AM General Hummer / Bestr / 1:35 - návod pro začátečníky

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: AM General Hummer/Bestr/1:35/Návod pro začátečníky ;)

Příspěvek od JakubSDK »

Já myslím, že bychom to dali dohromady, jen potřebuji vědět, co ti nejde a případně nahrát nějaké fotky ať mám představu ;) vše vysvětlím, jak jen nejlépe svedu. :)
jsvelta
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 21.9.2017 22:17

Re: AM General Hummer / Bestr / 1:35 - návod pro začátečníky

Příspěvek od jsvelta »

Ahoj, doufam, ze toto vlakno neskoncilo. Velice rad se na to divam.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: AM General Hummer / Bestr / 1:35 - návod pro začátečníky

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj, určitě ne. Tuto stavbu dokončím, myslím, že se to do budoucna může někomu hodit ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: AM General Hummer / Bestr / 1:35 - návod pro začátečníky

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den přátelé,

rád bych pokračoval v dokončení tohoto projektu a proto je tu další postup ve stavbě a to kolečky. Jako vždy všechny dílky koleček, jako jsou boční dílky, běhouny kol a malé pokličky, kterými zakryjeme otvory po osách na bočnicích. Ve šmikajdě schází nápověda na délku os, která je podle mé stavby o délce 61mm, další drobný nezmar je velikost bočnic, která je o skoro 1mm větší než slepený pásek běhounu, takže nejdříve vystříhnout a slepit pásky běhounů a až po přeměření vykroužit bočnice za pomoci vyřezávacího kružítka. Což je celkem škoda, pokud jde o model, který mají slepit děti nebo záčínající modeláři, tak tyto nedostatky jso k naštvání, alespoň pro mě, člověk se snaží o co nejlepší výsledek a šmikajda v tom moc nepomůže... Nechci samozřejmě hanit, jen mi to přijde škoda ;)

Teď už obrázky mého postupu:

Připravení a vystříhnutí dílků kol obr. 31,32

Obrázek Obrázek

Dalším krokem bylo stočení pásků běhounů, na tento úkon se Vám bude hodit kulatina, já mám nakoupené různé průměry hliníkových tyček. Obr. 33,34,35

Obrázek Obrázek Obrázek

Po tomto kroku jsem si vykroužil pomocná kolečka z kartonu o průměru 24mm, někdo používá nařezané pásky papíru o stejné šíři jako je běhoun kolečka a ty pak namotá z vnitřní strany slepeného běhoun. Díky těmto krokům se posléze snadněji nalepují boční dílky kol. Já mám oblíbenou techniku za pomoci kartonových koleček :) viz. obr. 36 a 37

Obrázek Obrázek

Po vlepení kartonových koleček jsem nalepil boční dílky kol a vyditelné hrany zamaloval příslušným odstínem barvy, používám modelářské akrylové barvy, vhodné jsou samozřejmě i vodové či temperové barvy, záleží na každém, co komu vyhovuje. obr. 38

Obrázek

Otvory pro osy jsem si vyvrtal malým vrtáčkem, dle průměru samotné osy, na kterou jsem použil hliníkový drát. Mužete samozřejmě použít i špejly, párátko a jiné. Po osazení kol jsem nalepil krycí pokličky a je hotovo :D obr. 39 a 40

Obrázek Obrázek

Dálší a finálním krokem bude sestavení samotné kastle vozu ale to zase příště. Omlouvám se za neotočené fotografie, nějak nevím jak na to, v mobilu jsem je otočil správně a v galerii jsou zase takto...

Ať se Vám daří a zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: AM General Hummer / Bestr / 1:35 - návod pro začátečníky

Příspěvek od OrasM »

JakubSDK píše:Po tomto kroku jsem si vykroužil pomocná kolečka z kartonu o průměru 24mm...
Ahoj Jakub. Tie kolieska si niesom istý či dobre rozumiem. Takže najprv zlepíš behúň na tupo alebo pomocou kúsku papiera a potom z oboch strán do vnútra vsadíš vyrezané krúžko kartónu? Alebo na tie krúžka rovno lepíš behúň?
Vďaka za odpoveď. Miro
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: AM General Hummer / Bestr / 1:35 - návod pro začátečníky

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Miro,

rozumíš správně, nejdříve slepím běhoun kolečka a do toho vložím vyřezané kolečko z kartonu a nakonec nalepim boční dílky kola ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: AM General Hummer / Bestr / 1:35 - návod pro začátečníky

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den všem,

tak a jsem u konce se stavbou, poslední částí byla karoserie včetně madel a zrcátek. Postup stále stejný, vystřihnutí, přenesení bodů pro rýhování, rýhování, ohyb a konečné slepení.

Obr. 41,42,43,44,45

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Díl stešního výlezu jsem ještě podlepil slabým papírem (není nutné) obr.46

Obrázek

Poslední potřebné dílky, zrcátka, držák zrcátek a madla na kapotu jsem vyříznul jen na hrubo a po slepení dovyřezal bílé plochy. obr. 47 a 48

Obrázek Obrázek

A tady máme hotový model ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Závěrem si myslím, že je to velice vhodný model do začátku ač jsou tu nějaké drobné nedostatky ale stojí za to a po zdárném sestavení určitě obohatí sbírku modelů ;)

Pokud budou admini souhlasit,požádal bych o přesunutí do sekce rad, tipů a triků :lol: třeba se bude někomu toto vlákno hodit.

Děkuji všem za pozornost, ať se Vám daří Jakub.
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: AM General Hummer / Bestr / 1:35 - návod pro začátečníky

Příspěvek od OrasM »

Vďaka za tento návod. Určite som sa tam dozvedel zopár informácií pre mňa ;)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“