ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj, zajímavá rychlostavba. V případě poloviny trafiky rozsypané v kabině bych řekl - méně je někdy více ;)
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od djpavel »

Mě tam zase nesedí ten placatej volant Obrázek Obrázek ;)

A ten fofrklacek,to je hřebík?
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Ahoj děkuji moc za komentáře.

Je dobré znát názory ostatních, člověk se podle toho zdokonaluje. Co se týče sedaček tak jsem furt přemýšlel jak je poupravit nakonec jsem vystřihl pruh látky a dal doprostřed každé sedačky. Ten binec v autě je schválně, inspirací mi byl kamarád co v trambusu ještě do nedávna jezdil a že tam těch časopisů, pohozených pet lahví, novin apod. měl. :lol: V mém případě jsem to zredukoval na 3 časopisy :D Fofrklacek byl z malého hřebu chvátal jsem a doma mi došly špendlíky ale už jsem je dokoupil a nahradil. A volant? Upřímně se mi taky nelíbil, včera jsem obruč udělal z drátku a výplň jsem poupravil a doplnil o klakson.

V tuto chvíli mám stále zamotanou hlavu z té kabiny ukrojil jsem si velké a náročné sousto. Předpokládal jsem, že bych tento víkend dotáhl stavbu, ale v tuto chvíli to vidím nereálné je tam ještě dost práce. Pevně však doufám že během 2 týdnů by to snad mělo být už hotové :)
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Tak jsem zas o něco postoupil a blížím se do finále

upravený interiér
Obrázek Obrázek

a konečně kabina po dokončených úpravách
Obrázek Obrázek Obrázek

zasklená kabina
jedná se o zasklení pomocí kancelářské průhledné folie přilepeno alkapremovým lepidlem
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

přední světla
Obrázek

kabina
Obrázek

drobnosti - světla, motor, převodovka, nárazníky, výfuk, atd.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

hydraulika
efekt kovového lesku je z hliníkové folie. Díly válců jsem podlepil alobalem - lepil jsem je alkapremovým lepidlem
Obrázek

na modelu jsem si dále pohrál s hadičkami - el, brzdový systém, řízení hydrauliky atd - zhotoveno z černé nitě, model pak vypadá realně ;)
Obrázek Obrázek
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Tak ještě pár fotek před velkým finálem. Snažil jsem se model rozdělit na více menších částí - byly popisovány v předchozích relacích.
Škoda 706RTS1 rozebraná na náhradní díly, aneb trambus před GO :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od Schumy.0003 »

Tak v tom se pašík Kája nevizná, Klobou dolů, parádní práce.
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Tak jsem přemýšlel co naložit na auťák, chtělo by to něco zajímavého stavební materiály atp. Palety, sudy, traverza, pytle s cementem?
jako první jsem se pustil do palet ty jsou udělány z tvrdého kartonu tl necelý 1mm
Obrázek

pytle cementu
zhotovil jsem je ze 4mm kartonové desky, vystřihnul jsem tvar potřebných rozměrů a zabalil jsem je do papíru na pečení, byla to opravdu namáhavá práce herkules dobře nedržel tak jsem lepil alkapremem. Všechny pytle jsem naskládal na 2 palety a celé zabalil do mikrotenového sáčku.
Obrázek

sudy na palivo
Obrázek

finální verze
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od Mimapnd »

namiesto papiera na pecenie si mohol pouzit papierik na sulanie cigariet...vyzera tak isto a lepi aj slinami ;) . inak, tie casopisy v kabine si tak pekne vytlacit a pytle cementu, si len tak "pocmaral", ale to asi kvoli tomu papieru nesavemu.
velmi pekne.
Misek12
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 17.1.2013 16:09
Bydliště: Nová Ľubovňa a som na to hrdý

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od Misek12 »

Vyzerá to super :D
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj, těším se na finále.

Je to jen Tvá fantazie, nebo měli v hradeckém ČSAD takové auto?
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

ahoj
nejsem kuřák tak jsem bohužel papírky nemohl vyzkoušet, záměrem byl aby to byl takový matně průhledný papír zkoušel jsem ještě pauzák ale ten byl moc průhledný. Lihovkama pak dobarvit pytle se mi moc nelíbilo bylo moc výrazné, vodovkami/temperami to zas na ten papír nechytalo, na řadu teda přišly fixy. Naštěstí je to tak malé a pod folií se to dost zakryje. Takže pro tuto chvíli jsem spokojen na druhou stranu neni problém do budoucna změnit a upravit věci, navcí to na model nepřilepim takže když to na modelu nebudu chtít tak to dám stranou.

Co se týče předlohy, neměl jsem podklady že Hradečáci měli tento stroj, avšak jsem tomu chtěl dát hradeckou značku jelikož v tomto okrese bydlím a Jindřichův Hradec + České Budějovice měli hlavní stanoviště ČSAD. Barevnostní varianta je reálná čsadéčka byly takto zbarvený.


V současné době mám model již hotov a nemohu se na něj vynadívat. V příštích relacích popíšu poslední fázi a dodám fotky
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Pro tohle to děláme všichni - koukat jak roste model pod rukama, vidět hezký výsledek a mít z toho radost. ;)
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od Mimapnd »

ja len tak pomimo, ja tiez nefajcim, ale niekde na fore to chalanisko pouzil na sulanie trubiciek, a ked som u teba videl ten papier na pecenie, tak ma napadol cigaretovy papierik.
houston.vasek
Příspěvky: 50
Registrován: úte 1.10.2013 15:17
Bydliště: Praha

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od houston.vasek »

Podložka pod model
podložku jsem zhotovil v průběhu projektování ertéesky. Základem je dřevěné prkno obdélného tvaru cca 25x40cm. Hrany jsem vyfrézoval na požadovaný tvar. Model jsem chtěl zasadit do přírodní krajiny. Dominantou je panelová cesta. Tu jsem zhotovil z SDK desky. Nejprve jsem se zbavil papírového obložení pak nařezal jednotlivé panely, odfrézoval části pro oka, osadil oka z drátku a barvil vodovkami a patinoval křídami, znázornil opotřebení a poškození panelu. Usadil jsem panely na model. Začla fáze dotvarování terénu - pomocí polystyrenových odřezků a kamenů. Celý povrch jsem polepil útržky toaletního papíru namáčeného v lepidle, některé části byly dotvarovány pomocí sádry. Další fází bylo nabarvení podkladu (aby na trávě neprosvítala bílá barva) pomocí vodových barev s patinou. Poslední fází bylo posypání povrchu materiálem - směs hlíny, písku a statické trávy. Jako doplněk jsem osadil padlý kmen (větev) a dva stromy zakoupené v potřebách pro železniční modeláře.
Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek ObrázekObrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: ŠKODA 706 RTS 1 / houston.vasek / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Kouřit nemusíš, ale cigaretové papírky koupíš v trafice za 10kaček...bez problémů ...je to super materiál!
Podložka je závidění hodná, model taky super, ale do kupy je to jako pěst na oko. ....super čistý auto, a taková cesta. To do sebe moc nejde, ne?
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“