LIAZ XA 18.29 CAS k25 / RW / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Filďas
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25.1.2013 16:57

LIAZ XA 18.29 CAS k25 / RW / 1:32

Příspěvek od Filďas »

Zdravím všechny modeláře, vracím se k lepení po dlouhé době, a chtěl bych svuj model prezentovat tady na foru. Vybral jsem si ze své zásoby LIAZ s tím, že na něm trochu zaexperimentuju a vyzkouším pár věcí narozdíl od dřívějška,kdy jsem lepil modely čistě tak jak vyšly,byly to převážně dakarové kamiony a jiné nákladní auta. Chci postupně celý model dát do laku, a vyzkoušet si patinu,teda hlavně na podvozku, dále jsem trochu upravil kola, no a co jsem rozhodně nechtěl nechat bez uprav, je přední část vozu. V tomto měřítku by si rozhodně zasloužila víc než jen rovnou plochu s natištěnými detaily. Tím rozhodně nijak nechci urazit autora, dělá krásné modely a sám bych sotva něco dokázal od základu nakreslit. Ale tady jsem to prostě chtěl jinak, takže jsem masku i čelní sklo zaoblil,udělal plastické detaily prolisů pod oknem i mřížku,a natvaroval jsem místa kam přijdou světla. Zvolil jsem oválná, někde jsem takovou Liazku viděl na fotce a líbí se mi to víc,koneckonců nedělám žádný konkrétní vůz.Použil jsem překreslené díly z karosy pana Antonického, tak,aby sedly do původní kabiny. Dále jsem se pokusil o vystouplé vnitřní osvětlení, to se mi zrovna moc nepovedlo,ale díky bohu že to nebude moc na očích,interiér chci ještě doplnit o madla dveří. některé díly na modelu jsou jen bílý papír,jak už jsem psal pujde do laku. Dělám model tak trochu na přeskáčku,ale v základě se pořád držím návodu. Tak teď ještě přijít na to jak se vkládají fotky :)
ObrázekObrázekObrázekObrázeka zde už kabinaObrázekObrázekObrázekObrázekObrázeksvětla, ty dám až po nalakováníObrázekObrázekObrázek

Omlouvám se za horší fotky,je to normálně z foťáku,ale po otevření jako by to nemělo žádné rozlišení :( snad to nějak vychytám...



Název vlákna upraven dle místních zvyklostí. moderátor Zrzek
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“