Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32 HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Zdravím Vás přátelé modeláři,

dnes jsem si pro Vás připravil další modílek, jak jsem už psal jinde ;) a to všem asi známou Tatru 815ku 8-)
Lepení modelů z abc je fajn, ale chtěl jsem si vyzkoušet něco složitějšího a více propracovaného a po dlouhém přemýšlení jsem si zvolil tatrovku od RW.
Doma po koupi ležela asi 5 dní a já měl obavy do ní stříhnout :? ,protože to pro mě bylo něco nového a úplně jiného než jsem kdy patlal :lol: Po dlouhém prohlížení a pročítáni jsem si řekl, ale co, jdu na to a nějak to dopadne, tak sem stříhl :o
Začal jsem pěkně podle plánu :geek: a slípnul přední nárazník. Jak psal Bernie u reportu Pida11, že Vás nárazník nakopne :arrow: do dalšího lepení, tak je fakticky pravda a mě to panečku nakoplo a lepí se parádně :lol:

Ale dost mluvení a přidávám nějaké ty fotečky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Další akce je rám a fotky již brzy ;)
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne pon 19.8.2013 21:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Na to, že jsi dosud lepil z ábíčka, o věru nevypadá zle.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

To: Lukáš Děkuji ;)

Tak jsem opět kousíček postoupil vpřed :arrow: Dnes je na pořadu dne zhotovený rám a přilípnutý nárazník.
Rám mi dal tedy pěkně zabrat, páč jsem byl zvyklí na chlopně a tady žádné nejsou :lol: a lepení na tupo je pro mě novinka, ale je to v poho ;) a docela se podařilo a k mému překvapení je docela i rovný.
U nás sehnat mm a 2mm a jiné velikosti kartonu je zcela nemožné :o a v papírnictví na mě koukali jak t... na nový vrata :lol: nejsilnější papír co mají tak 300g, nebo mi mohou nabídnout staré kartonové krabice :roll: .
Tak jsem to vyřešil mm kartonem ze starého kalendáře a zadní strany kroužkového bloku také mm tloušťka ;) Rám je podlepený a je pevný jako skála :lol:

Tak tady ty slíbené fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Když vidím ty fotečky, tak musím zapracovat ještě na zdokonalení té retuše ;)
k.ondra89
Příspěvky: 46
Registrován: sob 28.7.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od k.ondra89 »

Kartony různých tlouštěk prodává Migas. Buď v eshopu, nebo na aukru. ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Možnosti budou určitě i v Nymburce. Dojdi do cukrárny, kup si pár zákusků a z horní části krabice máš 0,5 mm karton na několik modelů :) Postupně si podobným způsobem z různých zdrojů vytvoříš značné zásoby. Dobrou cestou je také sendvič ze čtvrtky.
Urpin
Příspěvky: 3
Registrován: sob 15.6.2013 12:30

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Urpin »

Sendvič ze čtvrtky jde, jen když trefíš na špatnou kvalitu papíru, tak budeš nadávat jako já. Nekteré jsou jako lisované s toaleťáku a po kontaktu s lepidlem se rozlejzají. (Lístkové těsto) Na silnější podlepení, se mi osvědčili pivní tácky. POZOR!!!! Brát v hospodě pouze nové!!!Starší se také rozlepují.
Pida11
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:27

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Pida11 »

Pěkný,chtělo by to trochu dolepšit tu retuš,ale těžko brát tu radu od někoho,u koho stejnej model vypadá ještě hůř :D Jinak koukám,že to s čím já se patlám kvůli nucenejm pauzům čtvrt roku máš ty za týden,takže za chvíli se budu inspirovat já tebou,takže přeju ostrý skalpel :))
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj

tak jsem zpět a postupuji mílovými (milimetrovými) kroky kupředu :lol: a už mám slípnuté nápravy, jak zadní s disky, tak přední s homokinetickým kloubem a řeknu Vám to byla tedy věc to slepit, no patlal jsem se s tím nějakých dobrých 20 hodin, ale myslím že to dobře dopadlo :D s podobným provedením kol jsem se předtím setkal u jeepu a to u Willyse, kterého jsem zkoušel spatlat, ale moc to nedopadlo :o a teď odpočívá ve skříni a čeká na dokončení... viz foto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Až přijde ta chvíle, tak ho dopatlám ;)

Pido nemyslím že tvůj model vypadá hůře, lepíme jak nejlépe umíme ;) co kus, to lepší zpracování a další podobné modely nám půjdou o to lépe 8-)
Jinak děkuji Všem za Vaše ohlasy, rady a tipy :idea:

Tady jsou nějaké ty fotky a já jdu pokračovat s patláním :arrow:

Obrázek Obrázek Obrázek

P.S. brzy jsem zpět a se mnou další foto :lol:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od fox »

nevypada to zatim spatne. Budu trosku ted za rypala, ale tatra nepouiziva homokineticky kloub ne predni naprave, nybrz dvojity krizovy kloub.
takze predni naprava tatra:
Obrázek
a homokineticky kloub:
http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Homokinetick" onclick="window.open(this.href);return false;ý_kloub
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Waszek »

JakubSDK
pěkné pěkné. Taky se v budoucnu na RW chystám, ale zatím to vždy předběhl nějaký jiný projekt.

fox: žiju v tom, že homokinetický v podstatě znamená, že má na obou stranách stejnou obvodovou rychlost, což splňuje i dvojitý křížový v tomto pstavení. Na stejné stránce http://cs.wikipedia.org/wiki/Homokinetick%C3%BD_kloub" onclick="window.open(this.href);return false; se uvádí, že dvojitý kardan je druhem homokinetického kloubu. Pokud se mýlím, prosím vypeskovat :-)

W
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od BalvieM »

Možná se pletu, ale byl "kardan" a nebo homokineťák. Kardan jde do přímého kříže a ten druhý má jen mezikus, takové "háčko".
Nejsem si jist, opravte mě.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Zdravím Vás modeláři ;) ,

To: Fox - Ano máš pravdu. Moc se v tomto oboru nevyznám a jsem trochu pátral, když se to tu tak řeší :D a na tvém obrázku je vidět, pokud se nepletu zdvojený kardanový kloub hned za diskem :?: a jednoduchý kardan je třeba u lokomotivy T 444.0 Karkulky. Ale dá se říci, jak uvádí zdroje (wiki) cituji - Pokud jsou oba klouby zalomeny o stejný úhel (v absolutní hodnotě, v téže rovině), pak je Kardanův hřídel jako celek homokinetický - odchylky rotace obou kloubů se navzájem ruší. :geek:

Dále jsem vypátral že stejnoběžné, neboli homokinetické klouby se používají u osobních aut, kde je konstantní převod a u nákladních vozů viz tatra kardany, páč je tam periodicky proměnlivý převod :), ale zároveň jsem se někde dočetl, cituji - Že stejnoběžný (homokinetický) kloub - dvojitý křížový byl používán u Tatry 813 8x8 :?: :?:

A to je asi tak vše :lol: jinak děkuji všem za komenty a příště už nějaký ten postup ve stavbě ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Tak přátelé, po kratší pauze jsem opět něco slípnul ;)
Dolepena páteř vozu na podvozku spolu s nápravami a pokračujeme směle kupředu :arrow:

Foto....
Obrázek Obrázek Obrázek

Brzy nashle 8-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezkou neděli všem,

tak jsem trochu postoupil v modelu a dokončil přední tlumiče, zadní listová pera a hydrauliku na zvedání korby ;) + natření drátků, které byly zlaté a sříbrné :) jelikož nemám černé tak používám cyky 8-)

Viz foto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dále jsem se pustil do motoru a musím říct, že práce na modelu mě opravdu moc baví a je to úplně jiná káva než ABC modely :lol: ale ty mají také své osobité kouzlo ;)

Motor:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Já se vrátím :lol:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 S3 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Pěkně ti to jde od ruky.

Víc si hlídej logiku naznačeného stínování. Na hlavách válců to máš nějak cik-cak, na kompresoru vzadu je stín úplně opačně. Ono na motoru to zas až tak nevadí, protože ho moc vidět nebude, ale u jiných celků víc na očích by tě to mohlo rmoutit.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“