Zřícenina hradu / asi 1:150 / ABC

Odpovědět
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Zřícenina hradu / asi 1:150 / ABC

Příspěvek od IceZero »

Tak jsem projekt s Cífkovým statkem definitivně na nějaký čásek odložil do krabice a při dnešním probírání a třídění svého mini archivu si našel něco jiného. Vzhledem k tomu, že je to zřícenina už teď, říkám si, že se na ní snad tak moc neprojeví moje nešikovnost, a když jo, můžu to svádět na to, že jde přece o zříceninu ;)
Koukal sem že jej už pár lidí lepilo, ale o předloze sem toho pochopitelně moc nenašel, až pak jsem si přečetl návod a zjistil, že předloha stejně neexistuje... a tohle mě docela nadchlo a tak jsem zaříznul do papíru vonícího po starým ABC.
Dneska jsem jen připravil podkladovou desku a pokusil se udělat špalíčky na podložení - testnul jsem polystyren tak doufám že nebude moc tvárnej... teď desky prosychají

Obrázek Obrázek

pokračování snad zítra
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Zřícenina hradu / asi 1:150 / ABC

Příspěvek od IceZero »

Tak jsem drobně postoupil... podle návodu jsem začal věží a jejími hradbami. Okna docela dobře sedí, jen jsem ti trošku musel pomoct podpůrnými pásky a kroužky na udržení tvaru - mimochodem je to docela dobrý nápad a vřele jej doporučuju. Samozřejmě není z mé hlavy, určitě jsem to viděl u někoho zkušenějšího, myslím že to byl Standa F.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To z čeho jsem měl strach se mi ukázalo jako realita a je vidět hned na první fotce. Polystyrenový kostičky nebudou asi ideální materiál - dalším doporučuju volit spíš něco stálejšího jako dřevo, případně tvrzený polystern (ten voděodolný). Já to očividně neseřízl úplně přesně (i když sem si naivně myslel že jo :lol: )a tak jde vidět drobná mezera mezi hradbama a podkladem. Ale naštěstí je to tak do půl milimetru a to snad zvládnu skrýt posypem. :ugeek:
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Zřícenina hradu / asi 1:150 / ABC

Příspěvek od IceZero »

zase drobný postup. venku bylo deštivo, takže padly původní plány a nastal přesun k lepení. Ty malý okýnka mě zabíjí ale snad to nejde moc poznat. zvládl jsem další věž. Zatím je jen zkušebně postavená nasucho, ještě mi chybí udělat brána mezi věžema - teda nechybí ale protože je značně vrtulovitá musím rozříznout a zkusit opravit. To je snad jediný problém, který jsem zatím objevil, i když pochybuju že by to bylo vystřihovánkou, spíš je to moje nešikovnost :lol: Vnitřní prostranství jsem se trošku pokusil vysypat imitací trávy - chci tak udělat i okolní terén a napadlo mě, že po kompletaci bych se asi dovnitř dost těžce dostával.

takže tu je pár fotek:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zatím nasucho položená věž č. 2

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

si asi pro příští hrátky s papírem budu muset najít něco bez oken a o trošku většího měřítka. nějak mi ty malý kousky nejdou :|
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zřícenina hradu / asi 1:150 / ABC

Příspěvek od chuan »

no nevypadá to zas tak tragicky, je to pěkný, základ je mít hodně ostrý skalpel, šikovnou pinzetu a trpělivost. Pokračuješ pěkně, těším se jak to dopadne, je to krásná romantická vystřihovánka.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Zřícenina hradu / asi 1:150 / ABC - DOKONČENO

Příspěvek od IceZero »

po tom co tu s tímhle modelem předvádí Michal se trošku stydím za svou stavbu. Ale nějak to dopatlat musím. Takže jsem se snažil co to šlo a spíš se rozhodl pro skoro čistostavbu bez jakýchkoliv úprav - až na ten posyp. Pár fotek ze stavby ještě přidám teď:

měl jsem trošku problém s tím, že se mi do vrtulky zkroutila vnitřní brána, a tak jsem musel rozříznout a vlepit mezi jednotlivé bloky trošku jinak, dík rozříznutí se to sice srovnalo ale na jedné straně brány mám mezeru tak milimetr, jde to vidět hlavně na čtvrté fotce :x - takže pro příště si musím asi dát pozor při podlepení

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

dál jsem pokračoval spodní částí hradu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a takhle to nakonec skončilo:

Obrázek

jak je vidět pořád mám problémy s tím jak retušovat, ale dík poruše barvocitu se s tím budu asi prát pořád 8-)
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Zřícenina hradu / asi 1:150 / ABC - DOKONČENO

Příspěvek od Michal Traj »

IceZero píše:po tom co tu s tímhle modelem předvádí Michal se trošku stydím za svou stavbu.
Určitě se nemáš za co stydět. Model je moc povedený a už podle vlastní zkušenosti vím, že zrovna tahle šmikajda není nejlehčí, co se týče tvaru. Gratuluji k dokončení.

;)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“