T 148 NTt 6x6 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: T 148 NTt 6x6 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Mně to nedá a musím se zeptat - ty pásky kolem rezervy by měly být utaženější, ne? Ať to tam pěkně drží ;-)
Jinak gratuluju k dokončení. Věřím, že ty obliny nejsou žádná sranda :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 148 NTt 6x6 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Pavel Pejša píše:No 148ka, je vedle jamalu nádherná. Každej kdo se na to podivá, tak vidí kabinu z 815ky a na ní je nalepenej obludnej přílepek, kterej tam je jako pěst na oko a asi ho tam přikonstruovali omylem, designér by si měl nafackovat a pořádně si prohlídnout 148, jak se dělá auto s čumákem.
Toho jsem si nikdy nevšimnul , ale máš naprostou pravdu .

Stavbu jsem celou dobu pozorně sledoval . Ta žlutá kabina se mi líbí . A stavba se podle mě taky povedla gratuluji .
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: T 148 NTt 6x6 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

Musím nesouhlasit, Jamal je taky krásné auto! Nevím jestli jste někdy viděli nějaký naživo, protože jestli to prohlašujete po shlédnutí jedné fotky...

Dám vědět do Tatry, že až budou zase vývojáři pracovat na novém důlním autě, tak ať to navrhnou od základu znova, že znám investora, který výrobu nového auta zaplatí :P .
Kabina z 815? I tak je to krásné auto, stejně jako legendární bastl v podobě V3S ;) .

Zpátky k modelu, taky se mi jako Ričmondovi zdá, že v levém zpětném zrcátku by viděl jen rezervu :) . Zbarvení se mi nelíbí skoro vůbec, je to nereálné, dobré tak leda pro model - no řekněte kdo by se s tím tahle piplal (přední nárazník a hlavně oblast oken) ... auto samá oblina ... opravdu jen hodně profi lakýrník ;) . Taky ten "lauf" co vede z pod kabiny - dobrej tuning.

Co se týče práce pana Tau, tak ta se mi líbí. To bych si jen příště pozor na to kam míří obě zadní nápravy a díl 53 bych dal do barvy kapoty, ať to tolik neřve, že to na sobě úplně nesedí ;) . A co návěs? Bude nějaký?
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: T 148 NTt 6x6 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Mára79 »

Ta barevná kombinace je realná.
http://files.pohledyseifert.cz/20008066 ... XII_17.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: T 148 NTt 6x6 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

souhlasím s Vámi, pásky kolem rezervy bych také krapítek utáhnul, jinak poloha umístění rezervy není až tak vyčnívající a při výhledu by myslím nepřekážela. Co se týče Jamala, tak pro mě je to velký omyl výroby, měl jsem tu čest a dost často jsem ho potkával na cestách a opravdu je to děs, prostě ten čumák mi tam nesedí :lol:

Stavba 148čky je povedená a barevné provedení je hezké, za mě palec určitě nahoru ;) Gratuluji k dokončení.

Jakub
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: T 148 NTt 6x6 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od Tomáš S. »

Dobře Máro 8-) taky ho mám, ale všimni si, že ten nárazník je lakovaný jednou barvou, ne vrch a čelo zvlášť.

Návěs přece můžeš zapřáhnout jaký chceš.

Jamal je bezva! Zvlášť tahač s protaženým čumákem! :lol:
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: T 148 NTt 6x6 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od pan Tau »

Návěs bude, dám za ni Zremb, ale ten bude až později.

Ričmond: pásky na rezervu jsou původní délky z vystřihovánky. Jen nevím, jestli ještě půjdou upravit. Byla to zatím nejnáročnější kabina, co jsem dělal. Ostatním doporučuju od dílů blatníků odstřihnout rubovou část a nalepit ji zpět k blatníku až po jeho vytvarování a přilepení ke kabině.

Tomáš S.: taky mě napadlo udělat bílý díl 53, ale teď už je na úpravu pozdě. Nadělal bych více škody než užitku. Tato verze mě zaujala více než šedá, ne že by šedá byla špatná. Taky jsem přihlížel k tomu, že se bude krásně zapadat k mrazírnám, hasičské verzi a benzině.

Jamal nevypadá špatně, párkrát jsem ho potkal. Možná by to chtělo protáhlejší čumák. A co ho třeba upravit takto?
http://img167.imageshack.us/img167/6296 ... jpgvm7.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Připomíná to tatru 138, jen by to chtělo pozvolnější přechod k masce. Obrázek je převzat ze stránek http://www.liaz.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: T 148 NTt 6x6 / PMHT / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

No musím uznat, že Jamalu by tenhle facelift slušel mnohem více 8-)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“