Neretva Avia / ABC / 1:32

Připomínáme si narozeniny BaJečného tvůrce a stavíme jeho modely

Moderátor: Standa F.

Odpovědět
tabycz
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 25.11.2021 15:47

Neretva Avia / ABC / 1:32

Příspěvek od tabycz »

Po letech zkouším lepit modely z papíru. Rozhodl jsem se "rozšmikat" na modelu z ABC, který vyšel v ABC (24/1988 ... 32. ročník).
Tento model mne už v době, kdy vyšel zaujal tím, že měl odpružená kola.

Jsem na samém začátku, kdy dávám do kupy podvozek. Potřebuji ještě zafixovat závěsy kol a podvozek bude hotový.
Obrázek

Ještě dávám k náhledu první pokus o retušování hran závěsů kol. Nikdy jsem modely neretušoval, tak to zkouším. Zároveň však dávám za pravdu těm, kdo mne povzbuzovali k retuši, protože model vypadá s retuší hran mnohem lépe.

Bez retuše:
Obrázek

S retuší:
Obrázek
Uživatelský avatar
Ruhla
Příspěvky: 16
Registrován: pát 3.2.2012 11:06

Re: Neretva Avia / ABC / 1:32

Příspěvek od Ruhla »

Pozor na nástavbu. Ve vystřihovánce byla chyba a myslím že čela nad předním oknem byla kratší.
O několik čísel ABC později vyšla oprava.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neretva Avia / ABC / 1:32

Příspěvek od Standa F. »

:arrow: Ruhla - to si asi pleteš s jinou sanitou, Tamro Latvija-RAF od R. Vyškovského, tam byla popisovaná chyba s opravou.

:arrow: tabycz - s modelem L. Badalce ses trefil do začátku akce oslavného lepení Ladislavových modelů k jeho letošním 75. narozeninám - pokud by ses chtěl s tímto modelem připojit, mohu toto vlákno přesunout pod sekci akce - kdyžtak dej vědět.
Ať se daří!
Uživatelský avatar
Ruhla
Příspěvky: 16
Registrován: pát 3.2.2012 11:06

Re: Neretva Avia / ABC / 1:32

Příspěvek od Ruhla »

A jo, to jsem se splet, omlouvám se.
Vono už je to let...
tabycz
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 25.11.2021 15:47

Re: Neretva Avia / ABC / 1:32

Příspěvek od tabycz »

@Standa F. - pochopil jsem, že se tam dávají již hotové modely. Tedy, až dostavím, je možné to tam přesunout. Případně dám k dispozici jen konečné fotky. ;o)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neretva Avia / ABC / 1:32

Příspěvek od Standa F. »

Jen upřesním tu lepicí akci L. Badalec - 75 let:

- Nové stavební reporty dávat pod sekci akce - čili založit nové stavební téma zde.
- Pokud modelář sestavil jednodušší model, nebo model, u kterého nedělá/nefotí stavební postup, dát 2-4 obrázky hotového modelu do sumární Galerie akce.
- Do uvedené sumární Galerie akce tedy dávat výsledné výtvory z nových stavebních reportů i z nereportovaných nových staveb.
- Čili toto Tvé lepení je nový stavební report => lze jej přesunout pod sekci akce - záleží na Tvém přání či rozhodnutí - dej vědět.
tabycz
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 25.11.2021 15:47

Re: Neretva Avia / ABC / 1:32

Příspěvek od tabycz »

Tak v tom případě to klidně přesuň. ;)
Odpovědět

Zpět na „Ladislav Badalec - 75 let“