Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
po tom, co jsem zjistil, že jde přebarvit tank, tak si chci zkusit, jestli jde i auto. :)
No vybral jsem si něco menšího, co nemá sto kol, po těch tancích jsem vyždímanej.
Model jsem si musel zvětšit, protože to menší nedávám.
Takže začneme ať moc nekecám, origo zde...
Obrázek Obrázek
Rám
Obrázek
Ten jsem vyztužil balsou jak je zvykem... ;)
Zatím tady neni nic zvláštního, koneckonců kolega Krejcak již vše popsal.
Budou se měnit jen gumy a doufejme i nástavba, valníků je myslím všude dost. ;)
Pokračuju kolama. Rezervu už jsem zkusil teda i s vzorkem Matador MP 914, kdyby to někoho zajímalo...
Obrázek

Mám jeden takovej malej dotaz. Narýhoval jsem si sklo pro světla dle vystřihovánky a zajíma mne pozice ryhování, zda je dole, nebo nahoře.
Doufám, že je to takhle orientované správně, viz foto.
Obrázek
Já už jsem je dal stejně, jako na obrázku, takže je to spíš pro příště. :D
Většinou je máte rýhovaný celý a ne jen půlku... :roll:

Tak zatím díky
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Ahoj.
Zajímavý počin a skvělý začátek.
Kola dělají auto a u vojenských náklaďáků to platí obzvlášť, takže za něj palec nahoru.
U světel a dalších detailů se raději inspiruji skutečnou předlohou.
Přeju hodně zdaru ;) .
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od rybak »

Anebo tady:
Obrázek Obrázek Obrázek
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
dobrá tedy, zkusím ješte dorýhovat světla. Díky za fotky, já to na netu nemohl nějak dohledat, asi špatná klíčová slova. S tím mám ostatně problém dlouhodobě.
Nikdy nic nenajdu a když, tak až po tom, co už to mám hotové... :)
K téhle pojízné dílně jsem tedy walkaround našel, tak by se to mohlo ve finále trochu podobat. :D

Splácal jsem centrální rouru...
Obrázek Obrázek

No a protože to kreslím jen od oka, tak jsem si musel udělat i základ kabiny, abych přizbůsobil nástavbu výšce kabiny.
Obrázek
Zasklení docela dopadlo, tak snad už mám to nejhorší za sebou a snad to i dotáhnu. ;)

Zatím jsem si načrtnul, jak bych si to asi představoval. Není to úplně proporčně správně, ale líp to asi bez přesných rozměrů nedám. :(
Uvidíme ve finále...
Obrázek

Ještě bych poprosil o radu, z čeho vyrábíte těsnění kolem oken?
U mně to vypadá, že těsnění vyříznu z papíru, nějak mě nic nenapadá. Možná plastový U profil a naohýbat.
Jinak rozjedu ještě něco trochu většího, tak se to tu bude ubírat pomalejším tempem, než obvykle... ;)
Tak zatím díky a čus
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Pěkně jedeš.
Když už je to ta pětadvacetina, možná by to zasloužilo doplnit třeba brzdové válce, nebo zrušit tu nesmyslnou spojovací tyč řízení a udělat to, jak to má u Tatry být.
Je to ale samozřejmě na Tobě ;) .
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
asi máš pravdu, zasloužilo by to něco navíc. :)
Zkusil jsem ty brzdový válce a páky klíče. Příště vezmu slabší drátek na imitaci prachovky.
Obrázek
Mám v plánu i kardany k poloosám, ale ty jsou fakt malý na mně, uvidíme... :oops:
K tomu řízení. Nenapadlo mě, že by to mohlo být špatně. Mrkl jsem na odkaz co jsi dával a tam je tedy zatáčení řešeno jinak. Není tedy možné, že starší podvozky měli dělané zatáčení jinak?
Něco jsem na netu objevil, ale nesehnal jsem pořádně fotky, jak je to na té centrální rouře řešený. Jestli je to tedy přibližně takto?
Obrázek
Nebo takto, kdy jsou oba kuláky připojeny v jednom bodě?
Obrázek
Ty řídící páky u bubnů jsem tam jen přidal, aniž bych odřezával původní, udělal bych asi víc škody a znova to dělat nechci, navíc to trochu přikrejou brzdový válce. :)
Ta droboť je pro mě peklo, nevidím na to a ruce si dělaj co chtěj, takže to bude v nízkým rozlišení jo. Low poly, nebo jak tomu říkat. :)
Pokračovat budu většími celky, abych viděl, zda to dotáhnu a pak postupně budu přidávat detaily od největších po nejmenší a uvidíme kam až to zajde... :lol:
Na vybavení dílny to asi nebude, ale nikdy neříkej nikdy. :D
Zatím čus a díky
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Je to správně na první fotce. Tyč k převodce řízení má svůj vlastní čep.
Netvrdím, že vím o Tatrách vše, ale na žádné nákladní jsem spojovací tyč neviděl. Tedy u aut s centrální rourou. Výjimkou je Tatra 810 Tactic, ale to je jiná koncepce podvozku.

Prachovky imituju kroužky černého kartonu nalepenými na sebe.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Tomáš S. »

Kárl píše:...Není to úplně proporčně správně, ale líp to asi bez přesných rozměrů nedám...
Rozměry nástavby jsou:
Délka 5000 mm, šířka 2500 mm, výška 2150 mm a světlá výška uvnitř 1950 mm.
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
s těmi rozměry jsem se docela trefil letí mi nástavba na délku jen o 45cm dle skutečnosti.
Těch 5 metrů je jen bedna nebo je tam započítána v předu ta vzduchotechnika, nebo co to je, a vzadu ten žebřík se schůdkami?
Pokud by to bylo i s těma instalacema, pak jsem se trefil téměř na chlup. :roll:
Výška v pohodě a šířka byla jasná od začátku.
Rozměry jsem hledal ze všech sil a nikde nic, takže děkuji moc.
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
času je málo, ale něco přeci jsem uřízl.
Podlepil jsem nástavbu, vyřízl do ni okna, dveře a nějaké dekly, uvidíme jestli se pustím i do vnitřku...
Poskládal jsem na sucho Tatru, abych věděl, jestli vůbec pokračovat. ;)
Takhle by to mohlo vypadat...může být?
Obrázek
Nenašly by se u někoho fotky útrob nástavby?
Našel jsem pouze ty na válce.cz... :(
https://www.valka.cz/CZE-PDZ-2-pojizdna ... cka-t35746" onclick="window.open(this.href);return false;
Ikdyž nevím, jestli bych zvládl brusku na ponku. :roll:
No minimálně dvoubarevný klíč udělám. :)
Zatím pic
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
jak víme kašel a papír si nerozumí, tak to tu trochu vázlo.
Dnes jsem konečně trochu něco upižlal, ale vůbec se nemůžu chytit, děs...
Tak tedy pokus o interier.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
No a protože nevim co je to zač, to na krytu motoru, tak jsem se to snažil zakrýt blůzou...děs, běs.
Ještě, že do toho nebude moc vidět. ;)
Tak zatim...
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
bojuji s časem a s nějakou zvláštní nechutí cokoliv slepit, brr, divnej pocit... :roll:
Snad to brzy překonám, zatím jen očumuji, jak vám to tu jde.
Dorazil jsem drobnosti v kabině, stínítka proti slunci, další blůzu a zaklapl jsem kabinu.
Naohýbal jsem plastový U profil kolem okna, jakože těsnění a zamaskoval jsem skla proti barvě (Liquid mask) ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přibývá mi to dost pomalu, budu se muset nastartovat něčím malinkým, co bude rychle přibývat a navodí chuť... :?
Tak snad brzy pic
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Ahoj Karle.
Tuten pocit nechuti moc dobře znám. Pak si říkám: "Proč to prostě neslepím tak, jak to je?" Jenže mi to většinou nedá, chci tam mít víc detailů, a tak upravuju, ono se to protahuje a .....
Přeji hodně zdaru a energie :) .
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
Vašku díky moc.
Je to přesně jak píšeš, řeknu si ještě tohle a pak na to čučim a čučim, pak hledám na netu nějaký fotky, pak si řeknu, fuj, tak na to nemám.
Pak to konečně zkusím, 5x to vyhodím a pak už jen sleduju, ják vám to tu odsejpá...
V rámci odreagování jsem rozjel menší projekt, viz Brzdičovo vlákno s Legem... :lol:
No nakonec jsem spíchnul alespoň ten slibovaný dvoubarevný klíč, respektive jen lahve, vybalený to asi dělat nebudu.
Obrázek
Pomalinku se věnuji vybavení dílny, no moc nic ;) Koneckonců tam bude vidět jen dveřmi vzadu.
Obrázek Obrázek Obrázek
Jde to pomalu, ale jde no...každopádně dnes začal projevovat zájem mladej, takže do toho skočej asi i miniboxy.
Docela mně překvapil, nedávno se totiž při úkole do školky střihl do prstu a říkal, že už nikdy stříhat nebude...
Příště snad už s nějakým větším postupem.
Tak zatim čus
Kárl
Příspěvky: 146
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Tatra 815 PDZ / RipperWorks / 1:25

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
dnes jen pohled na základ motoru a prosbička, zda nemáte někdo fotku motoru na Tatře se sklopenou kabinou, kde by mohlo být vidět připojení sání ke vzduchovému filtru.
Google mi vyhází spoustu fotek motorů, ale žádnou takovou :(
Tak nevím jestli tahle hokejka co je na fotce, je i na skutečném motoru. Tato hokejka spojuje levý a pravý přívod vzduchu k válcům a na pravé straně je pak připojen sací filtr.
Obrázek

Motor bych chtěl vzadu trošičku poladit, ale všude jsou motory foceny na paletách s nepropojeným sáním.
Tak se nějak ztrácím.

Děkuji za pomoc
Zatím ahoj
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“