázek

To světlo je originální.

Brzy naschle.
Naposledy upravil(a) BalvieM dne ned 3.3.2013 11:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
navstevak
Příspěvky: 69
Registrován: sob 28.1.2012 17:49

Re: T 34 76 / ABC / 1:34

Příspěvek od navstevak »

Gratuluji, zatím parádní práce. Stroj mi tu někde stojí ve skříni, ale z dob mého dřevního modelaření. Takže jednou ho budu muset dát znovu a lépe.

Oceňují snahu o vylepšení modelu jako je úprava kol. Na jedné z fotek má kolo nějka ohlou "obruč", to je asi nějaká chybka. Podvozek budeš mít s pásy na pevno nebo udžíš ten systém "pružení"? K tomu měla být kola vyztužena zátěží - já tam tehda vlepoval nějaké mince.
_____________________________________________________________
Hotovo: MPR I, Švihov, StuH 42 1:35, Wirbelwind 1:35, Sd.kfz. 251/1D 1:35, Pz.Kpfw IIc 1:35, LT 40 1:35, sIG 33 1:35, Škoda Fabia 1:24, Jeep scout car T25 1:35, Škoda Roomster 1:32, JAGDTIGER 1:35, Sherman M4AE2 Jumbo 1:35

Ve stavbě: MPR II (45%) - STOP, Centaur IV 1:35 (90%) - STOP, KV-1 1:35 (10%)
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: T 34 76 / ABC / 1:34

Příspěvek od BalvieM »

V kolech mám nasekané olovo, boky kol jsou řádně nasíleny, tak to vydrží, ve vaně závaží z pneuservisu na vyvažování kol, takže váha slušná.
Na fotce co je tank otočený je už vidět pohyb.
Té obruče jsem si už všiml, opraveno. Mám je stavěny jen z jedné vrstvy papíru, tak asi při nějakém otáčení to jedna odnesla.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: T 34 76 / ABC / 1:34

Příspěvek od BalvieM »

Dodělávky na korbě jdou pěkně od ruky. Doplňky jsou na svém místě, na kruh pod věž jsem si udělal z kartonu kolo, aby to bylo co možná nejkulatější.
Lano mám ze šňůry na starší typ žaluzií.

Obrázek Obrázek Obrázek

A věž, opět podlepená, žebro nasílené bez chlopní. Dělo je namotané na špejli se zatím neuzavřeným spodkem podle návodu.
Trošku mi dělali problémy kopule vedle děla, nakonec jakž takž dopadly.
Věž jsem uzavřel a nainstaloval kanon, který se naštěstí opravdu sklápí ztuha.
Spodní ložisko věže jsem opět vyztužil nasíleným spodním dílem, který mám mírně zmenšený a nasunutý do kruhového dílu ložiska.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Horní díl věže jsem musel trochu ořezat podle obvodového dílu. Zatím není nafoceno.

Brzy naschle.
Uživatelský avatar
navstevak
Příspěvky: 69
Registrován: sob 28.1.2012 17:49

Re: T 34 76 / ABC / 1:34

Příspěvek od navstevak »

Když už jsi se pustil do provádění nějakých úprav - viz. kola, nestálo by za to upravit i onen poklop řidiče? Přece jen ten poklop na osičce ze špendlíku je velké zjednodušení ala ABC.

_____________________________________________________________
Hotovo: MPR I, Švihov, StuH 42 1:35, Wirbelwind 1:35, Sd.kfz. 251/1D 1:35, Pz.Kpfw IIc 1:35, LT 40 1:35, sIG 33 1:35, Škoda Fabia 1:24, Jeep scout car T25 1:35, Škoda Roomster 1:32, JAGDTIGER 1:35, Sherman M4AE2 Jumbo 1:35

Ve stavbě: MPR II (45%) - STOP, Centaur IV 1:35 (90%) - STOP, KV-1 1:35 (20%)
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: T 34 76 / ABC / 1:34

Příspěvek od BalvieM »

Oska je z kanclsponky a jak jsem psal, chci zachovat ráz ala Vyškovský. A ta kola, no uvidíš.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: T 34 76 / ABC / 1:34

Příspěvek od BalvieM »

Zdravím Vás,

tak a je hotovo. Konečně můžu ukázat proč mám kola tak jak je mám.
Asi před půldruhým rokem jsem na sběrném dvoře objevil vyhozený plastikový model T34/85. Nevím jestli to bylo něco od nás, nebo ruská výroba,
ale určitě doba vzniku patří před rok 89. Jen tak pro zajímavost jsem jej vzal domů, ale moji kocouři vůbec nechápaly co to tam nového
na té skříni je a zařídily "téčku" poslední letecký den. Použitelné zůstaly jen právě pásy. A pak mě napadlo jestli by k nim nepasoval
nějaký papírový model. Čistě náhodou jsem tady na DF sehnal použitelný kousek a myslím, že i ve správném měřítku.
Dříve v ABC také vycházely třeba jen vršky modelů např. pancéřový vlak SNP, nebo karoserie na auta pro autodráhy, dokonce i dnes
nevím zrovna kdo, vydává dělo s gumovými koly, tak si říkám proč ne.
Pásy mám lehounce zablácené Agamou "bláto" a tank je opravdu atraktivnější.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Brzy naschle.
Uživatelský avatar
FrantaP
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 28.2.2013 7:08
Bydliště: Mělník

Re: T 34 76 / ABC / 1:34 HOTOVO

Příspěvek od FrantaP »

Já myslím že paráda hezky udělanej retro kousek šikula :)
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 251
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T 34 76 / ABC / 1:34 HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

No páráda! S těmi nepapírovými pásy je to špica. A ostatní vylepšení jsou taky podle mě velice povedená. Možná nejpovedenější verze tohodle Vyškovského modelu, co jsem viděl. Až bude hezky a příležitost, chtělo by to nějaké pořádné kýčovité fotky z venku nebo aspoň s pěkným pozadím :-)
Dlouhodobě o T/34 taky uvažuju, dokonce už jsem začal i rýhovat (pak jsem ale zvolil rozsahem menší Challenger), ale jednoduché pásy, u kterých současně nevím, jak je vylepšit, (aniž bych je rozstříhával na jednotlivé dílky, což se mi nechce), mě zatím odrazují.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: T 34 76 / ABC / 1:34 HOTOVO

Příspěvek od BalvieM »

Díky :oops: !!

Jo a Challengera mám taky ;) .
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“