Mistrovství České Republiky v "přebarvovaných modelech"

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
FreeVoj
Příspěvky: 264
Registrován: ned 22.1.2012 15:18
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Mistrovství České Republiky v "přebarvovaných modelech"

Příspěvek od FreeVoj »

Šidi píše:Jestli chcete novou kategorii nebo soutěž musíte si ji sami prosadit a uspořádat, jinak to v CPM nechodí. Liga i minimodely tak vznikly. Tak hodně štěstí a když budete CHTÍT tak to MISTROVSTVÝ u vás BUDE.

P.S. Podle pravidel CPM pro MR jsou přebarvované a upravované modely znevýhodněny. Ale podle pravidel Papírové ligy CPM můžete s přebarvovanými a uravenými modely soutěžit a vyhrávat. Klidně si je vemte do Brna.
Šidi, ve vší úctě, nemyslím, že bychom CPM nějak zásadně k pořádání našeho "mistrovství" potřebovali... jinými slovy s podporou CPM moc nepočítáme.
...

Co se pravidel týče, času je ještě dost, nečekejte ale nic velkého. Jak jsem již naznačoval, není nutné vymýšlet něco extra nového.

Do prvního ročníku (této kategorie) nečekáme nějakou přehnanou účast, ale rádi bychom ukázali těmto alternativním modelářům, že možnost ukázat své modely a porovnat jejich vlastní úroveň s podobně zaměřenými kolegy je možná. Naším úkolem je udělat všechno pro to, aby se modelům dostalo co nejlepšího (čti nejkvalitnějíšího) ohodnocení.
Uživatelský avatar
balu11
Příspěvky: 27
Registrován: úte 11.12.2012 23:36
Bydliště: Doksy

Re: Mistrovství České Republiky v "přebarvovaných modelech"

Příspěvek od balu11 »

Ahojky. Myslím, že tohle zde moc a moc chybělo. Já chápu, že hodnotit pospolu čistostavbu a přebarvovaný model je nesmírně složité, ne-li skoro nemožné. Pokud tuto akci dotáhnete do nějakého finálního konce, tedy že se bude konat, určitě přijedu. Nejen ukázat svůj model, ale i se podívat na ty druhé modely, podiskutovat o technikách apod. Moc vám fandím a těším se na akci.
Chtěl jsem se svým modelem obrazit pár výstav, viz Neratovice, Brno a Chodov, nemám medailové ambice, jen jsem chtěl ukázat, že papírové modelářství lze pojmout i trochu jinak, než jako čistou stavbu, protože jsou modely, kde se prostě bez přebarvování neobejdete, ať už to jsou totální přestavby(scratche), ale i třeba autorské modely, kdy modelář staví model od úplného začátku, tzn. že si musí obstarat výkresovou dokumentaci, stovky fotek předlohy, a kreslí díly, které pak vyřezává či vystřihuje a staví z nich svůj model.
Takže držím palce, ať se vám podaří tuto akci úspěšně zorganizovat.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Mistrovství České Republiky v "přebarvovaných modelech"

Příspěvek od Zrzek »

Balu11 - své modely klidně dovez na kteroukoliv soutěž a výstavu. Nikdo, opakuji NIKDO Tvé modely vyhazovat nebude. Naopak - pro modeláře i návštěvníky to bývá milé zpestření.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Mistrovství České Republiky v "přebarvovaných modelech"

Příspěvek od kaktusak »

Já jen doplním , že konkrétně v Brně měl přebarvený model od Tomáše velký úspěch .

viz foto :

Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mistrovství České Republiky v "přebarvovaných modelech"

Příspěvek od štefíno »

Já osobně upřednostňuji modely přebarvené, protože je umění slepit model tak, aby po přebarvení vznikly pěkné ostré hrany, nikde nebylo vidět přebytečné lepidlo atd atd. Zkrátka už se těším na tuto kategorii ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1638
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Mistrovství České Republiky v "přebarvovaných modelech"

Příspěvek od JoskaM »

Kaktusáku, myslím, že tomášův model není ani tak zajímavý přebarvením, ale autorstvím a detaily...
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Mistrovství České Republiky v "přebarvovaných modelech"

Příspěvek od Michal Dostál »

Ahoj všem.
balu11 - Moc díky za podporu, tvoje modely budou vítány.
Pokud jde o výstavu, přípravy jsou v plném proudu, halu máme zamluvenou,
medaile jsou na cestě, jednáme se sponzory atd... atd....
Více informací zanedlouho zde na DF,
nebo tady na FB http://www.facebook.com/pages/Licard-Mo ... 8918119471
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Mistrovství České Republiky v "přebarvovaných modelech"

Příspěvek od kaktusak »

JoskaM píše:Kaktusáku, myslím, že tomášův model není ani tak zajímavý přebarvením, ale autorstvím a detaily...
To je samozřejmě pravda . Ale platí to , že je to nabarvený model ne vytištěný . A platí to , že vyhrál v konkurenci čistostaveb . Já jsem přesvědčený , že kdyby přihlásil tento PAPÍROVÝ model na soutěž plastikových modelů a zatajil , že je z papíru tak dostane taky medaili .
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Mistrovství České Republiky v "přebarvovaných modelech"

Příspěvek od bernie »

To se ale ani tajit nemusí. Známe příklad, kdy KrA3 255B vyhrál kategorii kolové techniky 1/35 a větší, která je vyhlášena pro plastikové modely. Benevolencí pořadatele byl model z papíru přijat do čistě plastového chlívečku. Bylo to na ModellBrnu 2007 - nejcenější trofej tohoto modelu 8-)
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Mistrovství České Republiky v "přebarvovaných modelech"

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

A model přihlašoval do soutěže?
A špatně vyplnil přihlášku... Která se bohužel promítla i na diplomu... Předání skleněné trofeje, proběhlo na Akci "Galerie Vaňkovka" 8-) :lol:

Mno letí to už je tomu 6 let

P.S.: a co článek Krazouše v časopise Modelář, určený výhradně pro plasťáky - také bych to řadil jako ocenění.

Klidně své pokroutky po domluvě s organizátory do plasťácké kategorie přihlásit můžete. Pokud jsou pěkně barvené, možnost získání ocenení zde je.
O to více bychom se měli snažit oddělit čistostavby x barvené modely, a dát jim svou kategorii, aby se mohla sama vyvíjet a zlepšovat modely

Jak tomu bylo na začátku soutěží CPM mezi čistostavbami
Od pamětníků jsme zaslechl, že každý druhý model na soutěži nebyl ani retušovaný, nebo třeba jen obtažený černou fixkou... Dnes už je tohle nemyslitelné, mám-li soutěžní ambice.
Čím větší konkurence, tím i kvalitnější modely musí být.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“