Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od scad »

Zdravím po dlouhé době všechny letecké nadšence,

myslím, že tohle letadlo ani nemá cenu probrat do hloubky, zvlášť když ho ještě na starém foru lepil TOm.a.s.h.
Je to už doba kdy mi ho Numi poslal i s vypálenýma žebrama. Tenkrát jsem ho rozdělal, ale díky bohu toho udělal strašně málo. Lolu jsem teda nechal odpočívat a raději se vrhnul na dřívější resty.

Je to můj druhý "polák" (před tímhle to byla ta rozdělaná Me - 109, na kterou se také brzo vrhnu) a vůbec první, kde používam produkt od kamaráda lasera. No musim uznat, že i když mi ty žebra přijdou menší, tak bych už bez nich nedal ani ránu. S retuší pořád tak nějak bojuju, ale lepší než kdyby tam nebyla vůbec. Model se mi zatim lepí dobře a pokud to takhle půjde dál.... budu nadmíru spokojen.

A k fotkam: blesk jsem v tuhle hodinu raději vypnul, vzal si malou baterku a do kokpitu posvítil. Spoje se zdají tmavší, ale v reálu jsou spíš světlejší. U dalších fotek to raději vemu někam ven na sluníčko. Ono taky fotit skoro ve 12 pod tim super světlem co tu mám... škoda mluvit.

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od štefíno »

Jsem zvědav jak se s tím popereš. Bude i motor? ;)
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od Vlcacka »

Nojo, taky to mám někde zalisované včetně žebírek...
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od scad »

Projekt "ohavná německá roura" pokračuje.

Opravdu nechápu, jak se mi tohle letadlo mohlo líbit. Je to fakt taková hrozná "roura" :D

K modelu: Pálené žebra jsou menší a tím pádem musim zkracovat každý díl obšívky. No ale i přes tohle mi zatim baví tohle ošklivé káčátko stavět. V lepení nejsem žádný borec a pořád se tak nějak učím, ale jednoznačně spokojenost. Mohlo to sice být lepší, ale i horší. Snad mi taková kvalita lepení vydrží až do konce :) Jinak ke kvalitě lepení se klidně vyjádřete. Co člověk to názor že :)

Štefíno: Já jsem poslední dobou takovej šulín, že všechno co jde šulím, takže ošulím i tohle letadlo o motor :D
Vlcačka: Jukni se na žebra, já tam měl chybu myslim u žebra A10. Bylo označeno jako A14 a pak další je u těch "nádržek". Jinak těšim se, až tohle začneš také lepit... občas to je sice fuška, ale jinak se to lepí pěkně :)

Obrázek Obrázek Obrázek
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od Vlcacka »

scad: Kamaráde, než se na to dostane tak uteče vody...musíš holt šulit o samotě. :-D
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Tak co se týká žeber, tak menší byla jenom ty v čumáku. Obšívku jsem nezmenšoval, sedla si krásně sama a žebra jsem dodal po slepení kousku obšívky a vlepil ho dovnitř.

Jinak se mi to možná zdá, ale pancéřové sklo před pilotem je z obou stran (zdá se že máš jenom tu blíže pilotovi) a mě se zdá, že tam máš jenom jedno. Jukni znova do návodu ;)
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od scad »

Ouuu... všimnul sis toho. Jj mají tam být 2ks, ale já tam dal jen jedno a vlepil jsem ho doprostřed :) A k tý obšívce, jediný místo kde mi to sedlo bylo u pilota... všude jinde ty žebra pak propadávala. Asi to vyfotim zespoda, aby bylo krásně vidět, jak moc jsem tam musel ubrat. Jsem zvědavej, jak to bude sedět dál.

Vlcačka: škoda, škoda :D
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Všimnul :D Ale proto, že sám jsem s tím celkem pral ;) Obšívku si zkracovat nemusel. Šlo to dát do kupy i bez žeber a pevné by to bylo i tak. Osobně mám pocit, že byly zvrtán spíš žebra než obšívka, protože jinak všechno sedlo jako "***kroť se ve výrazech!*** na hrnec" :)
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od scad »

Trošku víc jsem s modelem pohnul. Postup jsem bohužel nefotil, takže teď přinášim takové dvě rychlovky.

Mezek mě celkem potrápil. Neseděla mi grafika a tak jsem musel použít barevnou záplatu. Také se mi podařilo protlačit pár žeber. Myslim si, že to ale zas tak hrozný není :) Pořád je prostor pro zlepšování a po tomhle jsem zas drobet chytřejší.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od štefíno »

Nevypadá to vůbec zle, hurá na křídla :D
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

to je roztomilá šeredka. Pěkná práce. Až bude hotovo, bude to krásnej a neokoukanej model.
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: Me - 163 B-0 KOMET / Orlik / 1:33

Příspěvek od scad »

Štefíno: Ty jsi nějak pozitivně naladěň koukám. Dík :D

Pavel: Díky moc. Tajně jsem sledoval tvojí stavbu Mustanga a máš ho parádní! Jinak šereda to rozhodně je a oproti ME109 od Hala co mam postavenou je to taky slušnej prcek :D Mam taky obavu s kabiny jako ty u svojí stavby, takže se to snad povede. Zatim jsem to nezprasil.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“