Škoda 706 RTO LUX / Mega graphic, M.Antonický / 1:43

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Ivan.Šimeček
Příspěvky: 37
Registrován: sob 4.2.2012 17:38

Škoda 706 RTO LUX / Mega graphic, M.Antonický / 1:43

Příspěvek od Ivan.Šimeček »

Tak jsem se po delší přestávce ,od doby kdy jsem poprvé avizoval stavbu tohoto modelu,pustil do realizace.Zatím podlepení některých dílů a první pokus o vyřezání oken.Model mám v plánu udělat i s interiérem.No uvidím jak se bude dařit,první pokus musím zatím nechat jako zkušební.Z výsledkem nejsem vůbec spokojen,tak mě čeká druhé kolo.
Obrázek Obrázek Obrázek


Název vlákna upraven dle místních zvyklostí. moderátor Zrzek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Škoda 706 RTO LUX,1:43 , MEGA , M.Antonický

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ivane, nevím jak ostré máš nástroje. Tahle jemná prácička si vyžaduje velice ale velice ostré čepelky. Nemusíš tím pádem na skalpel tolik tlačit a řez je možné udělat navícekrát. Prvním nářezem si jakobyoznačíš kudy špička skalpelu pojede a další dva až tři řezy dotvoří to co je potřeba. Úhel sklonu ostří vůči papíru dělá také svůj výsledek. Čím blíž je ostří k papíru, tím líp řeže a netrhá papír.
Ivan.Šimeček
Příspěvky: 37
Registrován: sob 4.2.2012 17:38

Re: Škoda 706 RTO LUX,1:43 , MEGA , M.Antonický

Příspěvek od Ivan.Šimeček »

Pravdu máš chlape.Zdendo nástroje mám v pohodě,ostré dost,ale problém je v mých očích.Tento první pokus,prozřetelně na kopii,jsem dělal systémem,v jedné ruce skalpel v druhé lupu.Musím si pořídit na tu lupu nějaký šikovný držák.Co se týče skalpelu,tak při prvním nářezu kdy jsem bez tlaku kopíroval jen čáru kresby,už ten prevít řezal,takže ostrý je dost.Tady je to v pohodě,vím že co se týče nástrojů můžu se do toho pustit,ted jen musím vyřešit ostrý obraz.Takže vše zatím ve fázi pokusů.no ale nepovolím :shock: 8-)
Radek14
Příspěvky: 36
Registrován: sob 21.1.2012 11:16
Bydliště: Čtyřkoly

Re: Škoda 706 RTO LUX,1:43 , MEGA , M.Antonický

Příspěvek od Radek14 »

Já bych to udělal tak, že bych vyřízl celý obvod rámu, a pak bych zvlášť vyřízl ty lišty, a nalepil je na folii.
Jinak držím palce, ke zdárnému konci. ;)
Ivan.Šimeček
Příspěvky: 37
Registrován: sob 4.2.2012 17:38

Re: Škoda 706 RTO LUX,1:43 , MEGA , M.Antonický

Příspěvek od Ivan.Šimeček »

A víš,že o tom taky uvažuju jako o jedný z možností?zatím to zkouším takhle,ale možná na tuto variantu taky dojde.Už ted vím,že jsem si vzal asi velký sousto udělat to v orig,velikosti,no uvidíme.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Škoda 706 RTO LUX,1:43 , MEGA , M.Antonický

Příspěvek od Lukáš »

To já bych to zas tak nedělal. Následné vlepování s hlavně rovnání "příček" je zbytečná práce navíc.
Ivan.Šimeček
Příspěvky: 37
Registrován: sob 4.2.2012 17:38

Re: Škoda 706 RTO LUX,1:43 , MEGA , M.Antonický

Příspěvek od Ivan.Šimeček »

No když jsem o tom pak přemýšlel,tak by to byla asi větší piplačka,ale jedna z možností to je.Další dilema ,které ted řeším,zda oddělit střechu od boků,nebo to nechat a zkusit to pak natvarovat v celku.Jenže když si představím už vyřezaná okna,tak by to v celku nemuselo dělat dobrotu.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Škoda 706 RTO LUX,1:43 , MEGA , M.Antonický

Příspěvek od Lukáš »

Na tvém místě střechu neodděluju, opět ti to přidělá spoustu práce až se ji budeš snažit napasovat zpátky, aby to vypadalo pěkně a nebyla vidět spára. Nevím, jak je model konstruovaný, ale snažil bych se slepit komplet karosérii a do ní pak zespoda vsunout slepenou podlahu se sedadly a podvozek.
Ivan.Šimeček
Příspěvky: 37
Registrován: sob 4.2.2012 17:38

Re: Škoda 706 RTO LUX,1:43 , MEGA , M.Antonický

Příspěvek od Ivan.Šimeček »

Asi máš pravdu,jo a ty sedadla a interier vůbec to bude taky něco. :( :shock: :idea: :(
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“