Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Ahoj všichni

tak jsem se po delší odmlce zas pustil do modelařiny. Stavbu jsem zahájil 26.4. 2014, bohužel jsem s časem tak vytížen že jsem neměl čas ani dávat fotky a komentáře na diskusní forum.

Jelikož se mi nechtělo přemýšlet a vymýšlet nový modely.... (a že mám v hlavě námětů spoustu :lol: ) tak jsem sáhl do šuplíku pro mou oblíbenou Tatru 815 S3 od Ripper Works. Je to opravdu nádherný auto.

Předloha:
Obrázek ObrázekObrázekObrázek


Model:

model jsem začal podle návodu takže podvozkový rám a nápravy
ObrázekObrázek

přední nárazník
světla jsou z podlepeného alobalu, menší úpravy spočívají v prořezech pro různé otvory (tažné zařízení atd)
Obrázek

Motor
v této části jsem udělal pár inovací a to především zvýraznění bloku motoru, vrtule.
Obrázek Obrázek Obrázek

ucelení podvozku
a pak to začalo :lol: vrtalo mi hlavou jak model vylepšit takže jsem se pustil do přidělání drobných detailů jako brzdové písty, rozvod kabelů a samé drobné piplačky :D všechny tyto rozvody jsem dělal podle dílenských příruček a fotodokumentací zgenerálních oprav viz tyto dvě webovky:
http://www.parma.cz/tx19-x-generalni-op ... ra-t815-s3 http://www.parma.cz/tx87-x-generalni-op ... e-tatra-s3

výsledek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


tak to by byl asi prozatimní popis prací co jsem udělal :)
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Ahoj
tak jsem zas o něco poskočil a udělal jsem kryt motoru s úchytem rezervy a filtr vzduchu, na obou dílech jsem dodělal menší estetické doplňky a to pře devším zvýraznění prolysů, doplnění o objímky, hydraulika úchytu rezervy atp.
Obrázek Obrázek Obrázek

V další fázi se budu zabývat kolama
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Ahoj :)
Hraješ si s tím pěkně a model rozhodně prokoukne, jenom bych šetřil nití a zkusil spíš drátky, popř. bužírky. Nit to podle mě ruší - ale je to můj dojem :) A když už se s tím tak mazlíš, myslím, že by to zasloužilo trošku víc péče co se barvení týká.

Přeju hodně zdaru a budu chodit nakukovat :)
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Dík Riči za komentář.
já mám tu nit docela rád :lol: a hlavně se lépe ohýbá a tak slabé drátky to snad ani nejsou :D
s barvením je to trochu horší ze začátku jsem dělal pouze hrany a hned u rámu jsem nevychytal dobře odstín tak jsem to vzal rovnou celé něco nechávám originál (motor) něco průběžně barvím. Nato že to je barveno vodovkami tak jsem dost překvapen :)

Horší teď budou kola ty budou bez dezénu v životě jsem s nima totiž nepracoval takže to bude trochu obyčejnější, nicméně bych asi udělal prořezy děr u disku a možná z drátku udělal hlavy matic a doplnil tak kola... uvidíme musím prozkoumat galerie co tam kdo dává :D
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Olověné modelářské drátky se dají sehnat od průměru 0,2mm, které se velice dobře tvarují a udělají dost muziky.... když chcete tunit papírové modely k obrazu svému.

http://www.fmfly.net/61-olovene-dratky-kulate" onclick="window.open(this.href);return false;
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Moc Vám TEO děkuji za odkaz dost mi to pomohlo, asi jsem hledal blbě a vždy mi to našlo nejmenší dráty okolo 1mm. Co jsem po včerejší diskuzi zjistil tak drátky se dají sehnat i v korálkách. V Praze mi byla doporučena tato prodejna http://kutil-florenc.cz/ tak se tam dneska jdu podívat. Chtěl jsem se ještě zeptat na nářadí (vypichovátka průrazníky nebo tak něco :lol: )- čím děláte díry menších průměrů, které lze pak použít pro tvorbu malých nýtů (průměry okolo 0,6 ; 0,8 ; 1 ; 1,5 ; 2 atd)?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

V Praze v Myslíkově ulici je modelářská prodejna, tuším MPM, kde lze olověné drátky také sehnat. Prodejna má dva vchody.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Vojta Č. »

Kromě modelářů ty olověný drátky ještě používaj (a mívaj) rybáři, kteří s tím motají kdovíco, tak kdybys měl blíž rybářskou prodejnu než modelářskou, můžeš se poptat i tam ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1637
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

nebo prostě měděný, ohýbá se taky krásně, nejhorší jsou struny - ty jsou tvrdé, na druhou stranu, drží tvar, o měď i olovo se ti bude dále mačkat a deformovat při špatném doteku.
macahr
Příspěvky: 2
Registrován: úte 8.1.2013 14:06

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od macahr »

Dovolte mi ještě jeden příspěvek do tohoto vlákna, který spíš patří do Stavba, konstrukce, tipy a triky.
Jsem osobně zastáncem měděných drátů a pájení. Pájení - protože vznikají sváry.
Přijde mi to hezčí a pevnější. Moc dobře si nedovedu představit lepit třeba rám kabiny sekunďákem, nebo použít zmiňované uchoštoury.
Jeden můj typ, kde sehnat dráty:
Navštívil jsem opravnu převíjení elektromotorů a transformátorů.
Poprosil jsem majitele o tenké měděné dráty, vzal mě dozadu do dílny, kde měl cívky s drátem a od každé jsem si odmotal 1m.
Těch cívek a průměrů tam měl mraky.
Jen pro představu těch průměrů jen co je na webu 0,1; 0,15; 0,2; 0,22; 0,28; 0,3; 0,35; 0,4; 0,5; 0,6; 0,63; 0,7; 0,75; 0,8; 0,85; 1; 1,12; 1,2; 1,5; mm atd.. výběr je velký.
Ptal jsem se co jsem dlužný, řekl, to nestojí za řeč. Dal jsem mu 50 Kč, poděkoval a řekl jsem, že až dojdou zásoby stavím se zase. Usmál se a řekl, klidně přijďte zase.
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

tak jsem sehnal parádní drátky malých průměrů vzal jsem si 0,3 a 0,6mm http://kutil-florenc.cz/p/dekoracni-dra ... ial-dratky hned jsem to musel vyzkoušet a parádně se to ohýbá a cena je na tak velké množství taky pěkná.
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Ahoj tak jsem zas něco na tatřici udělal, poslední dobou na modelařinu moc času nezbývá tak jsem rád i za tak malé postupy.
Bylo škaredé počasí venku se nedalo nic dělat, tak jsem se pustil do kol. Přemýšlel jsem o oživení vzhledu a nedalo mi to spát tak jsem si udělal domácí dezény, no řeknu Vám že to byla pěkná pakárna - to jsem si na sebe ušil pěknou past. Těch trojúhelníků co jsem vystříhal bylo mraky, až jsem si říkal že se na to vypr... :D U disků jsem prořezal otvory a nakonec jsem doplnil hlavice šroubů z nastřihaných drátků. V tuto chvíli začínám namíchávat barvy na nátěr kol, kde disky budou nejspíš světle šedé, možná stříbrná no uvidíme na co v obchodech narazím.... přítelkyně si koupila pěkný šedý lak, ale nebyla zrovna nadšená z toho že bych si to pujčil... uvidíme :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Tak konečně jsou kola hotová, ufff bylo to dost časově náročné ale vypadá to i celkem dobře.
Obrázek Obrázek
a následná kompletace s rámem
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
přední nárazník a zadní zástěrky doplněny o spztku a nápisy.
Obrázek

Teď se pouštím do kabiny a začnu nejprve interiérem.
Adsy
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 22.5.2014 21:43

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Adsy »

Máš to pekné...držím palce na kabínu :)
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Ahoj tak zas po nějaké chvilce jsem pokročil na modelu.
začal jsem interiérem kabiny doplněn drobnostmi jako vesta,časopis, mapy, cigarety
Obrázek Obrázek

dále následoval exteriér doplněn o loga tatry a logo stavební firmy. kabina se stavěla nádherně, modely od RW jsou fakt promakaný.
Obrázek

usazení kabiny na model
Obrázek Obrázek Obrázek

Dále jsem zhotovil drobné díly, které se mi na stavebnice moc nelíbily
Obrázek Obrázek

zatím finální pohled na tatřicy bez korby
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek


a teď už jen nástavba a je hotovo :)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“