Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republiky

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republiky

Příspěvek od Standa F. »

Nepletu se, Ondro - nebyl to už náhodou 15. ročník téhle bezva selanky? 8-) V Kalendáři akcí píšeš 14. ... tak asi 14., OK. I když se mi zdálo, že jsem se tam k vám poprvé dovalil v roce 1998, což by napovídalo na 15. Ale možná se pletu - demence (má) se plíživě blíží.

Jako vždy - kdo přišel pozitivně naladěn, odešel pozitivně naladěn.
Kdo přišel negativně naladěn - odešel také pozitivně naladěn (aspoň věřím).

Mnohé díky jako vždy Ondrovi Hejlovi, který tam nechal srdce i další své orgány. Dost se mi vrylo do paměti, jak nosil pizzu za pizzou jak šenkérka v dajaké italské trattorii! 8-)

Kraťoučký bezesný spánek z pátku na sobotu, ne nepodobný mdlobám, byl - inu, znáte to - plný přírodních zvuků ...

Obrázek

... ale ranní hygiena byla na špičkové úrovni ...

Obrázek

Nezbývá než se těšit zase na setkání v tom roztomilém kraji, kde jsou lidé díky spolanskému vzduchu stále usměvaví :P.

(Ale že jsem tam spatřil záhrobního ducha zvaného Vašek Jančata - tak to si považuju! Chodící, mluvící duch. Fotící duch! Diskutující nad modely duch - wow! :twisted: )
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 615
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Zrzek »

Stavil jsem se v Neratovicích jenom "na skok" s rodinkou. A bylo tam příjemně. Řekl bych, že tyto prostory jsou světelně daleko lepší. Stihnul jsem pokecat se známýma xichtama, utratil jsem něco peněz. Dítka i manželka se také nenudila.

P.S. Stando - když jsem spatřil Vizigóta, tak jsem si taky myslel, že mám vlčí mlhu a šálí mě zrak. Ne nebylo to zjevení - byl to ON!!!.
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Bakulda »

Dovolte mi, abych se s Vámi také podělil o své dojmy z této akce.

V zásadě to byly dojmy dva, ale zato zásadní:

:arrow: Opětovné příjemné shledání s kamarády, přáteli, známými a Michalem Dostálem. (Promiň Míšo, ale musel jsem) :)

:arrow: Musím veřejně vyčinit mým pochlebovačům a obdivovatelům, zvláště pak Michalovi Dostálovi, ale on tak činí ze
zcela soukromých důvodů, takže je v té skupině vlastně nevinně. (Promiň Míšo, ale opět jsem musel.) :)
To je pořád samé „Bakulda do blázince, Bakulda na hrad, Bakuldo, vrať se na svoji planetu“ a já nevím kam ještě jste mě posílali,
takže člověk postupně nabývá dojmu, že lepí jako bůh a ve finále zjistí, že má na Světlušce po bodové "nadílce" od
rozhodčích takřka třetinové rezervy. :shock: To od Vás tedy není vůbec hezké. :)

Pozitivní na celé věci je, že jsem procitl, již vím kde se musím rapidně zlepšit
a Vy si najděte jiného nebožáka, kterého opijete rohlíkem. Na mě to již neplatí. ;)

Jinak čert to vem, hlavně že byla a je sranda.


P.S. samozřejmě patří dík Ondrovi Hejlovi jakožto patronovi výstavy za organizaci.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Schumy.0003 »

Kluci, ani nevím komu poděkovat, Tak děkuju všem za hezký den, Standovi děkuju za to, že jsem poznal Michala Antonického....
prodejcům děkuju za krásné modely, mám z nich radost....
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Majo71 »

Bakulda píše:Dovolte mi, abych se s Vámi také podělil o své dojmy z této akce.

.....to je pořád samé „Bakulda do blázince, Bakulda na hrad, Bakuldo, vrať se na svoji planetu“ a já nevím kam ještě jste mě posílali,
takže člověk postupně nabývá dojmu, že lepí jako bůh a ve finále zjistí, že má na Světlušce po bodové "nadílce" od
rozhodčích takřka třetinové rezervy. :shock: To od Vás tedy není vůbec hezké. :)

Pozitivní na celé věci je, že jsem procitl, již vím kde se musím rapidně zlepšit
a Vy si najděte jiného nebožáka, kterého opijete rohlíkem. Na mě to již neplatí. ;)

Jinak čert to vem, hlavně že byla a je sranda.


P.S. samozřejmě patří dík Ondrovi Hejlovi jakožto patronovi výstavy za organizaci.
Tak to ja som si tiež uvedomil, že mám tuze rezervy, keď som ráno čumel (a moja manželka ešte viac :-)), keď som na lístku k mojej Berlínskej katedrále videl hodnotenie geometrie za 3 body z 12-ich....Nie, že by to bol model, ktorý si prišiel po medailu, ale toto ma trochu sklamalo...A to som bol ešte svedkom horúceho dialógu 2 pánov nad dvomi modelmi Tatry 87, kde sa zaoberali tým, či dané modely nemajú navzájom zamenené lístky, pretože podľa nich bolo hodnotenie geometrie (a myslím, že sa bavili aj o ďalších hodnoteniach) úplne opačné. Vyvstáva teda otázka, "kde udělali soudruzi z NDR chybu?" Alebo je chyba asi fakt v nás, modelároch.

Ale nechcem si sťažovať, verím tomu, že rozhodcovia hodnotili podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia, ale zaráža ma, že nie som sám, kto bol zarazený...

Ondrovi ďakujem za ďalší krásny deń venovaný nášmu krásnemu koníčku a Honzovi Bruthansovi, Milošovi Drábkovi a Standovi Fajkusovi ďakujem za možnosť zoznámiť sa s nimi a dať fajn pokec :-)
Uživatelský avatar
Checker
Příspěvky: 31
Registrován: úte 9.10.2012 0:12

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Checker »

Po mé více než třicetileté papírářské pauze jsem doslova v šoku kam jste to pošoupli. Jak autoři, tak modeláři.
Sice toto fórum pár týdnů pročítám, ale vidět vaše excelentní výtvory na vlastní oči je zážitek a já za něj děkuji.
A taky děkuji Ondrovi Hejlovi že mi pomocí vstupenky umožnil návrat k tomuto krásnému koni. Díky
Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1640
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od JoskaM »

Přidávám fotky :
Obrázek (Dovolte mi prosím k odkazu použít svůj úspěch)

Setkání byla úžasná, myslím, že i velká akce - seznámení a představní paní ředitelky Muzea MPMPM bylo velmi úspěšné!
K hodnocení: Procházel jsem mezi rozhodnčími a sledoval, špionoval jejich práci. Je to úmorná práce, i já jsem mohl být nespokojený, když - myslím si, že čistě a krásně slepená ponorka měla opravdu málo bodů - i když od začátku mi bylo jasné, že o proti Bakuldovi - jehoš Světlušku jsem i přes málo bodů velmi odivoval, nebo Romě, o štefinově Hipprovi ani nemluvě, neměla šanci. Nemyslím, si, že by hodnotící nějak šidili svojí práci. Právě naopak, vraceli se a debatovali. Právě i to hodnocení Světlušky! No rovinu, pár modelů jsem si zkusil ohodnotit a jednoduché to není!

Jediná skvrna na výstavě je si zapomenutý balík s ponorkami U-II - (viz poslední fotky v galerii), takže jsem si z výstavy odvezl "jen ceny" a pár doplňků z nově vzniklé firmy Karton models - kde doplňky překračují hranici chápání, ale díky autorovi, který staví jsou to krásné a použitelné věci. Brzy snad budou použity.
Jinak Michale jedna z cen, které jsem si převzl byla od tebe - Seafang! Tak jsem zvědavý, kdy se něj dostanu!

Patlu a dalším příjemným setkáním ZDAR ZDAR ZDAR!
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Tomys »

:arrow: Příjezd, poplácání po ramenou a šup na žebra 1.500g do Riveru. Nezklamalo to tam.
:arrow: Návrat do kultůráku, pizza a školení od Dotora. Do toho nějaký omastek na kahotách.
:arrow: Nejvíc nezážívná část - hodnocení ( Až někdo příště bude mít řečí na styl hodnocení a výsledky, nechť nechodí na pivo a zkusí s tím něco udělat :!: :!: :!: :!: a ne se ohánět Polskem. Tady sme v Česku. Sorry kluci, nedalo mi to. )
:arrow: Noční klábosení.
:arrow: Snídaně a zase klábosení.
:arrow: Shopování. tý jo to bylo úchylný se v modelech přehrabovat od 8 ráno. :mrgreen:
:arrow: Klábosení. Seznamování s lidmi, které člověk nezná osobně ale jen z DF. Standa Hromádko mě dal i tu herdu do zad :-) Ufony Štefína a Bakuldu známe, ale sou nenápadní. Jako každej emzák.
:arrow: Oběd v Jistotě že počkáte na jídlo 1.5 hodiny a ještě to zmrší. Ale zase byl s námi duch Václav ( ne svatý ) Jančata.
:arrow: Zase šopování a utrácení.
:arrow: Odjééézd.

Díky Ondrovi Hejlovi a jeho bandě za to jak o nás bylo postaráno. Mám pocit že ten kluk vousatá ani nespal. Tak zase za rok...
Listy
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 12.4.2012 20:32

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Listy »

Bakulda a Majo: Já myslím, že tady hrál ne nepodstatnou roli rozdíl mezi tím, jak chápeme pojem "dokonalý model" tady na fóru (hlavní je, jak to vypadá a působí a je jedno, jak toho bylo dosaženo) a tím jak mu rozumí rozhodčí podle bodovacích pravidel CPM (hlavně přesnost, tmelení lepidlem je zločin, barvení důvod k diskvalifikaci). Své ženě jsem to vysvětlil tak, že je to asi jako ve STARDANCE, když by se jeden týden porota vyprdla na umělecký dojem a hlasování diváků a vyřazovali soutěžící jen podle dodržení technických pravidel ... :roll:

Co se týče zvedající se úrovně, schodli jsme se s "nejmenovaným vysokým činitelem", že jsou mezi námi jedinci, kteří tento obor vynášejí do výšin, kam za nimi už většina "normálních" patlalů prostě nemůže. Osobně mám z tohoto rozevírání nůžek trochu obavu, nerad bych se dožil doby, kdy na soutěži nebude možno uspět bez toho, že by člověk musel investovat do drahého materiálu (lasery, lepty) a vybavení (stříkací pistole ...). Možná by stálo za to, zvážit pro tyto superborce něco jako kategorii MASTER ve které by se o tytul THE VERY BEST bez ohledu na oborové kategorie utkaly třeba Brzdičovo FAMO proti Bakuldově lodičce a Hromádkovu vláčku :lol:
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Standa F. »

:arrow: Majo: Rozhodčí jsou jen lidi a chyby/omyly se občas objeví. Je třeba si ale zvláštnosti/nepochopitelnosti v hodnocení všimnout dříve - dopoledne na akci. Všichni rozhodčí tam jsou přítomni, dá se hodnocení zkonzultovat s hlavním rozhodčím a napravit případné omyly.
Obecně: Seniorské kategorie jsou hodnoceny mnohem přísněji než mládežnické - třeba Brzdičovi jsme ty 2 body ve VDT vzali za skutečné mikro-drobnosti (... pak jsem si v dopoledním sluníčku u jeho tatry všiml lehce nerovných, promáčklých čelních skel, které jsme v noci nepostřehli - to by byl další bod dolů - ale třeba za to mohla jen teplota a vlhkost v sále).

:arrow: Listy: Na papírařině je kouzelné to (alespoň podle současného způsobu hodnocení mistrovských soutěží), že nebude nikdy nutné mít pro vytvoření vítězného modelu ultradrahá a kdovíjak špičková zařízení či tuny laserových dílů.
Vojta Č. na to má krásný výraz - chlupatost modelu 8-) - myšlena je jeho členitost - ta hodně pomůže k metám, ale pořád je to "jen" 20 bodů ze sta. Na těch 20 bodů bohatě stačí běžné díly z vystřihovánky, žádné aksesorís nejsou nezbytné. Jistěže - kdo se chce vyvíjet, investuje do vybavení a modelu více a více - ale zlato mu to nezajistí automaticky. Tady máme, myslím, oproti plasťákům výhodu.

Proto se Joskova ponorka v soutěži nevyrovná "chlupatým" křižníkům - leda by tyto byly nezvládnuté v ostatních ukazatelích. Leda kdyby existovala samotná speciální kategorie "Ponorky"...

Ta strategie je notoricky známá - buď lepím model (jakýkoli) pro radost - třeba ponorku. Nebo pořádně členitý model s ambicemi se umístit vysoko na akci. A ideální je obojí najednou - slepit pro radost složitý model.

*******
Na akci bylo patrné, jak silný vliv na model má měnící se teplota a vlhkost vzduchu:

Když jsem balil tu svou malou černou kytárku Fender, všiml jsem si značně prověšených basových strun a první, co mne napadlo, že si na ni nějaké milé dítě skutečně brnkalo :x. Urgh! No, nějak je zase vypnu.
Přijedu domů - a struny jsou opět napjaté vzorně jak pro Ričího Blekmóra. Kouzlo to fyzikální! ;)
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Majo71 »

Ad Standa F.:

Jasné, že som si to všimol už tam, ale nejak som to neriešil, proste to tak asi malo byť. Ale, ako som už písal, zarazilo ma to až večer, keď som si prečítal Bakuldov príspevok a napadla ma ešte tá rozprava 2 pánov nad Tatrami (nie nad tými na Slovensku :-))) Každopádne, u mňa zostáva podstatné to, že ma to stále baví, nechodím tam pre medaile, nie je nadto, zoznámiť sa na podobných akciách s ľudmi Tvojho formátu a viem, že aj v 42 rokoch sa dá posunúť niekam ďalej :-) Najbližšiu stavbu, ktorú chystám, som ešte na žiadnej výstave nevidel (iba v Karlovom Múzeu pri príležitosti mistrových 80-tin), tak sa budem snažiť zlepiť tento model najlepšie ako viem :-)

Využijem, že tu spolu komunikujeme, Stando a chcel by som sa ešte opýtať :
Vo vlákne venovanom PA som zachytil, že 9 a 10 budú posledné diely 1.časti - mám to chápať, že už budú k dispozícii dosky na zviazanie a ďalej bude nasledovať ďalšia kniha ako časť 2., alebo celý projekt pokračuje ďalej bez zmeny a dosky budú až na konci celého projektu?

Ak sa to tu nehodí, kľudne to zmaž alebo hoď do sekcie venovanej PA. Ďakujem za pochopenie.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od JoseFxx »

Neratovice se povedli. Oproti loňskému roku bylo lepší prostředí. Za to veliký palec nahoru.
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Vlcacka »

Moc ráda jsem všechny viděla, prohodila teplé slovo, bohužel fotky mám asi tak čtyři, protože jsem si blbka vzala dva sety úplně vydojených baterek, ale čert to vem, pokecu a shopování to neublížilo. :-) Joskův mistrně zasviněný traktor se mi šíleně líbil. :-)
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Bakulda »

Listy píše:[Osobně mám z tohoto rozevírání nůžek trochu obavu, nerad bych se dožil doby, kdy na soutěži nebude možno uspět bez toho, že by člověk musel investovat do drahého materiálu (lasery, lepty) a vybavení (stříkací pistole ...). Možná by stálo za to, zvážit pro tyto superborce něco jako kategorii MASTER ve které by se o tytul THE VERY BEST bez ohledu na oborové kategorie utkaly třeba Brzdičovo FAMO proti Bakuldově lodičce a Hromádkovu vláčku :lol:
Když už jsi Listy zmínil můj model tak pouze upřesním že to jde i bez vymožeností jako jsou laser díly, lepty, stříkací pistole...
Listy
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 12.4.2012 20:32

Re: Neratovický papír - 23.-24.11.2012 - Mistrovství republi

Příspěvek od Listy »

To Bakulda: A řekl jsem snad něco takovýho? Jen jsem naznačil, že pro tebe a tobě podobné by měla být vyhlášena vlastní kategorie,neboť vaše výkony jednoduše přivádějí obyčejného patlala, zvláště takového jako já, který již evidentně dosáhl svého zenitu, do deprese :cry: :!:

To Standa: Systém a smysl bodování CPM mi byl náležitě vysvětlen na samém začátku ( asi před 10 lety ). Chápu, že by měl umožnit třeba to, aby dobře postavený a skvělě retušovavý model z ABC měl šanci popasovat se s obrovským, supersložitým ale né tak dobře postaveným polákem. Problém je v tom, že postupem času došlo k jisté liberizaci, některá pravidla (např. ta o přebarvování nebo přetmelování a broušení) byla postupně upozaděna. Navíc mnoho soutěží bylo v z důvodu nedostatku rozhodcovského personálu hodnoceno zjednodušeným systémem. Jasně že MR bylo dopředu hlášeno jako "ostře bodované", ale některým jedincům (proč to neříct, já byl mezi nimi) mohl tento "návrat ke kořenům" způsobit lehký šok...
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“