HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200 - HOTOVO

Příspěvek od jirikaminek »

Zdravím Pány lodičkáře.
Vaši tvorbu sleduji již dlouho a natolik mě uchvátila, že jsem se rozhodl postavit svou první loď.
O předloze tu již něco je, kolega staví druhou verzi a já HMS CHIDDINGFOLD.
A abych neskončil dříve než začnu, tak žebra jsem zvolil laserová. Zatím mám hotovou půlku kostry a zde již (zřejmě proti všem pravidlům) nalepím obě paluby a využiji tak rovné spodní plochy k zatížení. Příď lodi se mírně prohýbá vzhůru, tak bych si nedovedl představit, jak bych palubu zatížil, když by byla celá kostra?
Tak doufám, že se loď povede.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) jirikaminek dne pon 15.4.2013 8:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mik
Příspěvky: 94
Registrován: ned 22.1.2012 22:35
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od Mik »

Ať se dílo daří, budu sledovat.
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal Dostál »

Další lodička, super. Budu držet palce.
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Mám dotaz: některé díly, označené hvězdičkou, se mají podlepit, ale ať listuji (skoro žádným návodem), tak nemohu najít to co potřebuji. Do googlu jsem to ještě nedával na překlad, našel jsem v návodu dvě hodnoty 1mm a 0,7mm, ale hvězdička u těch hodnot není. Poradíte mi, prosím, jakou tloušťkou se podlepují díly s hvězdičkou? Děkuji.
TomasT
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 8.3.2012 10:18

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od TomasT »

viewtopic.php?f=25&t=142" onclick="window.open(this.href);return false;
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Tak obě paluby na svém místě a hotová celá kostra.
Zatím co přední paluba sedla perfektně, zadní je o 1mm delší. Po zkušenostech kolegy, že spodní obšívka sedí, jsem celou kostru neprodlužoval, jen nastavím konec kostry pod zadní palubou. Díky laserovým žebrům byla stavba kostry pohodovou záležitostí:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A protože všude čtu, že by bylo dobré trup něčím vyplnit proti propadání obšívky, tak jsem si pořídil kostku na aranžování suchých květin. Teď se s tím učím dělat.
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Trup lodičky vyplněn, teď ta horší práce, broušení. Sice to jde velice dobře (lehce se řeže a brousí), ale ten nepořádek-velice ale velice jemný prach, který je za chvíli všude.
Obrázek
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od Gut »

Jsem rád, že se někdo pustil do výplně prostoru mezi žebry touto hmotou. Tak jako já před pár léty:
http://papirovemodelarstvi.cz/forum/vie ... fb6e3f7505" onclick="window.open(this.href);return false;
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Jo, tak přesně Tebou jsem se inspiroval. Tato hmota mě natolik zaujala, že jsem to musel vyzkoušet. Když to fungovalo u Tebe, tak proč ne u mě.
Uživatelský avatar
Mik
Příspěvky: 94
Registrován: ned 22.1.2012 22:35
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od Mik »

Zkoušel jsem tenhle materiál u Světlušky..viewtopic.php?f=19&t=209 a moc se mi neosvědčil. Je pravda, že se s tou aranžovací hmotou se pracuje velmi dobře, ale brousí se tak lehce prakticky bez jakého koliv tlaku, že snadno dojde k nechtěnému podbroušení. Je třeba si dávat opravdu pozor, řekl bych, že pro tyto účely je vhodnější polystyren, ale samozřejmě je to věc názoru.
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Toho podbroušení jsem si vědom, budu brousit opatrně a snad se dílo podaří. Díky za varování.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Držím palce a budu sledovat. Na této lodičce jsem před několika lety totálně pohořel. Jelikož jsem celkem bez problémů slepil několik velkých lodí, říkal jsem si, že taková lodička mě nemůže překvapit. Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem skončil na horní obšívce. Nahoře u přídě mi to vůbec nepasovalo, tak jsem to musel zahodit.
haskoun
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 22.11.2012 18:13

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od haskoun »

Ahoj Jirko, tak jsi se do toho pustil, budeš to mít i na Intranetu? Budu sledovat :)
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Vzhledem k tomu, že je to moje první lodička, tak s obšívkou budu zřejmě bojovat.
kromec
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12.6.2012 22:09

Re: HMS CHIDDINGFOLD HUNT II / GPM / 1:200

Příspěvek od kromec »

Ja jsem ji mel jako prvni (polskou) lod a obsivka se me nastesti povedla(v ramci moznosti). Doporucuji zacit ji delat u pride, pamatuji se ze sem jen par dilu musel nepatrne upravit nuzkami aby lepe navazovaly na sebe. Horni obsivku jsem lepil jen k palube a podelnemu zebru, k pricnym ji lepil jen pokud to jinak neslo(prohnuta prid) a tez jsem zacal od pride. Zebra me trochu vylezla jen v mistech kde byla obsivka prilepena k pricnym zebrum. Mezery mezi zebry jsem vyplnil kartonem.
Naposledy upravil(a) kromec dne sob 8.12.2012 18:46, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“