Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest/HOTOVO/

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
L 3000
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.1.2012 21:28
Bydliště: Brno

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od L 3000 »

Já si pořád nemůžu pomoct,ale jak to jinak říct než,že doktorova
Tatrovka se prostě " MRAČÍ " :)
U kluků sice je to čelní sklo trošku větší,ale víc odpovídá celkovému
vzhledu kabiny 148 " kouká normálně " ;) :D
Mě nic jiného nenapadlo k čemu to přirovnat :D
Prostě u doktora postrádám ten " dobráckej kukuč " T 148
:D :D :D :D

Tady je fotka jen čelního skla z dobrého úhlu kde je vydět jak se
na nás " kouká " :D

Obrázek
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od jbb »

Lukáš - on Zolo tam má kapotu možná zatím jen tak nasazenou. A je to určitě to samé auto ;-) Ale fotky zkreslujou, holt je jen docela ošidné psát o neexistujícím sklonu ;-)
L3000 - jooo, tak to nemohu sloužit. Někdo ocení správný rozměr kabiny a někomu naopak nevadí disproporční kabina kabina vysoká jak u 815, ale hodnotí kukuč. Já sice fakt nechápu, co tím kukučem myslíš (obzvláště z takovéhle řízlé fotky), nicméně jak už jsme si řekli - podle vkusu toho kterýho soudruha.
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od Radim - PMHT »

Byl bych rád, kdyby se zde neporovnával model starý 6 let s modelem, který zatím slepil jeden modelář a který ještě nevyšel a nikdo ani na živo neviděl,
sám autor napíše jak rozměry upravoval a že vlastně vůbec nesedí a druhou kabinu haní, ale ta už bohužel byla 3x vydaná a postavilo ji několik minimálně desítek modelářů.
ano fotky zkreslují, ale je zajímavé že můžou zkreslovat u tohoto a u mého je to všechno špatně.
Je zajímavé že 148 od RV je rozměrově uplně out a nikomu to nevadí, staví se i dnes a má stále oblibu. Nevím proč vydání tohoto modelu by mělo být postaveno na tom že je lepší než ta druhá, kvůli zvýšení prodeje je to ubohost.
Byl bych i rád kdyby každý kdo se zastane naší kabiny, ne jen kvůli tomu že už ji stavěl, NEBYL obtěžován soukromými zprávami a napadán za podplacení apod.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od yvan »

Možná poněkud mimo téma, ale mě se líbí změna přístupu RW. Dřív obrovské tajnosti kolem každého modelu a najednou model snad ani není celý a už víme, že vyjde. Aspoň je mezi vydavateli přehled, kdo na čem pracuje a nemusí tak navzájem ztrácet čas, pokud by se náhodou trefili do stejné předlohy a na základě toho by se byli rozhodli jinak. Ano, přijdeme trochu o překvapení, ale aspoň se předejde zbytečným konfliktům, což je určitě ku prospěchu.
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od jbb »

A sakra, to bude zase flame... Zkusím reagovat faktickými připomínkami...
- Kabinu T148 už mělo či v ruce celkem 5 betatesterů. Ladění je u ní velmi dlouhé, ale to jsem očekával. Od počátku bylo mojí snahou přinést tvarově co nejvěrnější kabinu.
- Je zvláštní, že modeláři se tak nějak předhánějí, kdo udělá lepší model (ať už oficiálně na soutěžích či neofiko na DF), ale mezi vydavateli je to ubohé? Myslím, že je zcela legitimní říci "tenhle model je lepší v tom a v tom". A úplně nejlepší by bylo, kdyby někdo (jako v plasťařině) udělal ofiko srovnání. Motor vedle motoru, podvozek vedle podvozku - u srovnatelných modelů. A je na každém modeláři ať si vybere, ne? Ale aby jeden z vydavatelů vyjadřoval nesouhlas se srovnáváním modelů...
- S tou otevřeností bych to u RW zase tak nepřeháněl, rozhodně i v budoucnu přijdou různá překvapení. Konfliktům předejít nelze, protože když konkurenční vydavatel zjistí, že něco připravujete a na just s tím začne, tak to je z mého hlediska lepší, když o tom vůbec neví ;-)
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od yvan »

No dobře, nebudu se v tom nijak hrabat. I když v tom případě mě nenapadá, proč teda zrovna u tohoto modelu taková změna v postupu představování. Nebo teda v souvislostech samozřejmě napadá, ale to už by mi přišlo snad až nemožně přehnané.
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od Radim - PMHT »

Podle mě by si ten model měl nejdříve vydat a pak nechat srovnání na modelářích, né se tady chlubit betastavbou a 3D náhledy.

To první a jediné zvěřejnění dopředu má jen jeden význam = nekupujte PMHT, fanatici do RW to nepochopí a ostatní dávno vědí o co jde.
Pohádka o vydávání na truc je taky ubohá. Klidně si počkejte na tu nejlepší a nekupujte naši, já ji nepotřebuju vychvalovat a nutit, když je model dobrý,
prodá se i bez zbytečnýho naparování, tatry 148 jsme vyprodali už přes 2000 kusů, pro mě to není obchodní strategie, modely dělám jako svůj koníček
pro ty co je chtějí a nikoho nenapadám za jeho názor ani soukromě.
thomaash
Příspěvky: 151
Registrován: úte 24.1.2012 13:52

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od thomaash »

keby to bol facebook, tak dam Radimovi LIKE...
cela tato zabomysia vojna mi pride zvratena :?
Uživatelský avatar
rebel8
Příspěvky: 159
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od rebel8 »

Porovnání tvaru kabiny Tatry 148:

Obrázek Obrázek Obrázek

Hodnocení ponechávám na místních odbornících. Ideální by samozřejmě bylo srovnání s továrním výkresem.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od Tomys »

A mě je to všechno jedno.... Já du na žejdlik. Já mam na 148 moc hezké vzpomínky a hodně sem se v ní najezdil. Takže nebudu hanit ani chválit. Každá má svoje místa co se mi nelíbí.
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od jbb »

"Ideální by samozřejmě bylo srovnání s továrním výkresem."
Zjisti si rebele, jak probíhala výroba 148. Všechny výkresy té doby jsou velmi nepřesné, tehdy neexistoval AutoCAD :roll: Když prý viděli v Kopřivnici moje 3D (říkal Hynek), tak prej by už dneska nikdo nic takového jako 148 ve skutečnosti nenakreslil. Obliny se dělaly na prototyp spíše podle citu než podle výkresů, z toho vznikla forma a už se lisovalo...
A ano, taky jsem začal takhle podle fotek (dal jsi sem dvě a každá vychází trošku jinak, že? Ono to bude malinko jiným naklopením foťáku), nicméně s tím jsem se dostal pouze k té verzi č. 2. Nakonec jsem skončil u fotek s přiloženým metrem a podle nich jsem musel vše upravit. Normálně tedy na "milimetre" nehraju, ale tady jsem si poměrem těch třech částí fakt jist (ledaže by mi pepan nafotil špatnou tatru nebo by použil vojenský metr s jinými jednotkami...)
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od Jarda F. »

Dovolil bych si nenápadně se vmísit do diskuze...jen k tomu ,,dobráckému kukuči,,...myslím že tím L 3000 měl namysli toto. Na 3D modelu má vrchní hrana okna při pohledu z boku jakoby sklon nahoru (protaženo červenou přímkou), ale na beťě se mi zdá, jako by byla tato část směřována rovně nebo malinko dolů. Stejně tak kapota se zdá být také rovná. Na druhou stranu ale podotýkám, že 3D náhled a fotka kabiny nemají stejný úhel, což může celou situaci dosti zkreslovat. Píši to sem hlavně proto, že mne na této části kabiny (nad oknem) taky cosi upoutalo, ale jak to přesně vysvětlit nevím, stejně jako L 3000. Tak jsem se to pokusil alespoň takto naznačit ;) Každopádně na model jsem zvědav a pokud bude do budoucna i verze se sklápěčkou, rozhodně nezaváhám.

Obrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od vašekh »

Tak jak to tady pozoruji tuto diskuzi tak si myslím, že je to zbytečné hanění vydaného modelu. Tatřičku mám doma a je to pěkný model. už vydání a tisk je velmi kvalitní. Zpracování modelu je na dobré úrovni a model je slepitelný perfektně a bez větších problémů. Až bude tato tatra venku tak jsem zvědavý na tisk a na další věci. Proč u RW u modelů jsou rozmazané a neostré díly? Ano betatest vždy vypadá krásně, ale ten tisk potom ke další věc. možná by se měl autor zamyslet nad tiskem.
Je to škoda, že se to tu takto haní vydávání modelů. Myslím, že by jsem měli být vděční klukům za to, že se modely staví a vydávají. Nehaňte práci jiných. nakreslit model není jen tak a někdy je to otázka kompromisů.
Dokumentace k 148 určitě je a našla by se. Myslím si, že Hynek si hraje na obrovského tatra znalce a myslí si, že zná všechno.
Nechme se překvapit až se model vydá u RW a pak porovnávejte.
Uživatelský avatar
L 3000
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.1.2012 21:28
Bydliště: Brno

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od L 3000 »

Ten " KUKUČ " co jsem měl na mysly přesně popsal Jarda F. :)
Já jsem opravdu nevěděl jak to mám nazvat ;) a popsat .
eduardo
Příspěvky: 19
Registrován: úte 21.2.2012 15:48

Re: Tatra T 148 NT / Ripper Works / 1:32 - Betatest

Příspěvek od eduardo »

Ak môžem niečo ku kabíne povedať, tak podľa mňa by to chcelo upraviť klenbu predného blatníka, podľa fotiek by nemala byť v hornej úvrati rovina ale po ukončení predného oblúka by sa mal do zadu zvažovať smerom dole a celkový výrez blatníka by mal byť o kúsok kratší, ďalej v oblasti stredového stľpika čelného okna hornej strany zodvihnúť čelné okno asi 1 mm čím by sa eliminovalo to zamračenie a zmierniť zaoblenie strechy v prechode do dverí/možno chyba betatestera/ . Ale ako som už spomínal tak kabína 148-ku pripomína aj tak ako je a z hľadiska náročnosti a tvaru predlohy a konštrukcii papierového modelu chápem že si to vyžaduje určité kompromisy.
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“