Warynski K 406 / GPM / 1:25 / úpravy

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Warynski K 406 / GPM / 1:25 / úpravy

Příspěvek od Boďa81 »

Jako další model jsem si vybral kolový bagr z Polské produkce firmy Warynski. Jedná se o dvounápravový kolový bagr model K-406. Tento stroj jsem měl možnost si prohlédnout a nafotit v ZOD Zálší - Svatý Jiří, kde ho využívají na drobné práce i v současné době.
Vystřihovánka samotná není nijak náročná na množství dílů, ale návodky jsou trochu jednoduché a mnohdy chybí některé dílky znázorněné. Proto možná vzniknou nějaké nepřesnosti nebo neshody modelu s reálným strojem.
Předloha
Obrázek

Postup prací jsem zahájil pneu a následně podvozkem ( tam jsem u některých dílů tápal jak je přilepit )

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: Warynski K 406 / GPM / 1:25 / úpravy

Příspěvek od Boďa81 »

Pokračování v modelu. Slepené nápravy a šasí. Pneu jen nasazené. Bohužel při bližším prohlédnutí fotek stroje a porovnání modelu budu nucen provést úpravy nejspíš přední nápravy. Na skutečném stroji tupláky kopírují svoji stopu, na modelu je z toho 4 stopé vozidlo. Bohužel toto autor poměrně dost zřetelně netrefil. Rozdíl několika 6mm na každé straně. To je už dost velká chyba :twisted: :roll:
Škoda.

Obrázek Obrázek
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: Warynski K 406 / GPM / 1:25 / úpravy

Příspěvek od Boďa81 »

Model jsem s nechutí odložil zatím na dobu neurčitou, ale mám v plánu jej dostavět. Ty nedostatky jsou dost evidentní a to docela mrzí, jelikož jsem se na něj i těšil.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“