Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25 Hotovo

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Laďuša »

Podobný? No bodeť ne, když jsi to vyfotil jenom z jinýho úhlu! A nebo ne? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1739
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Aki »

stejně by mě zajímalo, ze který planety jsi sem vlastně spadnul... :) já se včera patlal 2 hodiny s baňkou na kostel, výsledek žádná velká sláva... pak člověk zajde na návštěvu sem a nejradši bych na to šlápnul :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2397
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

:D Díky kluci. :)

No tentokrát tu mám pár fotek podložky na které už jsem začal trošku dělat.
Desku jsem si objednal a nechal udělat na míru už před 2 roky a do teď se mi válela doma. :)
Desku jsem lehce přebrousil jemným šmirglem a následně namořil a nalakoval.
Obrázek

Taky jsem si už připravil pražce. Trochu jsem je skalpelem ořezal a "poničil" plus jsem naznačil hrubým šmirglem strukturu dřeva. Pak jsem pražce namořil stejným mořidlem jako desku a po proschnutí dostali dvě vrstvy olejových barev smíchaných s pigmenty.
Obrázek

Taky už bylo načase si udělat tabulku k modelu. chtěl jsem si jí nechat udělat u TEA, ale propásl jsem termín :evil: A tak jsem si jí vyřezal sám. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od SKY »

Nevim jestli to tu uz nepadlo, ale ziva 555.0301 je v Luzny v muzeu.
http://img4.rajce.idnes.cz/d0407/9/9134 ... G_9562.jpg
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2397
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Sky díky, ale stavím přímo konkrétní stroj, viz foto. :)
Obrázek

V Lužánkách se mě 9 z 10 modelářů ptalo jestli jsem přinesl mašinku, no musel jsem je zklamat, ale mám tu pár dalších fotek z postupu prací.

Dodělal jsem poslední vzduchojem, odbrzďovač a natahal jsem pod budku potrubí. Pak jsem si vzal do parády tachograf, to byla docela lahůdka, 3x jsem je předělával a asi po 2 hodinách studia fotek :roll: , jsem přišel na to že je to napojené na ojnici s kolem.

Ty fotky se moc nepovedli, bohužel je tu furt zataženo a tudíž málo světla.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od SKY »

ahaaa, tak nemka jako nemka, obe budou stejne studeny :))

153ka je soukr ale v Luzny je taky :) jen ja na ni tam nikdy nemel stesti, ja se prevazne motam kolem Slechticen :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2397
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Po delší době jsem tu zase. Posledních 14 dní jsem na mašinku ani nešáhl, nějak nebyla nálada. V podstatě mi tam chybí jen napaječe a do těch se mi fakt nechce. :lol: Takže jsem si odskočil k podložce.

Na podstavec jsem si nalepil karton a na na karton přišli pražce, rozestup mezi pražci je 12mm.
Obrázek

Okolo pražců jsem nalil řídkou sádru do které jsem přidal tónovací barvu a trochu hlíny. Na sádru jsem nasypal hlínu.
Obrázek

Následovalo zasypání pražců štěrkem. Štěrk jsem v sáčku promíchal s trochou pigmentů.
Obrázek

Dále na času přišli podhladnice, byla to docela výživná část modelařiny, 18 dílků na jednu je fakt dost. :)
Obrázek

No a nakonec přišli kolejnice.
Obrázek Obrázek

Pokračování příště. :lol:
map
Příspěvky: 2
Registrován: sob 27.12.2014 14:53

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od map »

Je to super, ale stejně by se to tady nemělo trpět. Jak má normální smrtelník poznat, že je to z papíru?
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od KarelM »

V Plasích je na Tebe podaná žaloba ... na nádraží jim chybí kus kolejí ... 8-) ... Blázne ... Respekt ...
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Jenda B. »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Jdu spálit vše, co jsem doposavad vytvořil. A od zítřka nemodelařím..............
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od MDK »

Ja delam mezi jednotlivymi prazci mezeru 22mm, coz odpovida 550mm ve skutecnosti. Trate s nejvetsi unosnosti a stabilitou pouzivane v CR maji od sebe prazce vzdalene 544mm. Ty jsi pouzil 12mm tj 300mm v realu, to se asi nikde nepouziva.
Jenom tak prudim ;)
Tady je takova hezka stranka, kde se dozvite o prazcich vse :) http://www.litomysky.cz/drahy/prazcerozdel.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od AmatER »

MDK píše:Ja delam mezi jednotlivymi prazci mezeru 22mm, coz odpovida 550mm ve skutecnosti.
Jenže to není vzdálenost mezi pražci, ale rozteč, čili osová vzdálenost pražců ;) má-li průměrný dřevěný pražec dle ČSD rozměry 1:1 150x260x2600 mm, pak v 1:25, při rozměrech 6x10,4x104 mm vychází při použití rozdělení e mezera na 11,6 mm...

Ďábelská otázka - má Brzdič kolejnice ve správným úklonu? :D
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od MDK »

Hmm, tak to jsem ale blbec. Takze ja vlastne delam rad a 830mm :lol: Dekuji za objasneni a omlouvam se za mystifikaci. Brzdič to má správně.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2397
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Díky moc kluci, vážím si toho. :)

MDK ... Původně jsem taky plánoval mezeru mezi pražcema 22mm, ale když jsem si to poskládal na sucho a porovnal s fotkama bylo vidět že je něco špatně. Až pak mě došlo že se to měří od středu pražce. Ono je i ze skutečných fotek vidět, že mezera mezi pražci je jen o kousek větší než samotný pražec. :)
AmatER píše: Ďábelská otázka - má Brzdič kolejnice ve správným úklonu? :D
To určitě nemá. :lol: Jsem rád, že jsem je do těch podkladnic dostal. :lol:
hemza
Příspěvky: 102
Registrován: pon 6.5.2013 15:13

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od hemza »

Nemám slov!
Snad jen NEUVĚŘITELNĚ KRÁSNÉ počínání!
Vlastně asi dokončování. :)
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“