Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den všem ;) ,

To Lukáš: děkuju za upozornění, nějak sem tomu nevěnoval takovou pozornost, kterou si to zaslouží :oops:

jinak jsem opět trochu patlal a už mám osazený motor v rámu, kde se vyskytl můj první zádrhel ve stavbě :o jelikož jsem nejdříve přilepil držáky motoru na rám a pak teprve chtěl hodit motor, zjistil jsem, že držáky jsou asi o dva mm delší a motor nešel pořádně zapustit :? musel přijít na řadu skalpel a pomalá úprava, ale nakonec se podařilo a motor sedí jak má ;)
Viz foto:
Obrázek Obrázek

Dále jsem osadil nádrže, bateriovou skříňku a bednu na nářadí:
Obrázek

Teď se momentálně peru s koly :shock: a je to tedy fuška, žádné chlopně tady nejsou a to je pro mě pořádná zkouška ohněm :lol: zatím jen na tupo a žádné podlepování. A bombírování jsem dělal opravdu poprvé :arrow: ale myslím že zas tak špatně nevypadají, ale jak se říká, vždy je co zlepšovat ;)
Zatím hotova rezerva a přední kola:
Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zase příště :geek:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Nechci, aby to vypadalo, že zase prudím. Pokud chceš, ber to jako radu od možná o trochu zkušenějšího patlala.

K motoru - Podle fotek se mi zdá, že držáky jsi nalepil obráceně. Měly by být šikmo, nikoli vodorovně. Z návodné kresby to není úplně patrné, já jsem to na SOTce taky obrátil :oops:; při správném osazení by rozdíl neměl být tak velký.

Kola - Bombírování ještě budeš muset trošku poladit, to je samozřejmě hlavně o cviku. Každopádně na první pokus je to více než dobré. Doporučuju slepit všechna kola a konkrétní místo určení stanovit až podle toho, jak se které podaří. Já bych ta méně povedená dal na vnitřek dvojmontáží, kde nebudou tak na očích ;) Díl disku 31d by se také neměl lepit na hranu dílu 31a, ale na rysku na něm vyznačenou, tedy měl by být trochu zapuštěný.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

Vůbec to neberu, že by si prudil ;) ale tvé rady si vezmu rád k srdci a podle toho se to pokusím zlepšit ;)
jak se říká, chybami se člověk učí a učí se celý život :geek:
Koukal jsem do těch kreseb a je to tak na stránce, kde jsou pláště, je to trochu vidět, ale už to nechám :arrow: jinak kola se pokusím zlepšit a u dalších modelů to půjde už samo :lol:

Díky za rady ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Krásný horký pátek všem :lol:

tak po delší době přídávám nějaký ten report, jak pokračuji se stavbou tatrovky :arrow: , nyní hotový podvozek kromě kol, ty si zatím nechávám až na konec 8-) pokračuji bez problémů a lepí se jedna báseň :P jen ještě dobarvit výfuk a zaretušovat nějaké ty drobnosti...
viz foto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dále jsem se začal prát s kabinou a interiérem, moc toho ještě není, ale osazena palubovka a volant samozřejmě z drátku a ne papírový, jak jsem zde už stihnul okoukat :shock: no ale je stále co zlepšovat a dolaďovat, ale časem se to podá a u dalších modelů to už bude lepší, jsem přeci jen začátečník s těmito druhy modelů ;)
Kabina:
Obrázek Obrázek Obrázek

Kabina nasucho položená na podvozek a už to konečně začíná připomínat tatrovku :lol:
Obrázek Obrázek

Tak zase příště pokračování... ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezké nedělní odpoledne všem :)

konečně jsem o kousek postoupil kupředu :arrow: a úspěšně dokončil kola a byla to tedy fuška... každý den po práci jsem zasedl a upatlal jedno kolečko, ale už jsou hotova ;) a nalepena na modelu. Dále jsem dokončil kabinu co se týče interiéru a osazení na podvozek a musím říci že se mi model opravdu líbí a je to úplně jiné něž na fotkách, tak mám radost, že už se začíná vybarvovat :lol:
Jen mi stále vrtá hlavou kam se má nalepit díl 18j :?: , který má být na držáku rezervy v návodových kresbách jsem to nějak nevykoukal, tak budu rád za nějakou radu případně foto místa, kam to lípnout ;)

Fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Momentálně se zabývám stavbou korby a plánuji udělat všechny tři strany funkční, tak mi držte palce ať to dobře dopadne :lol: a já dodám další progres :arrow:

Korba:
Obrázek Obrázek

Patlání zdar ;)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Když dílem 18j obmotáš díl 18z dostaneš imitaci pístu. Ten nalep podle tohoto obrázku:

Obrázek

Šipka značí směr jízdy ;) .
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

postupuješ parádně :) já se přes léto každoročně zaseknu,takže jsem se nedostal ještě ani k motoru :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký nedělní večer :lol:

To: Tomáš S. děkuji za ilustrační foto, teď už vím kam to lípnout ;)

To: Pida11 snažím se :) a skoro každý večer něco polepim, protože jsem pořídil další model (nakladač KNB - 250) a nemůžu se už dočkat až do něj stříhnu a říznu :lol:
Nějak nechci rozdělávat další, protože bych se těžko přemlouval :lol: k dokončení toho původního...
Brzy bude report :arrow:
k.ondra89
Příspěvky: 46
Registrován: sob 28.7.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od k.ondra89 »

Máš to pěkný. :) Na KNB se chystám, a těším taky. :D
thomaash
Příspěvky: 151
Registrován: úte 24.1.2012 13:52

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od thomaash »

JakubSDK : máš to pekné, len tak ďalej :)
k.ondra89 : KNB ma tak isto čaká v šuflíku :D
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Máš to pěkný na první složitější model....trošku zlepši retuš....třeba ta u mě zbržďuje rychlost stavby možná o 50% (jsem prostě pomalej)....já taky bojuju s kartónem, tak jsem koupil různé tloušťky balzy a pokud to jde používám ji..ale někdy se nevyhnu ani sendviči..jinak buď v klidu na mě už koukali ve třech papírnictví jako na exota z marsu,když jsem chtěl 1mm karton....
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný večer všem lepičům ;)

To: Samotr9 - děkuji, na té retuši musím opravdu máknout, aby to vypadalo lépe :oops:

tak a je to tu :o po dvou měsících a několika dnech jsem dopatlal tatrovku :D a dokonce má funkční sklápění do všech tří stran, to jsem ani nedoufal, ale povedlo se :) na té korbě jsem se zasekl asi nejvíce z celého modelu a ty panty no pro mě tedy piplačka, ale jinak lepení bylo báječné a dobrá zkušenost do dalšího patlání, které jsem již včera rozjel a brzy přidám nějaký ten report :arrow: ještě musím dokoupit červenou barvu, abych dotřel nejaké ty kovové drobnůstky a bude ;)

Několik fotografií dokončené tatry:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Příště se těším na patlanou, ale už v sekci stavební stroje ;)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32 HOTOVO...

Příspěvek od Tomáš S. »

Sledoval jsem to tu a myslím, že tvoje 1. RW - šmikajda se ti povedla ;) . Jediné do čeho bych rýpnul: Nemá ten mailer moc vůle? 8-)

Jinak nebyly by lepší závěrečné fotky? - třeba venku (klidně i na jednobarevném pozadí) :idea: .
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od Chimenes »

Gratulace k dokončení, na prvního doktora dobrý. Přidám se s výzvou na opravu maileru a na příště bacha na retuš, nad čelním sklem je té šmouhy škoda.

Ať se daří JS
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od opel123 »

Pěkně slepeno.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“