Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj, no ono není sranda přesně slepit dvě takto velké plochy jen placaté natož když tam jsou ty prolisy, takže respekt. Ten čas strávený na pístech se vyplatil protože ty jsou bomba.Ty lesklé hřídele jsou polepené nějakou folií? Chtělo by to udělat auto v nějaké pracovní poloze aby písty byly vidět.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tohle slepit tak aby vše sedlo je prakticky nemožný . Povedlo se ti to parádně . SUPER .
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Ahoj.
Díky moc za kladné ohlasy.
Vojto, ten čas strávený na pístech je právě diskutabilní, protože to ve finále bude stejně zasunutý. Ale bavilo mě to a "vo tom to je, ne?" Je to polepené páskou na parozábrany ve stavebnictví. Hliníková fólie potažená plastem. Na tohle ideální.

Podpěru jsem dotáhl do konce. Použiju-li metaforu, vymačkal jsem z toho, co šlo, ale trochu tam ještě vostalo.

Obrázek Obrázek Obrázek

Je to zatím jediná dokončená část mostu. Lanovnici budu muset taky slepit znovu.

Tak zatím ;) .
jenčik
Příspěvky: 329
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32

Příspěvek od jenčik »

Tý vogo, hustý! :shock: - jak by řekli moji kluci :D
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

To je paráda !
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32

Příspěvek od OrasM »

Tak tá hliníková fólia vyzerá ozaj luxusne. Paráda a výborný nápad.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Zdravím v novém roce s malou ukázkou, čím jsem se bavil nejen přes svátky.
Po pořízení sešitu s náhradním mostem jsem se hned pustil do práce na druhý pokus. Rozhodl jsem se, že nebudu párat nosníky z nepovedeného a vyrobím to celé znovu.
Bohužel jsem vozovku totálně zkazil. Dopadlo to ještě hůř než poprvé.
Tak následovalo objednání dalšího sešitu. Franta měl holt v nose, že to vydal samostatně.
Napotřetí jsem to zkusil jinak. Zpracoval jsem vrchní část. K ní přilepil díly obou konců. Tím jsem docílil správného tvaru. Spodní líc jsem nařezal v místech příčných nosníků a lepil postupně.
To už dopadlo celkem dobře.

Obrázek

Po slepení mě dost mrzel barevný rozdíl krajních dílů vůči dílu vozovky. Jiné tiskové strany. Zvlášť u koncové části to hodně křičelo.
Pak jsem si všiml, že na proužku přítisku s rezervními díly a náhradní plochou je i tento díl a v odstínu mnohem podobnějším plošině. Na přítisku je sice jen jeden, ale já to mám třikrát, tak jsem konce vyměnil. Stálo mi to za to.

Obrázek

Pak už zpracování všeho dalšího a postupná kompletace, přiřezávání, dopasovávání, upravování.
Tím, jak to neustále otáčím v rukách, hrany dost trpí. Už jsem rezignoval na to, že to bude čistě postavený model.
Dostal jsem se s tím do této fáze.

Obrázek Obrázek

Už začínám věřit, že to dokončím :) .
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32

Příspěvek od Vojta S »

Já myslím že se to nakonec povedlo perfektně a ty hrany z fotek nejsou poznat takže bych rozhodně nepropadal žádnému pesimismu ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Tak uffff !
Je dobojováno. A tady doslova, páč to byl ke konci opravdu boj.
Ale spílat můžu jen a jen sobě za to, že jsem si to takhle usmyslel, tedy že most bude „plně“ funkční, rozkládací a skládací, se všemi těmi hejblátky.
František to navrhnul tak, že dal staviteli na výběr. Buď napevno složený, anebo rozložený. A asi věděl proč.
Na skutečném stroji to místy dosedá doslova na centimetry a vychytat to přesně na modelu … :roll: .
Takže jsem hodně páral už nalepené, upravoval, vymýšlel kompromisy. Nakonec to nějak sedí.
Bohužel jsem musel upustit od plánu s mostem visícím zhruba v polovině pokládky, jako na této fotce. Nějak jsem si špatně spočítal, že délka rozevíracího lana při naložení na autě je stejná, jako při úplném položení mostu. Tedy píst je plně vysunutý. Navíc se mi píst z neznámého důvodu zasekl a ne se vrátit zpátky :evil: .
Takže mám most vyklápěcí naplno. No co už. Aspoň, že tak.

Obrázek Obrázek Obrázek

No. Nakonec i přes to všechno jsem moc rád, tento model mám a že jsem ho zvládnul. Vedle ostatních Tater ve vitríně je to pěkný macek.

A to je vše.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32 - HOTO

Příspěvek od kaktusak »

No neviděl jsem jich moc slepených . A myslím si že takhle parádně budeš možná jediný . HODNĚ DOBRÁ PRÁCE !!!!!
Kárl
Příspěvky: 148
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32 - HOTO

Příspěvek od Kárl »

Ahoj,
mistrovská práce, prostě nádhera.
Je neuvěřitelný, co nám tady servíruješ.
Jak to, že se to hýbe? :shock: Těch detailů navíc, a ty roviny :shock: Nestíham...Jak se dá vyrobit zámeček na bednu :o atd, atd, atd...
Ty jsi těžkej kalibr tady ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32 - HOTO

Příspěvek od Brzdič »

Fakt paráda chlape, a že to máš funkční no .... za mě to nedává smysl, je to hrozně křehké, ale klobou dolů že jsi se k tomu odhodlal. ;)
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32 - HOTO

Příspěvek od Vojta S »

Gratulace k dokončení! Moc rád jsem se sem chodil kochat tvou perfektní precizní prací. Bude více fotek?
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32 - HOTO

Příspěvek od VašekS »

Díky moc chlapi.
Jsem rád, že jsem se do téhle fáze dostal. Opravdu je to náročný model.

Ondro. I když to u papíráku možná nedává smysl, anebo spíš, že to úsilí za to nestojí, přesto jsem se o to pokusil. Je to podobný, jako prezentace bagru, jeřábu či plošiny v pracovní poloze. Tady je to s větším rizikem nehody, ale třeba na výstavě mi přijde lepší ukázat celej ten hejblismus, než to mít schovaný pod naloženým mostem ;) .

Vojto. S focením vždycky bojuju. Nemám k tomu vlohy ani výbavu. Foťák dělá venku celkem pěkný snímky, ale v interiéru to ne a ne nastavit. A s chytrým mobilem, co mi vnutili v práci, stačí, že se vzájemně respektujeme. Takže, až se zazelenaj stromy, zkusím něco nacvakat venku.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Automobil mostní AM-50 Tatra 813 / Firebox / 1:32 - HOTO

Příspěvek od rybak »

Nádhera.
Míra detailu je hodně vysoká. Moc se mi líbí decentně špinavé kola.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“