ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Zdravím Vážení modeláři,
jelikož mi ještě zbývá chvíle času, než budu muset odejít do práce, zahájím, alespoň písemnou formou, tohleto vlákno se stavbou návěsu pro tahač T148 NTt 6x6 "Benzina". Cisternu samotnou už mám hotovou, taky kola, a nějaký drobnosti. Reaguji spíše na to, že mi bylo vytknuto, že jsem tajemnej jak hrad v Karpetech a stavím bez toho, abych to někde prezentoval.
Tahač mám hotov, foto je v galerii hotových modelů. Fotku klidně přidám, není problém.
Cisternu jsem dělal podle modeláře pan Tau, ta stavba mě zaujala. Ne, že bych nevěřil návodu pana doktora, ale přišlo mi to zajímavé a chtěl to zkusit. Fotky dodám a můžete sami ohodnotit, zda se to docela povedlo. Osobně si dávám známku 2, nepřidal jsem zpevnění stropu cisterny (širší pásek 1mm balsy) a na některých místech se i nepovedly okraje. Jinak ale myslím, že dobrý.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
(ta kapota je přiložená nasucho, proto je takto, dělal jsem ji 2x, první omylem pokropil pivem)
Prozatím se mějte.
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Dobrý večer pánové,
jsem tu s dalším pokrokem na tomto modelu. Sestavení podvozku bylo vcelku v pohodě. Nakonec jsem ho ještě přestříkl bílým surfacerem, aby bylo vše bílé. Na poslední fotce je v pozadí i obálka sešitu modelu, doufám, že to bude stačit jako důkaz originálu.
Nasadil jsem i kola a zkusmo zapojit na tahač. Vypadá to skvěle.
Obrázek Obrázek Obrázek
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od LC 736 »

Krásna práca,gratulujem.To s tou balzou ma napadlo,ked som lepil betu cisterny a značne to uľahčí stavbu.Ja som si potom zlepil komplet súpravu
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Díky. Chtěl jsem zprvu stavět podle vystřihovánky, ale obával jsem se, aby se mi ty žebra nezobrazily, nepromáčkly na obšívce při pozdější manipulaci. Při prohlížení jiných staveb stejného modelu jsem narazil na toto zjednodušení.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 626
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od pan Tau »

Postup jsem si našel na slovenském foru od Zola. Přesně jak píšeš, mohlo by hrozit promáčknutí obšívky žebry. Za to se cisterna nekroutí a je pěkně pevná.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od bedatruhlar »

Jestli to nebude tím že Zolo a LC 736 jsou jedna a tatáž osoba
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od LC 736 »

žeby to ozaj bolo tým?? :lol: :lol: :lol: Ten nick LC 736 som si dal na počesť môjho prvého busu,ktorý som u nás na Sad Zvolen dostal 10 rokov dozadu.Mal som ho hrozne rád ;) Ináč tu je tá moja spomínaná súprava: Obrázek
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32/ HOTOVO

Příspěvek od vojta78 »

Dokonáno jest. Ripperův model návěsu cisterny Benzina je hotový. Stavěl se skoro sám. Potíže žádné. I když to podle mého vypadá pěkně, stále na Zola nemám.
Dokonce o žebřík v zadní části cisterny se mi povedl hned na první pokus.
Obrázek Obrázek Obrázek
Další model bude asi zase tahač, tentokráte modrý s návěsem Cement, akorát bude zajímavý dělat to potrubí.
LC 736
Příspěvky: 156
Registrován: pon 6.2.2012 12:49

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od LC 736 »

A to si nemyslím,jediné v čom mám výhodu,že som tých 148-čiek už zlepil kopu,tak poznám ich úskalia a tá cisterna je tiež druhá v poradí,prvú dostal Ripper. Tvoja súprava je rozhodne veľmi krásna bez diskusie ;) ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od Ričmond »

Máš to parádní a drobnosti se ztratí. Jediné co bych snad vytknul k tahači, tak na té fotce kde je nejvíc vidět světlo chybí žárovečka :-P
Gratuluju a očekávám něco dalšího :)
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od vojta78 »

Díky za uznání a za připomínky, těch není nikdy dost, je stále co vylepšovat. Další T148 bude zase o něco dál v kvalitě, tato je vlastně moje první, takže pár věcí, na kterých zapracuji u další se najde.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od dravec »

Vojto, velká gratulace k hotovému modelu. Jde vidět, že ti malá pauza v lepení prospěla a vrátil ses opět ve velkém stylu.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od rybak »

Na Zola tady nemá snad nikdo :-)
Jinak také gratuluji k dokončení této moc pěkné soupravy.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Gratuluji k dokončení . Vypadá parádně .
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: ZTS CN 23 TO „Benzina“/RipperWorks/1:32

Příspěvek od Laďuša »

Pěkný, pěkný :) A bez tý žárovky ve světle mi to příde i lepší, dyť T148 neměla čirou optiku. Jdu něco patlat :D
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“