Ohlédnutí 2013

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Ohlédnutí 2013

Příspěvek od Jirka Z. »

Rozhodl jsem se zde založit vlákno, ve kterém se budu ohlížet za akcemi s historickou technikou, které jsem letos navštívil.

Začínáme sobotou 25.5. a zahájením sezony ve vojenském technickém muzeu v Lešanech. Letos se zahajovací akce nesla pod tématem 20 let armády ČR. Akce se nesla v duchu velké oblačnosti a chvílemi i deště. Technika, která se objevila v aréně a nad ní.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A závěrem jedna tipovací - jaký Váš oblíbený autor modelů byl na akci k zastižení?
Obrázek
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Ohlédnutí 2013

Příspěvek od jiri.k »

Žeby slavný F.S. ?
Uživatelský avatar
Honza K.
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22.1.2012 20:42
Bydliště: Šestajovice

Re: Ohlédnutí 2013

Příspěvek od Honza K. »

Je to určitě on neboť jsem ho tam potkal.
Byl tam i jiný velmi známý autor a vydavatel a to P.S.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Ohlédnutí 2013

Příspěvek od Jirka Z. »

Jojo, je to F.S....

Tak několik málo dalších fotek, které pocházejí ze dvou akcí na jednom místě. Těmi akcemi bylo dubnové zahájení sezóny a květnová muzejní noc. Místem pak skanzen těžby vápence v Českém krasu - Solvayovy lomy. Fotek je jen pár, a to techniky, která byla na akcích v pohybu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Ve spolupráci s tímto skanzenem se také něco chystá... Kdo byl na Patláku už ví co, ostatní si musejí ještě nejakou chvíli počkat... Páč ještě pár týdnů budu v tomto tajemný jak hrad v Karpatech... :roll:

Jirka Z.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Ohlédnutí 2013

Příspěvek od Jirka Z. »

Tak jsem konečně zpracoval další sadu fotek. Do těchto fotek se mi moc nechtělo - věděl jsem, že bude těžké z nich něco vybrat.

Jde o fotky z Aviatické pouti z Pardubic konané 1. a 2. června 2013. Já jsem byl v sobotu, kdy byl celý program až moc ovlivněn počasím. Úvodem bych chtěl poděkovat Petearovi za komentovanou prohlídku Grippenu. Když jsem přišel ke stojánce letounů, které se účastní leteckého dne, tak jsem se docela vyděsil. Nebylo tam skoro žádné... Oproti minulým rokům, kdy plocha přetékala technikou to byl docela šok. Ale nebylo se čemu divit. Cestou do Pardubic začalo pršet zhruba na 70km dálnice a do večera se déšť zastavil celkem na asi 1,5 hodiny... Takže jsem si užil zhruba 6,5 hodiny stání na dešti. Spousta fotek byla negativně ovlivněna deštěm - třeba fotku Polikarpova Po-2 nemám ani jednu. Všechny jsou focené přes šedou clonu deště a zamlženého objektivu... Jenom doufám, že nevyužité finance od techniky, která letos nedorazila, využijí pořadatelé příští rok pro výrazně zajímavější program. Ale i tak přes svou rozmrzelost nelituji ani letos návštěvy.

Teď k fotkám. Nejprve technika, která byla jen ve statické části nebo se na místo náhodou nechomítla.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Technika z pozemní části programu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Letecký program.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

K této rozmáčené akci je to vše.

Jirka Z.
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Ohlédnutí 2013

Příspěvek od V.E.N.A. »

Krása pokoukat :-)
Petear
Příspěvky: 47
Registrován: úte 17.4.2012 19:07

Re: Ohlédnutí 2013

Příspěvek od Petear »

Úvodem bych chtěl poděkovat Petearovi za komentovanou prohlídku Grippenu.
:) Rádo se stalo. Toho počasí bylo vážně škoda, ještě v pátek večer to vypadalo, že předpověď se popletla:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Ohlédnutí 2013

Příspěvek od Jirka Z. »

Podařilo se mi připravit další report, tak sem s ním. Tentokrát se vrátím v podstatě měsíc a půl zpět. Je neděle 23.června 2013 a na letišti v Roudnici nad Labem probíhá tradiční Memorial Air Show.

Oproti rozmáčeným Pardubicím byla Roudnice něco úplně jiného. Dopoledne sice pod mrakem, ale bez jediné odhozené kapky mraky pozvolna mizely. A ke konci programu jsme na ploše byli už docela slušně opečení... Letošní program sice nesliboval bůh ví jaké letecké bonbonky, ale i přesto bylo stále na co koukat. Zamrzely mě jen dvě slíbené věci, které se nakonec nekonaly. Nepřiletěla armádní CASA ani aerolinkový ATR-42.

Úvodem fotky techniky, která byla mimo program (šlo tedy o pozemní program, vyhlídkové lety nebo letecké návštěvníky).
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Vlastní letecký den zahájili kolegové modeláři s obří maketou Focke Wulfu. Přiznám se – kdybych nevěděl, že jde o model, tak podle fotek bych ho považoval za skutečný stroj...
Obrázek

A pak už přišel hlavní letový program.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ten uzavřela dvojice „Hindů“ svým odletem.
Obrázek

Jirka Z.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“