Posunovací lokomotiva 706.502 - Šroubárna Kyjov

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Posunovací lokomotiva 706.502 - Šroubárna Kyjov

Příspěvek od mahdy »

Na trhu se objevila železniční novinka od ukrajinského vydavatelství Modeller v podobě dieselové posunovací lokomotivy 706.502. Co je na tom udivujícího, že je s českými popisky Šroubárny Kyjov spol. s.r.o..
Doneslo se mi, že se našli jedinci, kteří si myslí, že se nejedná o model dle skutečné předlohy. Dovolte abych tuto spekulaci vyvrátil.
Já sám jsem někdy před 25. lety ve šroubárně pracoval, takže jsem ji vídal na vlastní oči...
Jak jsem zjistil, tak v současné době už lokomotiva není v majetku šroubárny, ale cca před šesti lety byla vyřazena a odkoupil ji spolek nadšenců pro železnici v Meziměstí, kde by měla i v současné době jezdit. Toto jsou informace od člověka, který na ní jezdil. Byla pro něj tak srdeční záležitostí, že nějakým záhadným způsobem dokázal přesvědčit firmu Piko, aby ji vyrobili jako model v měřítku HO. No a dle tohoto modelu zřejmě vzniknula i tato ukrajinská vystřihovánka ...
Zde pár fotografií, které mi poskytnul pan Stáňa, který na ní jezdil:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Na poslední fotce je v původní červené barvě.
A tady s dalšími dvěma na sjezdu k Nové hale ...
Obrázek
V případě zájmu je pan Stáňa schopný dodat další fotografie a také technické výkresy tohoto stoje by možná byl schopen sehnat.
A na závěr ještě model od firmy Piko, dle které zřejmě vznikl papírák.
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Posunovací lokomotiva 706.502 - Šroubárna Kyjov

Příspěvek od kaktusak »

Super . Díky Mahdy .

Já jako čisto lepič oceňuji , že ve vystřihovánce je opravdu ta vyšisovaná světle modrá barva , která jezdila ve šroubárnách . Podle mě to asi byla trochu náhoda , že to tak vyšlo , ale je to super .
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Posunovací lokomotiva 706.502 - Šroubárna Kyjov

Příspěvek od jarek »

Kde jde koupit přesně toto provedení?
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Posunovací lokomotiva 706.502 - Šroubárna Kyjov

Příspěvek od pan Tau »

A latinsky umíš? :D

V meziměstském depu obnovili po 20 letech opravy lokomotiv a tato lokomotiva je v majetku provozovatele depa. V polovině září byl v depu den otevřených dveří a tuto lokomotivu tam měli vystavenou. Udělal jsem si pár fotek. Meziměstí mám skoro za kopcem a do depa nemám problém se legálně dostat.
Depo v Meziměstí bylo dřív plné lokomotiv a i ve stanici bylo živo. A nádraží v Meziměstí je unikátní tím, že v nádražní budově je divadlo. V Evropě je pak divadlo na nádraží už jen v Paříži.
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Posunovací lokomotiva 706.502 - Šroubárna Kyjov

Příspěvek od jarek »

Latinsky ne, ale za to vcelku dobře rusky. Ano omlouvám se , že jsem dřív psal , než koukal. Na první pohled jsem viděl jen původní sovětské provedení.
Naposledy upravil(a) jarek dne sob 4.11.2023 20:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Posunovací lokomotiva 706.502 - Šroubárna Kyjov

Příspěvek od mahdy »

jarek píše:Kde jde koupit přesně toto provedení?
https://www.betexa.cz/posunovaci-diesel ... tiva-t-203" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“