Jak správně řezat???

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Jak správně řezat???

Příspěvek od Vojta Č. »

Jasně, sada z Baumaxu za pár korun má svůj půvab, taky jsem jich pár uničil :)
Z těch čepelek je několik tvarově úplně na prt, ale na to si musíš přijít sám, který to jsou, to tlustý sklíčidlo mi taky nepřijde nějak geniální. Až ztupíš ty použitelnější čepelky (což bude hned), zjistíš, že do toho tenkýho sklíčidla pasujou náhradní čepelky od Olfy ;)
TomasT
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 8.3.2012 10:18

Re: Jak správně řezat???

Příspěvek od TomasT »

Koupil jsem totéž a po prvních testech jsem utíkal koupit náhradní čepelky č. 11 od Excelu k Peckovi do Čestlic (5 ks 36,-) - ty originální byly téměř nepoužitelné, tupé a na kncích řezu trhaly papír - s novými je to úplně jiná práce.
Samotné skalpely OK, mě vyhovuje ten nejtenčí.

EDIT: Už jsem změnil názor i na skalpely, viz níže.
Naposledy upravil(a) TomasT dne stř 2.5.2012 15:26, celkem upraveno 1 x.
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Jak správně řezat???

Příspěvek od vojta78 »

Kdysi dávno jsem si tohle koupil též. Později mě praskly nebo se zničil závit u těch plastových svorek, kde upínáš čepelku. Na fotce jsou s plastovým úchytem, to se brzy zničí. Radši investuj do pořádného nože. Od Excelu jsi kupoval čepelky, mají i nůž (myslím, že cena kolem 50,-). Ten používám už řadu let. Nebo rovnou nůž OLFA, jak tu používá hodně modelářů.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1739
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně řezat???

Příspěvek od Aki »

já mám jak držadlo, tak čepelky od excelu a maximální spokojenost. ta sada je na prd, stejně budeš používat jen jeden tvar čepelky, kterej ti bude vyhovovat nejvíc, já třeba řežu tím 4. odspodu... a jak už tu bylo řečeno, jelikož je to z plastu, pravděpodobně to moc dlouho nevydrží...
TomasT
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 8.3.2012 10:18

Re: Jak správně řezat???

Příspěvek od TomasT »

Máte větší pravdu než si myslíte :)
Právě dneska mi ten plastový vnitřek nejmenšího skalpelu praskl (trochu víc jsem ho naklonil a zatlačil), takže k čepelkám dokoupím i celokovové držadlo.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“