NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:25

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od JoskaM »

Takže další mini hotovo, až na neustálé ztrácení dílů, které vyvrcholilo úplnou ztrátou toho horního háku včetně podstavce, a využití k stavbě kousků "zapasu koloru" tedy rubovou stranou nějakých dílů. Jak jsem psal, bojoval jsem se zadní částí kýlu a lepidlo svítí koukám i po celé délce kýlu, no i tak je to krásný kousek.

Obrázek

Jméno "Štika" ji moc nesedí zvláště když do bojů moc nezasáhla

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Příště se uvidíme u

Obrázek
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od V.E.N.A. »

Už aby byla zase zima! Krásný!!!
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od JoskaM »

Proč zima, ty teda jsi jak pes na ty námořníky.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od štefíno »

Pěkný doutník =)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od JoskaM »

Pěkný doutník? Počkejte na Mloka, to je roura úúúzka a dlouhá, jak..doutník!
Naposledy upravil(a) JoskaM dne pon 9.4.2012 13:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od V.E.N.A. »

Já mám od slezení sněhu moc práce.... a v zimě žádná tak se věnuju papírum:-)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od JoskaM »

Taky si někdy říkám, jak se mi změní priority, když si pořídíme domeček, zatím se nám líbí jen ta představa, že mužem jít do lepšího :lol: :lol: .
Ale máme tedy Mloka, tedy další méně úspěšný typ mini ponorky Kriegsmarine. Zatím tedy nic moc. Ono když jsem četl knížku o Záludných miniponorkách, bylo to vážně dobrodružství v takovém oddílu pracovat, odvaha a nic než odvaha, zvláště když v takové rakvi sedí člověk sám, tahle rakev měla bezmála 12 metrů, měla sílu vnějšího pancíře 3mm jestli jsem dobře četl, (což není mnoho :roll: ) a teoretická maximální hloubka ponoření byla 40 m.některé zdroje uvádějí 30m, což už vzhledem k síle obalu beru jako odpovídající.
Přední část miniponorky byla podle encyklopedie"napěchovaná" bateriemi a umožňovala akční rádius 100 námořních mil. Na konci války bylo dodáno přes 400 plavidel a ty se účastnily bojů ve vodách před předmostím u Anzia a podél belgického a nizozemského pobřeží. Dále byly nasazeny při spojenecké invazi do jižní Francie v srpnu 1944, a při akcích u pobřeží Itálie.
Ponorka se velmi těžko ovládala přesto dosáhla malých úspěchů, ale přes velké ztráty.

Obrázek

Krásná momentka v zátiší s Kunami

Obrázek když by se někomu nelibí stojánek z vystřihovánky, tak tady je inspirace.
Molcha je možné dnes potkat v několika německých muzeích např.Speyer,

Obrázek

a Hamburg - tam jsme ho viděli zezadu s Grimem!

Obrázek Obrázek

Stavba začal jak jinak sekcí s baeriemi a pro "člena" tedy kokpitem, pak jsem jsem se pustil do zubatého a vysmátého čumáku, nebo jak my mořský vlci říkáme, přídě. Zřejmě zde schází jeden zubatej proužek, protože jsem ho musel dodělávat, uplně to škemrá o přebroušení a nastříkání znova, ale dal jsem si předcevzetí, že tyhle čtyři kousky nebudu přemalovávat, jen retušovat.

Obrázek Obrázek

Až vystřízlivím po pomlásce, usedám pokračujem zádí a kromidly.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2571
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od kaktusak »

Pokud jsi dodělával proužek tak je to perfektně zamaskované . Alespoň já jsem nepoznal ,který to je . A co se týká "proužkovitosti" ? To je bohužel problém všech kulatých papírových částí . ¨Jak píšeš , když přebrousit tak by se museli všechny .
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od kiwiisek »

zubatej proužek - to je vnitřní chlopeň , ne ?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2571
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od kaktusak »

kiwiisek píše:zubatej proužek - to je vnitřní chlopeň , ne ?
Ano , ano , až teď mi to došlo . :oops: :oops:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od JoskaM »

Žuby nežuby, šlo se na ocasní plochy, rampy na torpéda a vlez do kabiny.

Obrázek Obrázek Obrázek

Škoda že přetoky lepidla jsou tak vidět i když se člověk snaží hned utírat, tak to tak prostě je.
No a dnes ráno jsem dosadil posední dva díly a pak hotová torpéda a Mlokje hotov.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Co mě hodně zarazilo, je poněkud nesmyslné umístění spoje na sloupu schnorchlu a periskopu. Směrové kormidlo má drobnou kolizi s hloubkovým kormidlem. Schází zde ta ozubená chlopeň. A pak je tady můj podiv na tím žebrovaným ocasem. Říkám si, že to muselo pod hladinou vířit vodu a tím zvyšovat hluk...ale na skutečném to je taky, takže to tak asi bude.
Jen nejsem rozhodnut u čeho se setkáme příště! Na Chodově se probudil zájem o Bismarka, tak že bych na něj zase hrábnul?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2571
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od kaktusak »

Safraporte ty už to chrlíš jako Brzdič . To vytečené (prosvítající) lepidlo mi až tak nevadí , protože ve skutečnosti tam byly sváry . U mě dobrý .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od JoskaM »

ono to moc dílů nemá, je pravda že teď jsem na lampičce zase našel ještě panty na dekl, teda panty, jeden, druhej jsem si musel dodělat....fotka až s celou rodinkou.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1639
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od JoskaM »

Takže poslední oddychová stavba "poslední" miniponorky.
Typ U-XXVII B (dále 127) SEEHUND
Už mi nějakou dobu leží doma hotový, jen není čas na report, tak to snad dnes zvládnu.
Seehund - Tuleň - byl vyvinut z Molcha v letech 1944-45. Jedná se o 17 tunovou ponorku, s dvěma členy posádky a dvěma torpédy, délka 11,86m a šíře 1,68m. Celkem bylo postaveno 378 (dokončeno 285) plavidel. (doufám, že papírové mají lepší skore)
Pro svůj štíhlý tvar a tichý elektromotor byla pro většinu sledovacích zařízení těžko odhalitelná.
malý walk around je tady: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... 9&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek

Pohon ponorky na hladině zajišťoval 6válcový diesel 44kW z automobilu Büssinf Nag LD6 a to rychlostí 7,7 uzlů (dosah 270nm)
Pod hladinou to byl elektromotor AEG 18kW s 8 bateriemi a s kapacitou 1600Ah, rychost 6 uzlů (dosah 15nm) a při 2,2 uz dosah 60nm. maximální hloubka ponoru 30m.
Dva členové posádky seděli za sebou, mnoho jich zemřelo-udusilo se z důvodu špatného těsnění od motoru, nebo prasklin baterií. Často byly posádky vybaveny tabletami pervitinu, aby mohli podnikat více denní mise beze spánku.
Teď by to chtělo nějaké ty úspěchy, že?
Celkově ponorky tonáž 93 000 tun. A miniponorka nadporučíka Sparbrota potopila lehký křižník svobodných Francouzů Combatante.

Ke stavbě - bohužel jsem přišel o prvních pár fotek, ale stejně tam nebylo nic zajímavého, model jsem měl včetně laseru.

Obrázek Obrázek Obrázek

Hodně jsem přemýšlel nad velkou střední částí a pak se rozhodl pro pár kartonů jako výztuhy dovnitř v místech podpěr pro torpéda, a dobře jsem udělal, tvar je opravdu složitý. Další zradou byly rysky na přední části trupu - prostě se posunují o 3-5mm a padají na pravobok. Je dobré se držet spodního spoje.

Obrázek Obrázek

Kormidla a věž byly bez problému, prostě jen trpělivost. Jen je pak trochu oříšek s vrtulí a kormidlem - jak to udělat, aby se listy neulámaly při manipulaci, ale při troše šikovnosti lze kormidlo vyklonit a vrtuli nasadit až po dokončení kormidla. Pro jistotu jsem si nalepil na hranu místa pro věž proužek papíru, byl jsem pak rád, držela mi věž na místě a hlavně zvětšila lepící plochu, takže žádné velké mačkání!

Obrázek Obrázek

No a Fertig:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

S torpédy a rodinkou:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Další foto v galerii a na grafikovi.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: NEGER, BIBER, HECHT, MOLCH, SEEHUND / GPM + RENOVA / 1:2

Příspěvek od yvan »

No vidíš, že umíš lepit čistě ;) Škoda přebarvovat.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“