Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Máš to fakt pěkné, rád sem chodím ;) .

Mám jen dva dotazy: v čem jsi to odbarvoval? a ten poklop je dělaný a la bombírung?

Koukám na bydliště a říkám si jestli neuvažuješ třeba o tomto? Klidně i s Transportou a rozdělanou drtikolkou... ;)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od staryorel »

pro Tomáš S. :no odbarvené to nemám , dalo by se říct že původní vystřihovánka slouží jako předloha . Všechny původní oranžové díly překresluju ,ev.skenuju, na barevný papír . No a jelikož jsem měl na výběr buď řvavě oranžovů nebo to co vidíš tak je to takové jaké je :D .Ano ten poklop je ala bombírung . Jo ten Vyškov nevidím moc růžově .
Eště k modelu . Zkusmo sem dal na sebe rouru + rám +kabina + korba a , vypadá to na upravu rámu respektive předělání nádrží a držák maileru + rezervy :roll: . Tož tak je to na to světě ;)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Tak opět něco málo . Korba by měla být hotová . Čelo je zatím pouze na sucho .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Takže co teď ? Začnu se popasovávat s rámem . Zhruba rozmístím na rám korbu , kabinu a ty ostatní věci , protože při součastném stavu věci je to nereálné aby to pasovalo jak by mělo :lol: .
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím , tak opět něco málo . V prvé řadě sem předělal výfuk ( komín ? ) , druhé řadě sem předělal nádrže abych následně zjistil, že palivová nádrž bude možná v kolizi s kolem :roll: a za třetí sem předělal vzduchojemy . Vyrobil sem zkušební kolo a teď se pokouším popasovat s držákem rezervy .Došlo ke zjištění ( negativnímu :x ) , ktéréžto sem vyčetl i někde na fóru , že korba by měla být vyšší . Respektive alespoň kšilt nad kabinou . Souhrou těchto událostí došlo k následnému problému : pokud by se spustila rezerva na zem ,došlo by ke kolizi s předním kolem . Řešení bude nejspíš takové že rezerva se spouštět nebude ( bude napevno ) , protože zvyšovat korbu , potažmo kšilt o cca 4 mm se mě opravdu nechce :) .
Výfuk + vzduchojemy
Obrázek,Obrázek
Zkušební kolo
Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od Alfik »

Myslím že bude problém jinde.
Já to mám takhle:
Kolo dole:
Obrázek
Obrázek

Kolo nahoře:
Obrázek

Nádrže na boku:
Obrázek

Nikde žádná kolize
(sorry za černobílou)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Pro Alfik : máš pravdu , dle vystřihovánky to funguje v poho . Ale dle originálu si myslím , že to bude trochu jiný systém . No udělám nějaký kompromis :)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím zde přítomné ,opět přispěju svou troškou do mlýna .Vyroben držák rezervy + moje první hydraulika .Následně sem začal s výrobou kol .Pokusil jsem se vyrobit " laserový dezén " v domácích podmínkách .První zkušební pokus jsem aplikoval na rezervu a myslím , že výsledný efekt je dobrý . Je vidět že to kolo se posunulo do jiného levelu :lol: .Takže pokus byl úspěšný , jdu to aplikovat na zbytek pneu .
"laserový dezén " ;)
Obrázek,Obrázek
rezerva
Obrázek,Obrázek
hydraulika + držák rezervy
Obrázek,Obrázek
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Ten "domácí laser" vypadá skvěle. Vedeš si dobře. Jen tak dál.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak ty home made dezény vypadají fakt suprově a na kole ještě líp ;)
Ať se ti dílko daří.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím Vás tu fšecky . Tak hlásím ukončenu výrobu pneu , byla to zajímava zkušenost . Jak sem to zkusmo připasoval na model tak to nevypadá zas tak hrozně :) . Ještě než je připevním na osy , musím upravit zadní nápravy a pokusím se vyrobit brzdové válce . Tak zatím ;)
Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Pěkné!, ještě bych určitě zkusil doplnit ráfky, kolům to podle mě docela přidá. A ta mezera mezi nábojem a kolem mohla být možná o fous menší, taky hrany náboje jsi mohl trochu zakulatit - aspoň kovovou kulatinou ;) .

Každopádně oceňuju vlastní vzorky a držím palce dalšímu postupu - zatím to vypadá na nejlepšího drtikola v papíru :!: (co jsem aspoň já viděl)

OT:
staryorel píše:...Jo ten Vyškov nevidím moc růžově...
Vyškov? Ta výstava byla v Kyjově :) ;) .
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Přeju pěkný říjnový podvečer , opět sem se posunul kousek ke konci . Pokusil jsem si udělat brzdové válce , no a výsledek je vcelku uspokojivý .Nevím jestli to rozmístění odpovídá realitě , ale snad to nebude mět na funkci vliv :) . Momentálně dodělávám zadní část rámu + nárazník +blatník .
pro Tomáš S. : o tom ráfku uvažuju , uvidím jak se s ním popasuju a jaký bude výsledek . Jo byl to Kyjov :roll: ;)
Obrázek,Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od Raven »

no tak tahle je krásná...povedená čistostavba...opravdu držím palce k dokončení...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Krásná a čistá práce.
Brzdové válce se povedly. Umístění by podle mě mělo být trochu jinak. I když nevim honem přesně, jak to je u osmatřináctek, ale u patnáctky jsou vždy u dvojice náprav zvenku. Tedy u první přední nápravy je páka zepředu a u druhé zezadu. Identicky je to u zadních náprav. Navíc přední a zadní jsou řešeny trochu jinak.
Už tam jsou a větší zlo by asi by bylo to předělávat než to nechat tak, jak to je. ;)
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 s1 / PMHT / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím všechny , opět malá troška do mlýna . Zadní nárazník bych měl hotov , zatím bez světel . Teď to vidím na výrobu majleru , takže zatím pa ;)
Obrázek,Obrázek
Omluvte zhoršené světelné podmínky :roll:
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“