OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahoj všem a hezké páteční odpoledne...pár dnů jsem přemýšlel co budu lepit dál a do užšího výběru se dostali tři modely a nakonec jsem se rozhodl pro tento již letitý model. Je pravda že by si zasloužil úpravy a obnovené vydání, ale není tomu tak. Líbí se mi jeho detailnost a propracování motorové části. Mám v plánu pár úprav a tunění tak snad to půjde. Už jsem do toho střihnul a rozhodl jsem se jako první udělat kola. Zatím není co pořádně ukázat tak snad jen obálku modelu ;)

Obrázek
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od MatesHK »

Tohle bude pěkná podívaná. Tenhle starý model není ani nijak drahý a tak za super cenu je hodně muziky. Jsem moc zvědavý jak to dopadne. Tak pojď do toho chlape ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Jj, také se těším. Tento kousek mám též v archivu, tak jsem zvědavý na úpravy. Ať se ti daří kolego ;)
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od BabiTCH »

Před týdnem jsem tento model držel v ruce :-) Ale nakonec vyhrála Alpinka Renault. Asi přijde na řadu hnedle po ní a budu opisovat.
Tak ať se daří!
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od Umberto »

Díky...snad se bude na co koukat a dopadne to...kola jsem se rozhodl lepit natupo bez chlopní...běhouny jsem podlepil pro zpevnění volebním lístkem. Snažil jsem se černé obrysy dílů odříznout aby to vypadalo čistěji a nedočkavě jsem nalepil jednu bočnici kola. Všechno to perfektně sedí což mě moc potěšilo :D

Obrázek Obrázek Obrázek

Až budou všechny kola hotová tak ještě dostanou nátěr barvou odstín PNEU 8-)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahoj všem...trochu mi to trvalo, ale kola mám hotové. abych zaretušoval bílou linku ohybu bočnic, tak jsem vzal celá kola barvou ve spreji od TAMIYE odstín TS-82 RUBBER BLACK. Třeba se to někomu bude hodit. Zkusil jsem udělal i plastické ventilky, aby kola trochu vypadaly.

...No a dále budu pokračovat podlahou auta...tak zatím ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od Brzdič »

Parádní kolečka. :!:
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od Ali »

Kolečkům chybí k dokonalosti už jen plastický lem ráfku ;)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od Umberto »

Díky....Aleši máš absolutně pravdu a souhlasím s tebou. Bylo to i v plánu, ale ráfek je v tomto případě tak tenký (0,4mm) že bych to nevyříznul. Ještě mě napadlo že bych ho udělal z drátu ale už by to bylo jak duhová kulička...šedá potom stříbrná :roll:
Prostě se vymlouvám :lol: :lol: :lol:
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahoj všem...pomalinku pokračuju na základu podvozku. Co jsem viděl fotky z dřívějších staveb tak jsem šel jinou cestou a úplně jsem zavrhnul chlopně. Díly by se měli začernit a potom pomocí chlopní k sobě postupně lepit. Vypadá to nehezky a díly díky barvení jsou i dost pokroucené. Já jsem díly podlepil černou čtvrtkou a lepím to natupo. Díly se podlepením zpevnily a napojení dílů je čistý a chlopně neruší celkový dojem.

Obrázek Obrázek

U dílo č.10 jsem odříznul vrchní část výztuže rámu a samostatně ho nalepím na podlepený díl č.11. Potom celek přilepím natupo zpět na díl.

Obrázek

...to je zatím vše...brzo zase něco nahodím ;)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od Umberto »

Hezké ráno...základ podlahy mám za sebou. Je poznat že model už je pár let venku a tak díly nesedí zcela přesně , ale není to nic zásadního co by nezvládla retuš popřípadě úprava skalpelem. Pro mě je důležité že se mi ji povedlo nezkroutit a je to celkem v rovině :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od kaktusak »

Naprosto luxusní stavba . Taky mám tento model doma . Jak si prosím tě dělal ty kola? Píšeš , že jsi je celé přestříkal , ale jak si potom zachoval ty žluté nápisy na bočnicích ? Vypadají parádně a zajímalo by mě jak si to vymyslel .
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od Umberto »

Ahoj...díky moc.

Co se týče kol tak jsem použil klasickou krycí pásku a vyříznul potřebný tvar a nalepil na své místo, tak stejně jsem zakryl i disky kol. Z jedné strany jsem udělal malý otvor aby prošla špejle do osy disku a já tak mohl v pohodě otáčet kolo jak jsem potřeboval. Po nasprejování jsem nechal barvu asi tak 3 minuty zavadnout a potom jsem pásku odstranil a nechal kola 2 hodiny proschnout. Byla to trochu drbačka, ale nic těžkýho to nebylo a určitě to zvládne každej.

Když se pozorně koukneš na fotky tak je vidět barevný rozdíl černé barvy originálního tisku a černé barvy spreje. Rozdíl je zanedbatelný , ale poznat to jde ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od kaktusak »

Ano ted , když se podívám pozorně tak je ten přechod trochu vidět . Ale nic to nemění na skutečnosti , že kdo neví ten to nepozná .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: OMRON Porsche 962C/MG/M.Antonický/1:24

Příspěvek od haageeman »

Omrona mám taky a budu hodně zvědavý, co z něj vysocháš. Jednou už byl téměř pod kudlou, nakonec unikl. ,,Nezaujala" mě tenkrát kvalita papíru :) .
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“