Lotus 79, M. Andretti / PKAA, P. Špinler / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Lotus 79, M. Andretti / PKAA, P. Špinler / 1:24

Příspěvek od Dan »

Další model, který jsem si vybral je z roku 1978. Jezdci byly Ronnie Peterson a Mario Andretti, kterého budu stavět.

Fotky předlohy: LOTUS 79
Obrázek

Náhled na model:
Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Lotus 79, Mario Andretti, PKAA, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Tak něco málo, už mám slepeno.

Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Lotus 79, Mario Andretti, PKAA, Petr Špinler

Příspěvek od Lukáš »

Dvě malé poznámky. Pan Špinler u svých starších modelů vždy dělal přední osu skrz celý model, byť tam ve skutečnosti většinou nebyla, což je podle mne případ i tohoto modelu. A ten karton (nebo co to je) uvnitř máš nalepený na pevno? Aby ti nezavazel při lepení kokpitu a sedačky.
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Lotus 79, Mario Andretti, PKAA, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Tak malý postup na krytu motoru. Napojit to všechno dokupy, tak aby to všechno dobře sedlo bude zajímavé. Je to velká část.

Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Lotus 79, Mario Andretti, PKAA, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Tak dneska ještě malý posun ve stavbě.

Obrázek Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Lotus 79, Mario Andretti, PKAA, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Dneska jsem dělal asi to nejtěžší co je na modelu a to napojit motorový kryt se zbytkem vozu. Řekl bych, že se mi to povedlo. Posuďte sami. Teď budu dělat zbylou příď vozu, ať už to konečně vypadá jako formule. Fotka podlahy je trochu rozmazaná bohužel.

Obrázek Obrázek ObrázekDneska jsem dělal asi to nejtěžší co je na modelu a to napojit motorový kryt se zbytkem vozu. Řekl bych, že se mi to povedlo. Posuďte sami. Teď budu dělat zbylou příď vozu, ať už to konečně vypadá jako formule. Fotka podlahy je trochu rozmazaná bohužel.
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Lotus 79, Mario Andretti, PKAA, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Tak a Lotus 79 je, už nalakován. Zbývá dodělat lapače vzduchu, volant, zadní osu a samozdřejmě kola.
Zadní křídlo se mi povedlo vytvarovat na sucho, ale po přilepení se lehce pokrotilo nevystužoval jsem totiž v ohybu. U předního křídla jsem se poučil a vystužil jsem špejlí jak bylo uvedeno i v návodu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dan
Příspěvky: 93
Registrován: ned 5.8.2012 19:18

Re: Lotus 79, Mario Andretti, PKAA, Petr Špinler

Příspěvek od Dan »

Tal Lotus 89 je HOTOV. Bohužel jsem se opět nevyvaroval chyb a bočnice s nápisem JPS u kokpitu jak je ten přechod mi nesedly uplně přesně a musel jsem udělat menší vlnu, aby to sedlo na přídi. Na detailu fotky to je vidět. Ve skutečnosti pokud se oko nezaměří přímo na tuto část to není tak výrazné. Zádní křídlo vypadá trochu jaok po nehodě. Při lakování totiž upadlo a potom, už nebylo snadné ho přilepit na nalakovanou bočnici.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Dandáš
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20.1.2012 22:05
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lotus 79, Mario Andretti, PKAA, Petr Špinler

Příspěvek od Dandáš »

Máš to pěkný, a tou vlnou se netrap chybami se člověk učí ;)
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“