Chenonceau / L' instant durable / 1:250

Odpovědět
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Chenonceau / L' instant durable / 1:250

Příspěvek od Carvrer »

Tak jsem se pustil do další francouzské šmikajdy. Opět se jedná o zámek z údolí Loiry, tentokrát poměrně známý a velmi fotogenický, jak díky své podobě, tak díky svému umístění na mostě přes řeku.

Obrázek

Jako v předchozím přízpěvku je i tentokrát součástí vystřihovánky poměrně obsáhlá historie zámku a spousta fotografií. Návod je tentokrát bohužel zjednodušen pouze na několik návodných fotografií a plánek s označením dílů, zámek se však skládá poměrně intuitivně, takže sáhodlouhý návod není ani třeba. Přesto doporučuji opatrnost.

Začal jsem od nejstarší části celého komplexu. Pozdně středověkého donjonu.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Chenonceau / L' instant durable / 1:250

Příspěvek od Aki »

koukám, že se to leskne, jak psí kulky... to bude asi laser, že jo? je to aspoň na solidním papíru?
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Chenonceau / L' instant durable / 1:250

Příspěvek od Carvrer »

Tak po delší odmlce, věnované plastikovému modelaření jsem se vrátil k papíru a nedodělaným kouskům a poněkud jsem pokročil se stavbou i tohoto krásného zámku. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale při umělém světle to s mým foťákem o moc lépe nejde :-(

Obrázek
K Donjonu přibylo nádvoří a vstupní mostová konstrukce k samotnému zámku.

Obrázek
Dále jsem začal se stavbou renesanční části samotného zámku.

Obrázek
Obě části na nečisto spoleny.

Vše zatím sedí bez problému.
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Chenonceau / L' instant durable / 1:250

Příspěvek od Carvrer »

Obrázek
Renesanční palác zámku jsem doplnil o různé věžičky, arkýře a balkony.

Obrázek

Musím zde bohužel vytknout i jeden nešvar, kterého se výrobce modelu dopustil. A tím jsou chlopně. Na rozdíl od Azay Le Rideau je na tomto modelu téměř pravidlem, že tam kde by chlopně měli být a jsou potřeba na ně výrobce zapomněl. Naopak tam kde nejsou až tak třeba, jsou vždy a často tak velké, že i na sestaveném modelu jsou viditelné, zejména při pohledech jakoby ze spoda. Chce to promyslet si ještě před stříháním, kde by se nám chlopně hodily a při obstříhávání dílu si je občas sami udělat. Na zakrytí některých zbytečně velkých a nešikovně umístěných chlopní mám připravenou barevnou kopii některých stránek z vystřihovánky, z níž vystřihnu plochy tak, abych nakonec ty nejviditelnější chlopně zakryl.
Jinak se ale model skládá v podstatě bez větších problémů.
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Chenonceau / L' instant durable / 1:250

Příspěvek od Carvrer »

Další posun. Renesanční palác jsem opatřil střechou. Z téhle fáze jsem měl strach, ale všechno sedlo celkem dobře. jen u nárožních věží zůstaly poněkud větší mezery, ale ty ještě zaretušuji. Návod síce radí nalepit už i střechy věžiček a komíny, ale já si tohle nechám až na závěr, abych si tyhle detaily během další stavby nezničil.

Obrázek

Obrázek
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Chenonceau / L' instant durable / 1:250

Příspěvek od Carvrer »

Další posun, díky volnu mezi svátky.
Barokní galerie na mostě přes řeku.

Obrázek

Obrázek
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Chenonceau / L' instant durable / 1:250

Příspěvek od Carvrer »

Další postup. Všechny tři části jsem nalepil na podkladovou desku a začal doplňovat dalšími drobnostmi. První na řadu přišli mostní pilíře a komíny. Všechny části průběžně srovnávám s fotkami skutečné stavby na internetu. Musel jsem proto z barevné kopie některých listů, kterou jsem si předem udělal doplnit na několik míst chybějící drobná okénka a také zadní vstup do parku z mostní galerie si autor velmi zjednodušil, takže jej budu předělávat. Také nejsem příliš spokojený s podobou základové desky. čistá tmavě modrá by si zasloužila trochu oživit, ale na to se vrhnu až na konci. Jinak jde stavba bez problému a model začíná vypadat velmi pěkně. Má i celkem slušné rozměry (na délku přes půl metru).

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Chenonceau / L' instant durable / 1:250

Příspěvek od Vojta Č. »

Teda těm od tý vody muselo táhnout na záda, to je nápad, stavět zámek na mostě :D

Jinak se mi to moc líbí, je to členitý, je to neokoukaný, je to jinej svět, jak architektonicky, tak modelářsky.
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Chenonceau / L' instant durable / 1:250

Příspěvek od Carvrer »

Tak model je konečně dokončený. Tedy to je už delší dobu a byl k vidění i v Brně na Papírovém království, ale teprve tento týden dorazily objednané stromečky, takže teď už je model stoprocentní :-)
Stavba byla bezproblémová, jen rozměrově je to přeci jen větším kousek, tak zatím nevím, kam s ním :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Chenonceau / L' instant durable / 1:250

Příspěvek od Carvrer »

Pár dalších fotek při lepším světle.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“