Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jbb »

Oto: Těch zadních 56 je vpořádku, jak jsem už psal. Co se týká přední nápravy, tak kabina má přes hrany blatníků 77mm, takže vzhledem ke konstrukci předních kol (kde ty disky jsou vyboulené směrem ven) je podle mne 77mm při rozměru přední nápravy absolutní strop, aby to nelezlo ven...
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od spida »

Tak myslím že jsme si všichni početli, a dále už jen Ondrovo umění a jeho poznatky popřípadě věcné připomínky.
Díky spíďa
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Ke kabině se vrátím až si dám repete. :) Spídovi dík za promazání, co jsem se doslechl, začalo to tu být dosti mimo mísu.

Pokračoval jsem rámem. Ten se má podlepit na 2,5mm, ale oblepuje se pásky o šířce 3mm, tak pozor. Dílem 24i máte omotat díl 24z1 který má 2mm, ale to se vám nepovede. Musíte počít s menším průměrem. Se vsunutím do rámu bych taky nepočítal, díl rozřežte na části a lepte na místo jednotlivě.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Brzdič píše:...se má podlepit NA 2,5mm...
Achjo, čti pozorněji návod, přesněji část o podlepování - u žádného RW modelu se nepodlepuje "na určenou šířku", ale podlepuje se "určenou šířkou"! Taková chyba by mohla mít mnohem větší následky... Takže více číst ;) .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tome to co jsi napsal zní dost divně.

Jinak já jsem se vrhl na korbu. Na spodní straně korby se rozchází návaznost jednotlivé příčky rámu a bude to chtít trochu retuše. Podobný problém se týká i bočnic a míst kam se lepí očka pantů. :) To je ale vše a zbytek korby sedí perfektně. ;)

Obrázek Obrázek


Bočnice asi zalepím napevno, přece jen korba je dost křehká a vlek neplánuji, tak není nutnost to míti funkční. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Taky jsem obdržel nový výtisk modelu, (kaktusáku díky) bohužel jako na potvoru středová dvojstránka kde je celá kabina má otřesný tisk, skoro jakoby tiskárně došel inkoust. :lol: Přitom zbytek stránek je v normální kvalitě.
No asi to budu muset poladit nástřikem modré barvy a doufat že to modelu moc neublíží. :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

? ...ale ať to zní jak chce, je to tak :| .
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tomáš to asi myslel tak, že nemáš podlepovat na šířku 2,5mm, ale tak, že to podlepíš 2,5 (jak říká návod), k tomu připočteš šířku těch samotných dílů co podlepuješ a jsi na těch 3mm, které má ten lemovací pásek. Aspoň tak to zatím bylo u všech RW co jsem lepil(1,5+1+2xtisk=3).
Pokud to i přes to nesedí, má pravdu Brzdič :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Jasně podlepuju to správně, ale je fakt že jsem použil kombinaci oboustranné pásky a lepidla a následně díl hodně zmáčkl aby to drželo a tak ve výsledku jsem měl tu tloušťku rámu o kousek užší a tím pádem jsem musel obvodový pásek o kousek zužovat. :)

Jinak jsem slepil kapotu. Kupodivu se to nelepilo špatně a po natvarování jednotlivých dílků to na sebe navazovalo, ale 100% to taky nebylo. :)
Zakulacení horní hrany mi vycházelo hodně rovné a nekopírovalo to zakulacení masky, hlubší výřezy co slouží k tvarování zakulacení mi přišli až moc na okrajích. Koukal jsem i na bety mají to stejně, možná by to sneslo drobnou úpravu v návrhu. Když si to budete chtít upravit sami, říznete moc a jste nahraní.
Taky vnitřní díly kapoty jsou o něco větší a je potřeba je následně ořezat.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Znova jsem se pustil do kabiny a začal jsem interiérem.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Věřím, že tentokrát se ti kabina podaří k tvé spokojenosti, protože tohle by byla škoda vyhodit.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Lukáši díky za podporu, dodělám to za každou cenu. :roll:

Takže, kabinu mám skoro hotovou. Lepil jsem sto stejně jako předtím, to znamená návodem který je na stránkách RW a problémy jsem měl stejné jako u předešlé kabiny. Jediný rozdíl je vtom, že jsem se na ty problémy připravil a mohl jsem provést úpravy.
To jak se to povedlo (nepovedlo) posuďte sami, ale já spokojený nejsem. :roll:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Nacpat kabinu následně na nárazník a na nosný rám taky není úplná sranda, pokud se vám to bude trochu kroutit, nebo to nebude to mít přesně vytvarované bude vám to dělat problémy. :) Tak bacha na to.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

No a něco na závěr co mluví za vše. :lol:
Od začátku jsem tvrdil že na té kabině není něco v pořádku. Doktor mě tu na DF ujišťoval že kabinu má nafocenou s přiloženým metre. V Lužánkách se mě ptal kdy si konečně postavím rozměrově správnou 148ku a nejen hračku z pískoviště.
Jaké bylo mé překvapení když jsem přeměřil šířku kabiny s nárazníkem a dostal jsem číslo 78mm. Přitom podle výkresu by měla mít 73,5mm.
Takže přestřel o 4,5mm je opravdu hodně. :lol:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TomC2 »

To je divný, já žil v domění že jsou tatrovky šikoké 2,5 metru. :?
Obrázek

Každopádně tvoje práce je vynikající. ;)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomys »

:-) Ondro, se stejně dozvíš že neumíš měřit. A jinak to vypadá celkem solidně...pereš se s tím dobře, ale hold asi nejsi dost dobrý na to aby si to dal dokonale. Jinak ten spoj v oblouku u kabiny fakt bije do očí... :-/
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Tom C2 .... Pozor - číslovka 2,5 metu platí pro šířku korby která je právě širší než kabina. ;)
Tady na fotce je to krásně vidět.

Obrázek

Tomys ... no jo no neumím lepit. :) Bohužel i na fotkách mixu je vidět že ten spoj není o moc lepší. ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 148 S3 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

:arrow: Brzdič - myslím, že to máš pěkné. Kabina podle mě ujde, ale asi tady na chvilku bude výzvou :) a zbytek je paráda.
:arrow: Nechal jsem si od dědy přeměřit nárazník na naší 148čce, a potvrzuji správnost rozměru 2350 (73,5mm cca). 2500 to prý má zhruba na osu zrcátek nebo těch tykadel (čemuž odpovídá i ta fotka), které tam ale už nemáme. Mimochodem šířka nárazníku na CAS 10 od PMHT je 74mm, ale RW u sebe teď nemám :(
:arrow: Stejně si model slepím, ale jsem zvědavý kam nás zavede diskuze :D :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“