TATRA 815-2 ZO R45 12.400 4x4.1 DAKAR 2007 / VIMOS / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
zvukar
Moderátor
Příspěvky: 39
Registrován: stř 28.12.2011 20:19
Bydliště: Lysice

TATRA 815-2 ZO R45 12.400 4x4.1 DAKAR 2007 / VIMOS / 1:32

Příspěvek od zvukar »

Zdravím všechny

Sice tento model je již hotov a fotky ze stavby nemám, ale při kompletaci modelu jsem narazil na drobné problémy. Proto ho dávám sem.
První byla úprava zadních blatníků na nástavbě, které mi nedovolily její osazení na podvozek. Jejich přední část se mi potkala se zadní částí nádrží. Jen jsem jich vepředu uřízl.

Horší problém nastal po přilepení kabiny na podvozek. Kabinu jsem přilepil a při pohledu na model se mi něco nezdálo. Porovnával jsem již hotové modely od stejného vydavatele a fotky reálného auta a zjistil, že kabina je nepřirozeně zvedlá. Zkusil jsem položit i nástavbu. Kabina byla i s nástavbou vysoko a i lehce vzadu.
Obrázek Obrázek Obrázek
Mezera mezi nárazníkem a kabinou byla cca 4,5 mm. Sice jsem opravdové auto neměřil, ale podle fotek si myslím, že tam 14,5 cm není. Po půldenním přemýšlení jsem vzal skalpel a celou kabinu odřízl. Následovala úprava předních držáků kabiny. Musel jsem i zkrátit už přilepené roury vedení vzduchu od sání, aby kabina klesla i v zadní části.
Celou kabinu jsem tedy posunul o 1 mm dopředu a asi o 2,5 mm dolů.
Nechtěl jsem ze stavby tohoto modelu dělat report, ale zde na foru se nyní objevilo pár modelů, u kterých se mi podle fotek zdá, že by si kabiny zasloužily podobnou úpravu.

Takto po mé opravě vypadá zkompletovaný model.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tady pár fotek, na kterých je posun kabiny vidět detailněji
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
a pohled téměř z boku aby byla vidět pěkně návaznost kabiny, nástavby a podvozku
Obrázek
Ještě jsem musel lícovou stranu předních blatníků polepit šedým papírem, jelikož neseděly bílé obdelníčky pro přilepení držáků blatníků.

Jedná se o drobné chybky na modelu, které dokáže každý modelář, pro kterého je složitostí model určen, korigovat.
Rozhodně to neberte jako kritiku modelu nebo autora. Za takové modely jsem alespoň já autorovi za vydání hrozně vděčný.
Chci jen inspirovat a ukázat, jak se dá model při trošce odvahy upravit aby odpovídal přesněji fotkám předlohy.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: TATRA 815-2 ZO R45 12.400 4x4.1 DAKAR 2007 / VIMOS / 1:3

Příspěvek od JoseFxx »

Nad modely J.Vintra se holt při stavbě musí myslet hlavou a né bezhlav lepit :-)
Postavil jsi krasavce.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1060
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: TATRA 815-2 ZO R45 12.400 4x4.1 DAKAR 2007 / VIMOS / 1:3

Příspěvek od rybak »

Nádhera, díky za rady.
Souhlasím s tím, že
- se u toho musí přemýšlet a ne jen bezhlavě lepit,
- jsem taky moc rád za vydání podobných modelů,
- ve výsledku je to moc pěkný model.
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 486
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: TATRA 815-2 ZO R45 12.400 4x4.1 DAKAR 2007 / VIMOS / 1:3

Příspěvek od Kovář »

Moc hezké, radost se podívat. Modely od Vimosu můžu v jakémkoliv množství...
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“