Ford Sierra GL (beta) / autorský model / 1:43

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
gomba
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 9.2.2012 22:28

Ford Sierra GL (beta) / autorský model / 1:43

Příspěvek od gomba »

Po dlouhé době jsem dokreslil a slepil nějaký jednoduchý model. Je to zatím první verze. Budu muset zapracovat ještě na přední masce. Předlohou mi byl kovový model Siku.
Obrázek

Tady něco o předloze:
Obrázek
Ford Sierra je vozidlo automobilky Ford. Bylo vyvinuto počátkem 80. let na základě aerodynamických experimentů s Ford Capri III, jehož základní linie si Sierra zachovala v pětidveřové verzi po celou dobu své výroby. Sierra byla uvedena na trh v roce 1982 jako tří a pětidveřový hatcback a v nabídce byla i verze pětidveřové combi, později přibyl čtyřdveřový sedan. Design Sierry byl v roce svého uvedení velmi nadčasový, motoristické magazíny nešetřily kritikou a konzervativní zákazníci si Sierru nikdy neoblíbili. Prodeje byly v začátcích velmi nízké ale přesto bylo během 11leté produkce vyrobeno a prodáno zhruba 2,700,500 kusů. Sierra byla první auto z produkce Fordu vyrobené podle Aerodynamického trendu (koeficient odporu je úžasných 0,34) a proto na silnicích vypadala jako z jiného světa, ale o několik let později se ukázalo, že její tvary byly zvoleny strategicky. Každé auto začalo vypadat jako Sierra a dokonce když byla v roce 1993 nahrazena modelem Mondeo, byl její vzhled stále únosný.

Jako přednosti byly svého času označovány pasivní bezpečnost, prostornost, jízdní komfort. Horší už to bylo s korozí, spotřebou zejména motorů V6 a u prvních exemplářů s kvalitou zpracování. Sierry byly pro svou výdrž často používány jako taxi, referentská vozidla, sloužila ale také jako policejní ve sborech Velké Británie či Německa. (zdroj: wikipedie)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Sierra GL (beta) / autorský model / 1:43

Příspěvek od Aki »

tohle měřítko je mi u osobáků moc sympatický, v ábíčku jsem se na nějaký takový autíčko vždycky těšil :)
Sierru nemám nijak okoukanou, takže si tím nejsem úplně jistej, ale nejsou přední a zadní okno nějaký moc velký?
gomba
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 9.2.2012 22:28

Re: Ford Sierra GL (beta) / autorský model / 1:43

Příspěvek od gomba »

Máš pravdu. Ta okna by mohla být o něco kratší.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Sierra GL (beta) / autorský model / 1:43

Příspěvek od khaRel »

no podle mě jsou proporční, sousedi sierru mívali, a taky se mi ta okna zdála hrozbně velká :)
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Ford Sierra GL (beta) / autorský model / 1:43

Příspěvek od Vlcacka »

Doporučovala bych světla "utopit", to dělá tuto sierru sierrou.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Ford Sierra GL (beta) / autorský model / 1:43

Příspěvek od JoseFxx »

Zeptám se vycházel jsi z verze Michala Antonického a kola(či poklice) použil z jiného Fordu od MA. Něják mi to připomíná.
gomba
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 9.2.2012 22:28

Re: Ford Sierra GL (beta) / autorský model / 1:43

Příspěvek od gomba »

Celé auto jsem si kreslil sám. Původní model od Michala Antonického mi přišel proporčně špatný.

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“