Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
cementik
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 19:50

Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od cementik »

Zdravíčko,
v nedávné minulosti vyšel v ABC Superb, který už ve 2D poloze vyzařuje jistý potenciál kvalitního modelu, přesto mám dojem,
že nebyl zatím nikým prezentován, ani o něm neexistuje ucelená fotogalerie.
Díky tomu všemu, mě jeho stavba lákala o to více. Uvidíme, co z toho nakonec vyleze.


Obrázek
Originál si opět nechávám, a stavět budu z kopie na 160g papíru.

Obrázek
Kola hotova bez výraznějších úprav.
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od cenda »

Budu sledovat :) model mám doma též a někdy v budoucnu je v plánu se do něj pustit :)
Uživatelský avatar
cementik
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 19:50

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od cementik »

Podvozek je navržen odpružený přes molitan.
Než jsem stihl říznout do houby na mytí auta, napadlo mě rozkrást raději kuchyňský inventář.
Obrázek

Nezapomeňte vložit molitan do krabičky před finálním zalepením. V mém případě to šlo opravit ještě bez následků.
Obrázek

Systém přední nápravy hotov. Místo válečku s texturou, jsem použil pružinu z propisky.
Nezapomeňte, že celá nápravnice i s tlumiči je vůči krabičce na volno !
Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od rybak »

Zajímavý způsob pérování. Přilep na nápravu pásek černého papíru at není vidět ta žlutá houba.
Uživatelský avatar
cementik
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 19:50

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od cementik »

Přístup k houbě byl problematický, proto jsem jí raději několikrát přetřel černou vodovkou.
Dnes jsem pokročil ve stavbě podvozku. Jediné, čím jsem se opět uhnul od původu, je podlepení svislých žeber 1,0 kartonem.

Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
cementik
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 19:50

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od cementik »

Tuningem se dá nazývat skutečnost, že na spodním okraji masky jsem vystříhal chlopně,
naopak horní, vodorovnou část nárazníku, jsem podlepil kartonem 1,0 a chlopně uřezal.

Obrázek Obrázek
Obrázek


Díl předního nárazníku vypadal ve 2D poněkud hrozivě, neboť je z jednoho kusu a tvaruje se i v dimenzích, které jsou známy pouze ve Futuramě.
Milé překvapení je, že pokud je člověk trpělivý a přesný, tak to do sebe krásně zapadá.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
cementik
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 19:50

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od cementik »

Blížím se ke konci výrobního procesu. Radost z kavalitně vyhlížejících dílčích celků vystřídal nervový záchvat v okamžiku, kdy jsem chtěl dát do kupy přední část.
Když jsem dotáhl nárazník k bodběhům, chyběl na každé straně asi milimetr po délce.
Následovalo odříznutí přilepené části nárazníku (cca 1 cm) a zkoušení, jestli náhodou není z gumy a nepůjde protáhnout (šlo =)). Pro jistotu jsem si vytipoval několik míst v oblasti předních světel,
na která jsem zatlačil, zkrátil délku vozu a získal potřebné mikrometry. Alespoň, že zadní část sedla dohromady celkem slušně a z první.
Následovat budou kosmetické úpravy, aby karoserie nevypadala, že se na ní zaučovali autoklempíři.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
cementik
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 19:50

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od cementik »

Superb je hotov. Návrhu nelze nic vytknout. Dílčí části se zpracovávaly velmi dobře, ale dohromady to musel dávat Zoidberg :roll: , jinak si to nedokážu vysvětlit.
Ucelenou galerii hotového modelu, ve kterou jsem doufal, nakonec neudělám :oops: , jelikož její obsah by nebyl vhodný pro děti, mladistvé a slabší povahy.

Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od Standa F. »

Samozřejmě, středně hluboká úklona před Tebou, žes to zvládl!

Prosím Tě, cementiku, o tomto modelu kolují už léta fámy, že byl spíchán nahřátou, až horkou jehlou a že se své předloze podobá JEN TAK TROCHU. Byl bys té nekonečné dobroty a lásky a bacil tady (časem, jak budeš zvládat) pár srovnávacích fotek? Vlevo reál, vpravo model? Pár pohledů jako u zločinců - z boku, zepředu, z úhlu - díky předem i zadem! ;)
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od cenda »

Tak předem auta je podle mě celkem v pohodě oproti předloze. Možná příliš rovná kapota a světla mi přijdou větší než mají být. Co mě ale nehorázně bije do očí jsou ty zrcátka, který jsou vyhnutý nahoru a příliš velký. A zadní část modelu je oproti předloze příliš hranatá. Takto aspoň hrubý popis rozdílů. Na fotkách to bude vidět líp.
Uživatelský avatar
cementik
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 19:50

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od cementik »

Nápad s porovnávajícími fotografiemi se mi líbí, takže jsem to dal dohromady a v příspěvku níže jsou kýžené obrázky.
(fotografie reálného vozu byly převzaty ze serveru sauto.cz. Touto informací rozhodně nikoho nepropaguji, ale je slušnost napsat kde jste to vzali.)
Na můj vrub rozhodně padá retuš, jelikož trefit zlatou metalízu s vodovkami opravdu nebylo jednoduché.
Druhou věcí je lak. který neměl na práci nic lepšího, než výsledku zasadit poslední hřebíček.

Obrázek Obrázek
Zrcátka trčí oprvdu do výše jak šraňky, a to jsem je ještě prořezával tak, aby alespoň trochu chytly vodorovnou polohu

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Pokud někomu parkuje Suberb pod oknem, může si porovnat i tento pohled.
ozak
Příspěvky: 23
Registrován: pon 23.1.2012 20:36

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od ozak »

Takže se to reálnému superbu podobá tak pohledem po šesti pivech :D
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od Lukáš »

Srovnávací fotky jsou nemilosrdné. Lze akceptovat určitá zjednodušení, ale tentokrát se nějak rozutekly i proporce. Není to tak dlouho, co jsem si pohrával s myšlenkou, že tento model slepím pro bratrance (jinak prodejce škodovek) jako dárek; teď jsem dvojnásob rád, že jsem mu nakonec dal něco jiného ;)
ozak
Příspěvky: 23
Registrován: pon 23.1.2012 20:36

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od ozak »

Škodovek připomínající škodovku je naštěstí dost, ale tato mezi ně nepatří. To už lépe vypadá ten Superb od Betexy.
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: Škoda Superb / ABC / L. Badalec / 1:24

Příspěvek od johnny7 »

Aj Superb od BETEXY je skor mixom s Octaviou, ale je pravda ze spracovanie je lepsie ako ABC.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“