KNA-251 / RipperWorks / 1:32 / hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

KNA-251 / RipperWorks / 1:32 / hotovo

Příspěvek od staryorel »

Tak Vás tu opět všechny zdravím .Natěšený a s elánem sem se vrhl na vystřihovánku tohoto stroje . Posbíral sem nějaké moudra ohledně stavby a též stáhl foto origo stroje . Takže hurá na to :) . Nakladač Vám jistě moc představovat nemusím . Je to kolový nakladač ve vojenské verzi používaný armádou ČR i SR . Kdo bude mít zájem o technické data určitě si je najde na netu :) . A teď k mojí verzi , pokusím se "moc to nepředělávat " :lol: . Kabinu udělám nejspíš napevno , i když bude nakladač na podvalu , ale když to na mňa nepovíte že má být sundaná tak já na to poukazovat nebudu ;) . Pohrávám si s myšlenkou udělat nějaké hadice k hydraulice .
Stavbu sem zahájil dle návodu a začínám zjišťovat , že to nebude žádná zadnice :D .Rám je vyplněn kartonem na potřebnou tloušťku a snažil sem se , aby při jeho lepení byla dodržena geometrie , tak doufám že se to vyplatí .
A zde nějaké foto :
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Naposledy upravil(a) staryorel dne stř 4.6.2014 19:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: KNA-251/Ripper-Works/ 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj staryorle :)

těším se na tvou stavbu a já určitě nikomu nic neřeknu ohledně té kabiny :lol: sedám do první řady a bedlivě budu sledovat, o té hydraulice jsem také několikrát přemýšlel a možná udělám pokus, jen musím poshánět nějaké foto pro představu kde a kam co lípnout.

Takže držím pěsti a ať se ti dílko daří ;)
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: KNA-251/Ripper-Works/ 1:32

Příspěvek od Chimenes »

JJ, ať se daří. Hydrauliku jsem zavrhl po shlédnutí fotek stroje.

Pro inspiraci příkládám odkaz na stavbu plasťáku

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=58&t=76564" onclick="window.open(this.href);return false;

JS
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: KNA-251/Ripper-Works/ 1:32

Příspěvek od Toptop »

Držím palce a bedlivě sleduji. Hodlám ho také v nejbližší době začít patlat, tak budu sbírat inspiraci.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251/Ripper-Works/ 1:32

Příspěvek od staryorel »

Pro JakubSDK a Chimenes : díky ogaři za podporu , samozřejmě nahlédám na obě Vaše stavby :D . Na ten plasťák sem narazil - no eště mám čas si to rozmyslet :lol:
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: KNA-251/Ripper-Works/ 1:32

Příspěvek od Chimenes »

To určitě, protože půlka z toho čelního rozvodu stejně nebude vidět - bude zadeklovaná.

Rozmyšlej, ale já ti věřím, že to dáš líp než ten plasťák :!:
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: KNA-251/Ripper-Works/ 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Tak tak, jak píše Chimenes, určitě to bude lepší než PVC :lol: papír je papír...
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: KNA-251/Ripper-Works/ 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

staryorel píše:...Kabinu udělám nejspíš napevno , i když bude nakladač na podvalu , ale když to na mňa nepovíte že má být sundaná tak já na to poukazovat nebudu...
Už jsem viděl tento (no teda byl civilní) nakladač naložený na podvalu i s kabinou, zkusím pohledat foto.
Jinak určitě budu sledovat, nech sa daří! ;)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím , tak sem opět zde . Momentálně sem zápasil s předním rámem , no a mosím řéct , že jestli udělám tento model jakž takž k světu , tak to snad bude papírová maturita :lol: .Jak sem již naznačil pohrávám si s myšlenkou hydrorozvodů , takže přišly na řadu nějaké úpravy . Za vzduchojemem sem vyřízl otvor a též nad ním došlo na vybrání v rámu , pro umístění hadic . Taktéž v bocích nad kruhovým otvorem došlo k vytvoření prostupu . Jinak byla vytvořena hydraulika na zatáčení . Zadní vzduchojemy nebyly ještě osazeny bo sem někde četl , že se musí posunout , tak počkám až bude motor . Takže hurá pokračuju dále dle návodu ;) .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Velice pěkné, zatím.
Jen tak dál. ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

jde ti to pěkně od ruky ;) , nevím jak u vojenské verze, ale já tlakové jímky šoupat nemusel. Ale co mi psal Ričmond, tak ten je šoupat musel, no uvidíš jak slípneš motor. Ať se ti daří a přeji pevnou ruku a ostrý skalpel :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Vyzkoušej do retuše přidat trošku hnědé, zdá se mi že ti ta zelené víc svítí než by musela. ;)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Tak opět něco přibylo . Dal sem do kopy převodovku , což byl docela mazec . Ještě sem se na radu Brzdiče pohrál s odstínem retuše - nemám rád retušování :lol: , tak snad to bude lepší . No a fčíl špekuluju co dál . Pokud dám do kopy přední a zadní rám , tak bych tam měl napasovat i ty hlavní hadice mezi nima . Takže jdu študovat dle fotodokumentace kam zhruba která vede . Kbyby měl někdo schéma , tak by mě to bodlo . No eventuelně to udělám tak nějak od oka a dle vlastního uvážení ;) .
Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Jo je to lepší. :) Osobně taky bojuji s retuší u vojenské zelené, není to jednoduchý vyladit.

Jinak mrknu do podkladů ke stavbě, mám zato že někdo tam Knko nafotil.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: KNA-251 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím , tak opět něco po týdnu . Studoval sem nějaké podklady a vyrobil takovou parodii na hydro rozvaděče :lol: . Ještě byl stvořen kardan vlastní výroby pohyblivý ve všech směrech . Momentálně bude na řadě spojení přední a zadní části , takže hurá do boje .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek

Pro Brzdič : podklady sem nějaké získal i schémata rozvodů - něco sem z toho pochopil , a jinak děj se vůle aláhova ;) . Dík .
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“