Hrad pro kolejiště TT / vlastní tvorba / 1:120

Odpovědět
talien
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 26.1.2012 22:40
Kontaktovat uživatele:

Hrad pro kolejiště TT / vlastní tvorba / 1:120

Příspěvek od talien »

Přihlásil jsem se do starého diskusního fóra, ale bylo mi doporučeno, abych své příspěvky směřoval spíš sem, tak tak činím ;) Snad nebude vadit, že sem překopíruju text ze starého fóra.
Jsem tu nový a jen s úžasem zírám na to kolik šikovných lidí tu je a jaké pěkné věci tvoří. Myslel jsem si, že zvládám techniku lepení papírových modelů docela slušně... tedy spíš přijatelně... ale po procházení tohohle fóra už si nejsem vůbec jistý. Tedy spíš začínám nabývat jistoty, že se přeceňuji Smile) Nicméně když už jsem se zaregistroval a okukuji tady vaše dílka, přijde mi fér jít taky trochu s kůží na trh.
Ještě jsem to tady zase až tolik neprozkoumal, takže možná některé detaily jako volba materiálů a technik bude v určitých případech trochu diskutabilní, ale aspoň budou třeba nějaké ohlasy.
Stavba toho mého "hrádku" je vlastně teprve v průběhu. Víceméně jsem dokončil "hrubou stavbu" a čeká mě terén a dolaďování (do čehož tak trochu nevím jak se pustit), ale vídám tu i fotky z rozpracovaných stavbiček, tak to snad nebude úplně mimo mísu.
Nejsem žádný profík, tak to berte s rezervou. :oops:
První krok - palác hradu narýsovaný na kartónu od pizzy...Obrázek
Palác nazkusmo skládanýObrázek
Na zkoušku připojen i arkýřObrázek
lepení objektu paláceObrázek
talien
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 26.1.2012 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad pro kolejiště TT - vlastní tvorba

Příspěvek od talien »

Střecha pro palác... nechtěl jsem šindely jen malovat, přece jen v modelovém kolejišti bude papírový hrad společně s plastikovými modely (třeba nádraží a podobně), takže jsem chtěl přeci jen trochu větší plastičnost. Papírový plastický polotovar jsem nikde nesehnal, tak jsem nakonec udělal kompromis a šindele jsem si "vyrobil" sám.
štípání šindele a pokrývání střechyObrázek
Obrázek
Obrázek
Osazení střechy na palácObrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Hrad pro kolejiště TT - vlastní tvorba

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Nechtělo by se ti pohrát si trochu s formátováním textu a fotek? Takhle to vypadá neučesaně a nepřehledně.
talien
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 26.1.2012 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad pro kolejiště TT - vlastní tvorba

Příspěvek od talien »

Nejsem zrovna odborník na html nebo obecně fungování a editaci webových stránek, tak to, co se mi zatím podařilo vytvořit je, obávám se, moje maximum. Můžu zkusit udělat z fotek blok a text udělat zvlášť. Víc nejspíš nezvládnu. Tak snad to nebude tolik vadit. Nebo je tu další možnost - pokud někdo chce tu stavbu hradu sledovat - může se mrknout rovnou do galerie fotek. Tam je celý postup vidět.
http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... age=148434" onclick="window.open(this.href);return false;
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“