Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2569
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Tenhle model mám taky doma a do budoucna se na něho taky chystám tak budu mět od koho opisovat . Ale pochybuji , že ho slepím tak pěkně . Je to čistě slepeno a i tvarování oblých dílů je na 1*.
Gratuluji .
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Raven »

mám doma plastik Supermine Spitfire Mk. IX.B a tam je ta pitotka na pravém křídle, zespod - kousek od náběhu zúžené části křídla by měly být dva prolisy, tak mezi nima...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Raven »

Raven píše:mám doma plastik Supermine Spitfire Mk. IX.B a tam je ta pitotka na levém křídle, zespod - kousek od náběhu zúžené části křídla by měly být dva prolisy, tak mezi nima...
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Pavel Pejša »

Děkuju za kladné ohlasy. Já bych ty díry na kulomety nedělal, ale ony už byly ve vystřihovánce. vím že se zalepovaly kvůli zamrzání. Na tu pitotovu trubici bych potřeboval nějakou fotku, já nic moc nenašel, z čeho by to šlo spolehlivě zjistit. Tady to vychází že musí být na levém křídle, protože je černá. Odstupem času mi to nepřipadá jako taková tragédie, že se to dá.
Azaret
Příspěvky: 113
Registrován: pát 20.1.2012 21:37
Bydliště: Troubky

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Azaret »

Model se mi velice líbí a je velice pekně postaveny (kdybych to tak uměl i já), ikdyž z valečných soků se mi vice líbí BF - 109. Mám dojem, že jeden z duvodů proč přelepovali ustí kulometů je kvůlí ,zjištění kdo střílel a kdo ne.
Plelepené plátno se pri vystrelu protrhlo a očadilo. takže byo jasně vidět kdo vystřelil a kdo ne.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Přelepení bylo i pomůckou pro zbrojíře. Když se vrátilo letadlo z boje a plátno bylo netknuto, zbrojíři byli rádi, že nemusí přebíjet a doplňovat munici.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Pavel Pejša »

No já viděl v jednom dokumentu, že se zalepovaly z důvodu zamrzání nakondenzované vody v hlavních. Ale těch praktických důvodů bylo asi víc. Každopádně jsdem toto viděl jen u britských strojů.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od bernie »

Já to znám spíše z druhé strany, kdy už na první pohled při návratu stroje na základnu bylo vidět, že aktivně nastoupil do boje a mohlo se zvesela mávat na uvítanou. Třeba i někdo z malířů začal chystat náčiní na trofejní obrázek 8-)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Vojta Č. »

Ještě bych viděl jeden signál, kterej to mohlo dávat - jeden zalepenej kulomet při návratu = porouchanej kulomet = náboj v komoře = potenciální malér...
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 723
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Jirka Z. »

Díváš se na to moc tragicky. Uvidíš, že s postupem času se ti bude zdát výsledek lepší a lepší. No a nakonec přivezeš do Brna ukázat oba britské krasavce... :twisted:

Jinak k umístění pitotovy trubice. Tak pokud se nepletu, její poloha je vidět třeba tady: http://lepicovo.rajce.idnes.cz/Supermar ... ert_11.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;. Tedy spodní plocha levého křídla hned vedle britské kokardy.

Ještě jednou gratulace a za mě tleskač. Jirka Z.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Pavel Pejša »

Díky moc za obrázek. Trubici jesm však včera přilepil, ale o kousek dál ke kraji křídla, asi o 3mm, snad to nebude taková chyba. pustil jsem si totiž jeden dokument o spitfirech a ze záběrů jsemvyvodil, že to bude tady někde v těch místech, akorát jsem to odhadl trošičku dál.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Vojta Č. »

Mk V.b jí má plusmínus tady, i když tohle se asi bude lišit podle verzí...
Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Raven »

vypadá to skvěle, a máš ji víceméně správně. Akorát k tomu přesnějšímu umístění...na svém plastiku od Revellu je umístěná...hmmm...u kraje toho křídla máš dva prolisy (ve vystřihovánce ty dvě černé čáry), tak by správně měla být mezi nima...pokud chceš, můžu poslat foto...
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od štefíno »

Moc pěkné a souhlasím s Michalem (myslím), jak psal, že se model od modelu zlepšuješ ;)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Spitfire Mk I / Modelik / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak jsem ještě nafotil ten spodek a ještě jsem vyfotil Spita s kamarádama a jednim nekamarádem.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“