ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

No jako já nechci moc rýpat, v Liazech se moc nevyznám , ale jsi si jistý, že to je kabina RTS? Když tak dej fotku... Ona ta kabina je vůbec taková hodně zjednodušená a ne moc odpovídající předloze. Holt RT i MT je tvarově takové jaké je, s tím nic neuděláme... ;)
Schroub
Příspěvky: 66
Registrován: úte 24.1.2012 10:11

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od Schroub »

Tomáš S. píše:No jako já nechci moc rýpat, v Liazech se moc nevyznám , ale jsi si jistý, že to je kabina RTS? Když tak dej fotku... Ona ta kabina je vůbec taková hodně zjednodušená a ne moc odpovídající předloze. Holt RT i MT je tvarově takové jaké je, s tím nic neuděláme... ;)
Pravda je že když koukneš do Válavíkovic knihy, tak RTS1 měl 4 oči, s touhle maskou a trilex jsem spíš viděl jinou korbu (kšilt měla rovný). Třeba tady je pár fotek kde je znát jak šel s vývojem čas. http://www.liaz.cz/rada_rt_sklapece_galerie.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Úplně na závěr bych se přomlouval za jinou zadní nápravu(diferenciál), tato byla až na MT vozech. RT je vidět na attimonově tahači. Pár fotek zadní nápravy je i zde http://www.liaznavzdy.cz/rt.php" onclick="window.open(this.href);return false;.
Když už si stím tak hraješ ať to není "slepenina" dvou různých typů.

OT s předním náhonem to je označení RTSP
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Já měl k dispozici pouze fotky stažené z netu a dílenskou příručku podle toho jsem také dělal model. Co s trambusem jezdil kamarád tak ten to měl úplně mix všech druhů podvozek měl z modernizované verze kabinu původní 4 místnou, světla zas z moderní. Jako předlohu jsem měl kamaráda stroj a tento http://www.liaz.cz/obrazek.php?cislo=15 ... ce_galerie
Vím že chyby se najdou,nikdo neni dokonalý, nicméně model jsem dělal pro vlastní potěšení a jako relaxaci po práci. Vývoj mi zabral skoro 3 měsíce lepení pak 1,5měsíce.
Vzal sem si dost těžký stroj při projektování jsem v jednu chvíli chtěl koncepci ukončit a odložit model na neurčito, naštěstí jsem to dal nějak dohromady a výsledkem je model nekonkrétního auta (barevná varianta,spz,světla kardan). Stroj se mi moc líbil zaujal mne tak jsem si ho chtěl vymyslet a slepit.

Každopádně modelařinu a modely beru spíše jako koníček, hobby, relax a odreagování 8-)
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od Waclaf »

Ale jó, dokáží si to užít, věřte tomu pane krizniqu. Je to o tom, že každý člověk je originál a každého baví něco jiného. A když už jste zmínil ty jaderné inženýry - to je zrovna obor, kam se rozhodně nikdo nehrne, pokud ho to nezajímá, nebaví a není na to patřičně mozkově vybavený od Pánaboha. Pár jsem jich při studiu v Praze na ČVUT poznal (nejsem "jaderňák", jen pouhý strojař ;) ). Také dodnes nechápu, jak může mít někdo potěšení z řešení soustavy diferenciálních rovnic, ale neodsuzuji ho za to, ba ani ho neposílám k "Chocholouškovi", leda ve srandě. Ale musí to být znát, že se jedná o srandu, že to nemyslím vážně. A je dobré to spojit s uznáním a respektem k dotyčnému.

Mimochodem, jsou lidé, kteří modeláře, a podobné nadšence obecně, posílají k "Chocholouškovi"... A vůbec to kolikrát nemyslí jako vtip. :o :(
Tak by bylo fajn, kdybychom se tu alespoň v rámci této velice úzce vyprofilované skupiny, která se jmenuje "papíroví modeláři", dokázali vzájemně tolerovat a nenapadat, pane krizniqu. Věřím, že to pochopíte.

Omlouvám se za OT.
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Tak jsem konečně stáhl fotky z telefonu tak sem dám pár fotek z finišování. Pořádné fotky nafotím až za denního světla o víkendu, přes den jsem v práci a když přijdu domu tak už neni dobré světlo na focení.
Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Tak a ještě fotky s kolama ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Fotky hotového stroje budou někdy o víkendu
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Obrázek
mařka
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 21:41

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od mařka »

Ahoj Vašku, máš to moc hezy postavené. Všiml jsem si že jsi použil moji kabinu a nápravy.
Obrázek Obrázek
Byl to taky muj první model, který jsem dělal a vydal. Dneska bych ho udělal jinak. Jestli budeš chtit s něčim poradit tak se klidně ozvi.
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

pan mařka
Ahoj tvou kabinu jsem se snažil upravit, chtěl jsem mít víc zakulacený ten předek nad chladičem
Obrázek,
v první řadě jsem vycházel z tvé koncepce a snažil se ji doupravovat bohužel se mi to moc nevedlo buď byla ta oblina obrovská nebo zdeformovaná :( takže jsem nakonec tvou verzi v pár detailech a rozměrech upravil až do této fáze. Na modelu jsem začal kreslit první ty nápravy v současnosti bych to udělal zas o něco jinak. Člověk se zdokonaluje takže je mi jasné že je na modelu dost chyb a nepřesností jsme ale jen lidi co chybují. Navíc největším problémem jsou grafické programy zkoušel jsem na free programech co jsou na netu bohužel by trvalo delší dobu než by se v tom člověk naučil proto jsem sáhl po cadu (pracuji s ním v práci + studentská verze programu) a tam je to o dost složitější vzhledem k představivosti. Chtěl bych ti poděkovat za nabídku ohledně rad ;)

Tento stroj se mi moc líbil když jsem ho viděl na fotkách tak jsem si ho chtěl udělat, chtěl jsem mít originál co jen tak nikdo nemá. Trh je přesycen tatrama a já jsem jejich velký fanoušek, ale chtělo to trochu zpestřit můj monotoní tatrovácký vozový park :D tak jsem sáhl po RTSce.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Občas sem nakouknu a musím uznat pěkně odvedená práce jen tak dále.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od bedatruhlar »

A pak že se pitomcům zásadně tyká
mařka
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 21:41

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od mařka »

Ahoj Vašku. Budeš v Brně dali bychom řeč.
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od stockholmik »

Pěkný pokrok vpřed. (jako vždy rejpal nezklamal)
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Ahoj kolegové lepiči tak hotovo nafoceno.

Korba v klidné poloze
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Korba v klidné poloze a sklopenou boční sajtnou

Obrázek Obrázek
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Verze se sklopenou korbou na bok

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


detai sklopné části osvětlené bleskem
Obrázek
Naposledy upravil(a) houston.vasek dne sob 22.2.2014 19:35, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“