Karavela Pinta SHIPYARD

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
AutodilyRL
Příspěvky: 1
Registrován: sob 4.5.2024 20:50

Karavela Pinta SHIPYARD

Příspěvek od AutodilyRL »

Tak jsem se po 35 letech vrátil k papírovému modelaření. Musím tedy poznamenat, že se v tomto oboru za ty léta techniky modelaření hodně posunuly a oproti modelům z ABC, které jsem kdysi lepil ještě v dobách totality, je to úlně o něčem jiném. Tak doufám, že se v tom neztratím a časový deficit nějak doženu. Nejraději jsem měl tehdy modely hradů a lodě. V nich nebylo moc na výběr. Modely lodí od Vyškovského byly tehdy super, ale dnes již působí úsměvně. Rozhodl jsem se jako první model vytvořit nějakou loď. Nejlépe zpracované mi příjdou modely od firmy SHIPYARD. Tak jsem zakoupil model z flotily slavného Kryštofa Kolumbuse, konkrétně model karavely Pinta z roku 1492 v měřítku 1:96. Tak snad se mi povede.
Přiznávám, že jako první model stavím model dřevěné lodi Golden Hind od firmy OCCRE, můj vůbec první model ze dřeva. Mám jej již skoro hotový, ale čekají mě stožáry, takeláž a plachty a to je celkem opruz. Musím si od modelu odpočinout, tak se pustím do papírového modelu karavely Pinta
dřevěný model lodi Golden Hind od firmy OCCRE
dřevěný model lodi Golden Hind od firmy OCCRE
Model Pinty, stejně jako model lodi Golden Hind jsem zakoupil v E-Shopu super-hobby.cz a byl jsem mile překvapen. Precizně zabaleno, rychle dodáno.
Karavela Pinta od firmy SHIPYARD
Karavela Pinta od firmy SHIPYARD
Doplňky k modelu karavely Pinta
Doplňky k modelu karavely Pinta
K modelu jsem rovněž zakoupil i veškeré dostupné doplňky. V nabídce byly plátěné plachty s laserem řezanými díly strážního koše, kulatiny na stožáry a ráhna s nitěmi a sada kladek. Laserem řezaná kostra je už v základním balení modelu.

No a teď už ke tvorbě modelu:
Hotová kostra
Hotová kostra
Detail kostry zespodu
Detail kostry zespodu
Paluba nákladového prostoru
Paluba nákladového prostoru
Tak kostra modelu hotová. Vše perfektně sedí, zatím žádný zádrhel. Fakt musím uznat, že zpracování modelu od této firmy je precizní a zatím jsem maximálně spokojem. Palubu nákladového prostoru jsem narýhoval pro lepší plastičnost prken a a nalakoval.
Hlavní paluba
Hlavní paluba
Detail hlavní paluby
Detail hlavní paluby
Základní opláštění trupu a hlavní paluby hotovy. Dodáný obrázkový manuál k modelu je velice srozumitelný. Téměř každý díl se musí podlepovat různými tloušťky kartonů.

Dnes jsem zase o kousek pokročil.
Detail dveří
Detail dveří
Vnitřní stěny
Vnitřní stěny
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“