Červená Lhota / R.Vyškovský-ABC/ 1:150 HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 248
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Červená Lhota / R.Vyškovský-ABC/ 1:150 HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

Ahoj všem stejně postiženým,
poslední měsíce jsem toho zde moc neodprezentoval (ne že bych úplně nelepil, ale na prezentaci už času nezbylo), tak aspoň přináším teď po čase něco většího:
Nejčervenější ze všech Lhot, jihočeský renesanční zámeček/tvrz snad nejznámější (nejen z mnoha TV pohádek), Mistrem RV zpracovaný kdysi dávno (pro Albatros) tak, že rýhování nese ještě původní čárkované čáry pro ohyby místo pozdějších plných čar se šipkami.
Obrázek

Dobře posloužila i nová kávová podložka od Tchiba – jak Standa F. v kterémsi vláknu (prostém výbušných vášní) poznamenal: velká podložka snad nakopne k velkému modelu 8-) Tak se i u mne po dvouměsíčním herkulesovém půstu stalo a já vybral právě tuhle Červenou Lhotu.
Model je zpracován tradičně (Mistrovsky) přesně, jediné, avšak výrazné vylepšení z mé strany jsou okna. Okopíroval jsem si jednu laser kopii, ale protože výsledek nebyl nic moc, použil jsem z ní pouze ostění velkých oken v prvním patře, ostatní okna jsem ponechal z originálu, jen jsem je vyřezal a po pracném podlepování zahloubil trochu do fasád, aby nebyly tak ploché. Přece jen jsou to velké stěny velkého modelu.
Po této zdlouhavé práci přišla na přetřes obtížnější práce, a to renesanční obloučkové štíty. Inu modelářsky jsem (a jiné už to nebude) střední masťa a šmudlín i přes desítky slepených modelů a léta praxe, takže to nedopadlo tentokrát úplně dle mých představ, ale tragédie, abych model hnedle házel do koše to také není, takže jedeme dále.

Obrázek Obrázek Obrázek

Vnitřní stěny – tady celkem pohoda, pouze jsem oproti návodu dlažbu nádvoříčka vlepoval průběžně se stěnami, né až dodatečně do uzavřených stěn, jak je psáno v návodu.
Následovalo celkové uzavření půdorysu poslední stěnou a nějaké to zatížení a srovnání.
Střechy – druhý oříšek, se kterým jsem měl opět problémy a opět ho nerozlouskl úplně čistě, jak bych si představoval, ale co už.
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračování příště.
Naposledy upravil(a) Martin Č. dne čtv 13.6.2013 14:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 248
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená Lhota / R.Vyškovský-ABC/ 1:150

Příspěvek od Martin Č. »

Vše jsem plácl na desku,
Obrázek

polepil hajzlákem, počáral vodovkou, zasypal pilinama přidal nějakou tu flóru a hlásím
HOTOVO

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Další foto zde:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel Svoboda
Příspěvky: 6
Registrován: pon 1.4.2013 13:47
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Červená Lhota / R.Vyškovský-ABC/ 1:150 HOTOVO

Příspěvek od Daniel Svoboda »

Paráda, moc pěkně zpracováno :)
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 248
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená Lhota / R.Vyškovský-ABC/ 1:150 HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

Díky, jsem rád, že se líbí. Jsou tu beze sporu mnohem větší modelářští borci, ale myslím, že jsem odvedl svůj slušný standard 8-) Navíc jsem tu myslím moc Červených Lhot v poslední době neviděl.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Červená Lhota / R.Vyškovský-ABC/ 1:150 HOTOVO

Příspěvek od bernie »

Já jsem při rozhodování na základce chtěl být cukrářem. Holt dnes jsem vedoucím skladu, ale kdybych šel cestou svého snu, tak už bych masíroval růžový marcipán, abych postavil jen o tento detail lepší Červenou Lhotu než ty. Byla by totiž celá k sežrání :D
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 248
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená Lhota / R.Vyškovský-ABC/ 1:150 HOTOVO

Příspěvek od Martin Č. »

:D Věřím, že ti Lhota opravdu chutná.
Pamatuji si totiž, žes dával do placu kdysi dávno i své rodinné fotky z tohodle kouzelného zámečku ;-)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“