Tatra 111 valník s přívěsem / PKGraphica / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Tatra 111 valník s přívěsem / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od petersen »

Zdravím všechny

Po dlouhé pauze , poslední slepený model byl betatest Liazu s vlekem pro Ripper-works ( RW-03) , jsem se rozhodnul zase do něčeho střihnout .

Los padnul na model od pana Petra Knotka . A to z několika důvodů nejen že se mi model velice líbí ale možná i proto neb mám na svědomí že model nevyšel pouze jako reedice přebarvené vojenské verze :oops: ten přívěs byl totiž tak trochu můj nápad :roll: .

Obrázek

Model jsem započal předním nárazníkem , který jsem se v rozporu s vystřihovánkou rozhodnul spolu s předními blatníky postavit bílé .
Což vzniklo tak že byla spodní část dílu odříznuta a díl byl slepen " naruby " :lol:

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Tatra 111 valník s přívěsem / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od Waclaf »

Jsem rád, že se tu do toho někdo pustil. Tohle je moc zajímavý model. Tak budu s dovolením pozorovat, jak Ti to jde.
Budeš bastlit interiér?
thomaash
Příspěvky: 151
Registrován: úte 24.1.2012 13:52

Re: Tatra 111 valník s přívěsem / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od thomaash »

Mám ju v šuflíku, tak budem sledovať... Držím palce :)
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: Tatra 111 valník s přívěsem / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od petersen »

Waclaf - ohledně interiéru do toho se skutečně pouštět nebudu .

Model bude mít od původní vystřihovánky pouze dvě odlišnosti .
první budou bílé doplňky ( nárazník , blatníky a chtěl bych disky kol )
druhou - snížil jsem výšku bočnice o nástavec . Foto dodám až zítra neb dneska už to nemá cenu fotit

Co se týče těch bílých blatníků dost jsem se proklínal za ten hloupý nápad :twisted: , docela jsem si přidělal práci nicméně s konečným výsledkem jsem celkem spokojen :roll:

Ukázka

Obrázek
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: Tatra 111 valník s přívěsem / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od petersen »

Model byl na delší dobu odložen a jistě mu to nakonec prospělo .

Budou u něj totiž použity díly interiéru z již vydaného modelu sklápěcí Tatry 111 . Díly se dají v podstatě velice dobře " překopat "

při zasklívání oken jsem použil systém z plastových modelů . skla jsem nelepil mezi papírové díly ale přilepil jsem je na rubovou část až po slapení a natvarování papírových dílů .

Kabina ještě není kompletně dotvarovaná a slepená nicméně se již rýsuje . Při lepení kabiny s interiérem je třeba si jednotlivé díly velice dobře předem natvarovat a raději víckrát nasucho zajistit hladké pasování než se do toho vloží lepidlo .. :-(

Obrázek

Obrázek
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: Tatra 111 valník s přívěsem / PKGraphica / 1:32

Příspěvek od petersen »

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“