Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Ahoj Vašku,

nejhorší je retušovat hrany, kde se sedřela barva. Zkusil jsem to opravit a něco asi vytáhnul foťák.

Uf, most je dokončený. Dalo to zabrat a opět pomohly fotky na rajčeti. Snad už je vidět cílová rovinka. Na přesnost jsem si nemohl stěžovat, maximálně tak na ruce. Na spodku mostu ještě chybí táhla, na místo je přidělám, až mosty spojím. Obrubníky mostů mám napevno v přepravní poloze.
Zjistil jsem, že jsem udělal chybu, že jsem laserové bočnice nalepil přímo na díl bočnice a nepoužil šablonu. Tím pak nesedí tloušťka a mosty se budou hůře spojovat.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Pěkná práce!
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Pěkný Martine, pěkný.
Nevím, jak to myslíš s těmi bočnicemi. Já, když jsem lepil bočnice na vozovky, tak jsem si bočnice spojil v kloubu a lepil to najednou, takže spojit to půjde dobře.
Bohužel mi trochu ujely otvory pro táhla obrub. A ještě dalších několik chybiček. Musel jsem to na čas odložit :? .
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Ahoj Vašku,
měl jsem na mysli díly f7. Ty jsem měl nalepit na lasery, aby bočnice byly malinko širší.

Dokončil jsem podpěru a povedlo se připojit k mostu. Písty jsem obalil hliníkovou páskou, jiné úpravy jsem nedělal. Oproti návodu a fotce předlohy mám obráceně pohony stojky. Podle návodu a fotek to nešlo udělat.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Dokončil jsem most a spojil obě poloviny. Měl jsem z toho obavy, jak jsem dřív zmiňoval chybu, že jsem nepodlepil základní bočnice. Držáky jsem musel trochu roztáhnout, aby do sebe zapadly. To se povedlo. Jen v přepravní poloze se obě poloviny nedotýkají dorazy. To je právě tím, že u mostu chybí víc prostoru. Pro lanovici jsem zvolil složitější verzi s táhly rozevírání mostu. Táhla přilepím až úplně na konci a možná už nepůjde most rozložit. Při stavbě mostu jsem pracoval s díly pro polohu mostu v přepravní poloze.
Že jsem si zvolil verzi s táhly rozevírání mostu se vyplatilo při spojování mostu. Spojovací osu jsem rozdělil na tři části, nejdelší část prochází celou lanovicí a obě krajní pouze spojují držáky. Toto je zase jednodušší než dávat jednu dlouhou osu.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Paráda. Tak už jsi ve finále! ;)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od rybak »

Moc pěkný.
Nepřemýšlel jsi nad tím, udělat ty placaté podpěry na kloubu, aby lépe sedly na mostovku ve složeném stavu?
Dobře je to vidět na tomto obrázku:
https://galerie.valka.cz/gallery/show/6 ... allery/0/1" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

O vytvoření kloubu jsem neuvažoval, nenašel jsem obrázek, jak to udělat a teď už je pozdě. Nadělal bych víc škody než užitku. Zůstane tam mezera, protože dorazy se nedotýkají.

Mám hotovou radlici, poslední celek. Teď už jen všechno sestavit a osadit doplňky.

Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od rybak »

Jasný, to chápu. Však to nevadí. Pořád to máš moc pěnký.
Já myslel něco podobného jako je tady:
https://www.ledily.cz/legodily/eshop/18 ... OUBEM-SEDA" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Na odkazu, který jsi sem dal, jsou pěkné použitelné fotky pro samotnou stavbu. Inu, Marphyho zákon, že dobré podklady se objeví na konci stavby. Ne že by ty na rajčeti byly špatné.

Jsem v cílové rovince. Už jen chybí most umístit na tatru. Udělal jsem pár fotek s rozloženým mostem a tatrou na mostě. Nevím, jestli po osazení mostu na tatru půjde ještě most rozložit. Fotky jsou samozřejmě mimo realitu, nemůže jet po zábradlí. Obrubník je přilepen napevno v přepravní poloze.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Fotky by bylo lepší udělat venku, ale počasí tomu nepřeje.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od Vojta S »

Paráda!
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Nádhera!!! Dobrá práce chlape...
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Počasí se konečně zlepšilo, tak ještě pár fotek venku než to definitivně dokončím do přepravní polohy.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
míša kulička
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od míša kulička »

Hmm, ta tatra tam fakt najela po tom zábradlí? Zdá se mi to nebo ti trochu uhýbá radlice?
Jinak gratuluji, model je to pěkný a v archivu ho mám taky.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Jak jsem psal o příspěvek výše, nafotil jsem sestavu mimo realitu. Takhle samozřejmě po zábradlí nemohla jet, je to jen pro ilustraci, jak by to vypadalo. Most bude umístěn na tatře v přepravní poloze. S radlicí máš pravdu, je trochu uhnutá.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“