Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Makr
Příspěvky: 311
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od Makr »

Ahoj Zdendo.
Já bych si tam tu bránu udělal, jinak by "plot" nedával smysl, kdyby se dal jen tak obejít...
Sice ne nějakou exta robustní, ale přesto udělal. Je to ale jen názor někoho,
kdo si hrad ještě neprolezl, takže můj "pohled" z Mapy.cz může a pravděpodobně bude velice zkreslený...
A ještě se optam: Modelářskou hmotu máš nanesenou skoro všude, jen ne na svahu u přístupu.
To takhle necháš, nebo jí naneseš i sem? Ptam se, protože už máš palisádu takřka hotovou a
možná u "patlingu" bude tochu překážet.
Martin
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Ahoj, ano, hmotu budu dávat i dovnitř hradu, jen jsem si na to, ještě nenašel čas :oops:
Ve špici hradu bude ještě i skála, takže ji tam také zrovna domodeluji...

Místa je tam dost, takže přístup by měl být Ok.
Jinak děkuji za názor 8-)
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Od kolegy gogo, jsem dostal pěkný obrázek branky s ochozem, který jsem se pokusil vymodelovat i ke svému hradu, nepočítám s tím, že by obránci branku dlouho ubránili, ale snaha se cení 8-)

Obrázek Obrázek

Obrázek

Také jsem si vyzkoušel barvení palisád, a pro zachování struktury dřeva to bude ještě boj, myslím, že je jednoduší nanést na párátka silnou vrstvu vodovky nežli jemnou vrstvu, kterou je potřeba roztírat...
Ale snažím se aby každý kůl byl originál, tak se roztírání hold nevyhnu 8-) Takže snad do konce týdne zvládnu nabarvit všechny kůly...
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od chuan »

Ta palisáda vypadá dobře, jen bych nechtěl být ten obránce u té branky z palisád ;) Možná bych ještě zvážil použití těch velikých stromů v hradu, dle mého názoru by tam být neměly, keře ano ale takový vzrostlý strom je myslím si špatně, dřevo byl stavební materiál a pochybuji, že by ten strom nechali jen proto, že je hezký, to samé i okolí hradu. Malé stromky budiž, ale takhle vzrostlé asi ne.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od bernie »

....ale na takovém vzrostlém stromu se přeci krásně věší :D a ve stínu se vystavený oběšenec tak rychle nekazí.
Oběšenci byli vítanou podívanou od pasu dolů pro paničky :roll:
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

S tou brankou je to těžké, osobně nepředpokládám, že by se dala bránit
vycházel jsem z následujícího obrázku

Obrázek
děkuji gogo, za něj 8-)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od Pavel Pejša »

Přikláním se ke stavu jak jej zdeněk zpracoval. Tato opevnění sloužila spíš jako zábrana divoké zvěři. Ve středověku byly lesy plné vlků a medvědů. A než zavírat těžkou hradní bránu kvůli smečce hladových vlků v zimě, je jednodušší zavřít tyto lehká vrátka a dotírající vlky lehce skolit šípem z luku.
gogo2009
Příspěvky: 19
Registrován: pát 20.1.2012 23:01
Bydliště: Kousek od Chrudimi

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od gogo2009 »

Vypadá to celkem dobře - líbí se mi to.

Jak jsem psal Zdeňkovi v SZ, Lichnice měla mít ještě dva příkopy a valy - zbytky druhého příkopu a valu jsou ještě pořád vidět pod jižním cípem třetího (posledního) valu kolem hradu. Dá se předpokládat, že zbylé valy byly také osazeny palisádou a asi by tedy palisáda kolem cesty před třetí (barbakánovou branou), jak to má Zdeněk na modelu, nebyla realizována. Ale při téhle velikosti podložky a zahrnutí opevnění "jen" kolem hradu to takhle, jak je to na modelu, vypadá hezky uceleně a uzavřeně. Palec nahoru.

Kdyby měl někdo chutě se poprat s celkovým opevněním, mrkněte na obrázek z knihy A. Sedláčka - Hrady, zámky a tvrze Království českého (snad mě nikdo neukamenuje za copyright).

Obrázek

Jen je potřeba mít na paměti, že husitské opevnění a barbakán k sobě moc nepasují :D
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od Gerry »

bernie píše:....ale na takovém vzrostlém stromu se přeci krásně věší :D a ve stínu se vystavený oběšenec tak rychle nekazí.
Oběšenci byli vítanou podívanou od pasu dolů pro paničky :roll:
Netřeba stromu. Knecht zrádný a lenivý můž býti i na brvnu z okna vystrčeném věšán, takž paní tvá spanilomyslná potěšiti se pohledem na oudy jeho ohnilé může!
:lol:
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Po delší odmlce jsem tu s dalším pokrokem.

Palisády natřeny a na rovinu říkám, byl to boj 8-) Udělat to "flekáté" není jen tak 8-)
Dále boky oblepeny balsou, zapraveno modelářskou hmotou, nakonec jsem dodělal zbylé plochy modelářskou hmotou a dle obrázků od gogo naznačeny skály

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Detail barevnosti jednotlivých kůlů 8-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1739
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od Aki »

teda to bude paráda... teda ne že by nebyla už teď... :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od Vojta Č. »

Na můj vkus (kterej teda nic neznamená, samo) je tam moc terénu a málo modelu. Jinak k tomu, co tu předvádíš, naprostej respekt a obdiv, to se nevylučuje.
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od Michal Traj »

Mě se to taky moc líbí, akorát bych vyměnil stromy, nehodí se tam. Zkus Noch ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Vojto
- ono to máš těžké, pokud chci udělat komplet val, tak to být prostě menší nemůže, už tak jsem musel dost ubírat aby se mi pak dokončený model vlezl do police 8-)

Michale
- pravda můj archiv obsahuje i "modernější zeleň", ovšem k modelům R.V. se prostě nehodí, a tak schválně k nim dávám tyhle molitanové dnes již dávno překonané stromečky - a to sem je kdysi zdlouhavě sháněl :shock:

groupe
- njn. je to prostě styl ala R.V., někomu se libí, někomu bohužel ne.
_________________________

Včera a dnes bylo na programu dne barvení terénu, omalovánka k omalovánce 8-) Balsa poté nabalzámována luxolem
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Asi to nechám tak, bez travičky... Za pár let to draze prodám jako umělecké dílo - znáte to od malířů obrazů, čím větší "čmáranice" tím větší hodnotu dílo má ;) :lol:
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Hrad Lichnice / Richard Vyškovský / 1:250

Příspěvek od bernie »

To ale budes muset driv zcvoknout a smiknout si ucho nebo zdechnout kompletne - pak to nabira na hodnote
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“