Tatra 815 6x6 NTH + ZREMB N25.31 / PMHT / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Tatra 815 6x6 NTH + ZREMB N25.31 / PMHT / 1:25 / HOTOVO

Příspěvek od Mucholl »

Štastné a veselé! Slepil jsem si takovou odechovku, no jen jsem si to myslel, vždyť mi to zabralo dva měsíce. Měřítko se mi líbilo, myslím že pro méně zkušené je toto lepší, malé díly jsou totiž větší :D Trošičku mi neseděl tunel v kabině, jinak vše bylo v normě. Rám je lepší podlepit a lepit na tupo, mě totiž nikdy nejdou tak dobře a pak se mi to kroutí a to i u menšího měřítka. Kabinu jsem svévolně na několika místech podlepoval, aby se mě nezbořila, měl jsem v paměti kabinu tatry od Rippera a tak jsem se snažil podlepovat stejné díly. Model je to jednodušší ale má spoustu doplňků a ty z něj pak vytvoří krásný model, který doplní můj autopark. Papír je jinačí (asi tištěno laserovou tiskárnou) Je moc náchylný na dlouhé žmoulání v prstech. Barva se pak loupe. Ale má taky výhodu, hlavně ta červená, pokud jsem něco zatíral a omylem přejel tak tempery šli otřít, moc to na tom nedrželo......pokračování s návěsem....čus!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Mucholl dne ned 2.3.2014 17:25, celkem upraveno 1 x.
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: Tatra 815 6x6 NTH / PMHT / 1:25

Příspěvek od Radim - PMHT »

Nádhera
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 815 6x6 NTH / PMHT / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

Vypadá to dobře, kdybych to nevěděl, tak měřítko bych asi ani nepoznal ;-)
Jenom myslím, že to logo Tatry na vstupu chlazení motoru mohlo být rovně, ono to není vrtule, ale pevná součástka ;-)
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: Tatra 815 6x6 NTH / PMHT / 1:25

Příspěvek od Mucholl »

kudla, já myslel že se točí
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 6x6 NTH / PMHT / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Moc pěkný kousek. Ta čistota je parádní. :)
Mucholl
Příspěvky: 110
Registrován: pon 23.1.2012 20:50

Re: Tatra 815 6x6 NTH / PMHT / 1:25

Příspěvek od Mucholl »

Tak model je hotov, dolepil jsem návěs, vše sedělo jak má. Co nesedělo, tak to bylo mojí chybou, protože jsem špatně prostudoval návod. Na to, jak návěs vypadá jednoduše, tak jsem ho lepil docela dlouho. Takže to nebyl zas tak jednoduchý model :)
Obrázek
Tady je vidět podvozek ( padá mi tam čep :D ). Nápravy jsou výkyvné, zadní zatáčí. A ta zadní se mi i zkroutila, měl jsem ji lepit natupo. Chybu jsem udělal u těch příčníků ve kterých jsou kruhové otvory, mají se lepit natupo, ovšem já to nepochopil a vytvořil jsem tam na krajích chlopně. Tím jsem ten celý rám zúžil. přišel jsem na to dost pozdě, tím že mi to nesedělo. Takže jsem musel ty příčníky vyrvat a nalepit znova, tím vznikly ošklivá místa, která jsem zatřel.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
A takhle teď Tatřice parkuje, ten Hetzer je přebarvovaný, takže vím že se k tomu nehodí ;) Později bych tam chtěl mít LIAZ z Dakaru 88 od Spíďi.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“