Papírový Velbloud Plzeň 2012

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od Waclaf »

Velbloud už asi skončil, tak se s vámi podělím o fotky, které jsem tam pořídil.
Rovnou přiznávám, že jsem tak trochu sobecky fotil jen to, co mně zajímá, nebo co chtěli vyfotit moje děcka. Takže VDT, železnice, tu a tam MDT, a figurky a zvířátka pro dcerku.
Architekturu nee...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jedno mé dítě si přímo na výstavě poskládalo papírového vrabčáka:
Obrázek
Druhé dítě vysoutěžilo v závodech papírových foukacích aut vystřihovánku popelnice s otvíracím deklem. Tu jsme po příchodu domů museli bezodkladně bezpodmínečně nutně okamžitě slepit. :roll: Pětiletý synátor téměř vše "pečlivě" vystříhal, a já to po něm opravil a slepil. ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Takže příjemně strávený den. Děkujeme pořadatelům za pěknou akci. Příště přijdeme zase.
Waclaf & family
HAAL.70
Příspěvky: 71
Registrován: ned 5.2.2012 2:24
Bydliště: doma

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od HAAL.70 »

Jo,jo,moc povedená výstava.A ty krásný formulky :twisted: .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1686
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od Lukáš »

Podle fotek zajímavá akce, mnohé modely se na jiných výstavách moc nevidí.
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od Michal Dostál »

Parádní akce se skvělými lidmi, kopa srandy v neskutečné noční Plzni. :D
Moc díky a příští rok na shledanou.
P.S. fotky dodám později.
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od jiri.k »

no né vy máte brněnský silnice :lol:
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od Venca 21 »

Pěkné, škoda, že mi to letos nevyšlo. Snad příští rok. A ta popelnice by si zasloužila vlastní vlákno. Jen přemýšlím, do jakého by se hodila. Sci-fi, fantasy ani kuriozita to není, ani letadlo, loď nebo železnice, tak snad malá dopravní technika. Dopravuje odpad do popelářského vozu :lol:
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od Toptop »

V Plzni bylo parádně, díky pořadatelům.

Pár fotek jako ochutnávka, více v galerii:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od JaKR »

Ahoj.

Děkujeme za kladné ohlasy.

Venca21: Popelnice měla svoje vlákno zde http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... hp?t=10193 .
Kde madman pro mě udělal betatest. Je tam i video, jak to funguje. Byla to vystřihovánka pro loňského velblouda. A letošní odměna za bramborovou medaily :D .
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od Venca 21 »

JaKR: Vida, já jsem přehlédl "ostatní modely" schované ve sci-fi a fantasy. :)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od Pavel Pejša »

I já se připojuju k poděkování za výbornou akci a je mi velice líto, že jsem nemohl vydržet až do konce.
Ještě jednou děkuji za pozvání a vynikající práci odvedenou plzeňským týmem.
Těším se na příštího velblouda.
Ladislav Badalec

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od Ladislav Badalec »

Přidávám se ke spokojeným - byl jsem už loni, letos byly expozice menší, ale pořadatelská služba opět na úrovni.
A líp se mi i spalo na kvalitních tatami. Rád vás přijedu navštívit i příště (byť za zvýšené DPH vláčkového jízdného!)...:-D
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od Jirka Z. »

Letošní Plzeňský Velbloud se opět podařil. Na akci jsem byl loni a letos. A za rok se opět rád přijedu podívat. Několik málo fotek z příprav.
Obrázek Obrázek
A ze samotné výstavy.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Modelů bylo co do celkového počtu asi méně než loni (chyběli dvě velké kolekce modelů z loňského roku). Ale co do zajímavosti modelů a počtu modelářů šla výstava určitě o nějaký ten krok dopředu. Takže pokud bude velbloud i za rok, rád se zase přijedu podívat.

Jirka Z.
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

zhodnocení soutěže Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Vážení milovníci papíru,
přinášíme vám zhodnocení Setkání příznivců papírových modelů Papírový velbloud Plzeň 2012, které proběhlo ve dnech 19. až 20. října 2012 v prostorách Střediska volného času dětí a mládeže v Plzni.

Dříve, než se celou událost pokusím zhodnotit, dovolte mi, abych moc poděkoval Středisku volného času dětí a mládeže, že nám vůbec umožnilo celou akci zorganizovat na jejich domácí půdě. Dále bych moc rád ocenil alespoň poděkováním všechny pracovníky a pracovnice SVČ DM, pracovišti v sadech Pětatřicátníků 3 (bývalá Stanice mladých techniků) za velice obětavou pomoc při našem ,,buzerování", kterého jistě nebylo málo. Ve Stanici mladých techniků (SMT) jsme minulý rok mohli díky velice obětavým a vstřícným lidem založit vůbec první kroužek papírových modelářů v Plzni a dodnes se těšíme z velkého zájmu stran dětí i veřejnosti. V loňském roce s námi ještě SMT podnikla první výstavu a soutěž papírových modelů a jelikož byl zájem ze strany modelářů obrovský, rozhodli jsme se výstavu a soutěž rozšířit o worskop a úspěšně v započatém snažení pokračovat. S SMT je opravdu radost spolupracovat. Tak obětaví a ochotní lidé se jen tak nenajdou a my jsme jim moc vděčni. Ostatně můžete se pokochat sami a třeba si i vybrat zájmový kroužek, který by vás zaujal. Zde je nabídka: http://www.smtpl.cz" onclick="window.open(this.href);return false;.

Ale teď již dost chvály a ód a pojďme se společně podívat, jak to dopadlo:

Hlavním bodem akce byla soutěž papírových modelů s přejímkou modelů již během pátečního odpoledne a večera, přičemž účastníci ve třech věkových kategoriích (žáci, juniuoři, senioři) mohli do dvanácti oborových kategorií (Malá architektura, Velká architektura, Malá dopravní technika, Velká dopravní technika, Mechanismy, Vojenská technika, Plavidla, Letecká technika+ kosmos, Železnice, Diorama, Ostatní, Minibox) přihlásit 3 soutěžní modely do každé kategorie a neomezený počet modelů do výstavy.

Pro návštěvníky byla hlavním bodem sobotního programu samozřejmě výstava papírových modelů. Kromě 109 soutěžních bylo vystaveno i dalších 86 modelů výstavních. Samostatnou částí byla pak expozice modelů pana Aleše Harazíma z Plzně (50 vozů F1), expozice čínských Origami pana Davida Adama z Plzně a ukázka modelářské práce pana Jiřího Zelenky z Prahy (miniaturizace modelů). Bylo tedy rozhodně nač se dívat.

Kouzelnou atmosféru papírového světa dokresloval i papírový model vozu Trabant 601 na funkčním podvozku ovládaný RC soupravou, který se doslova motal návštěvníkům mezi nohama.

Kromě výstavy byla pro návštěvníky připravena řada doprovodných akcí. Ti aktivnější si vyzkoušeli sestavování papírových modelů pod dohledem zkušených modelářů.
Krom papírových modelů si mohli malí i velcí návštěvníci zkusit sestavit skládačky Origami, zasoutěžit si v závodech foukacích autíček nebo si postavit ze šroubků a matiček nějaký zajímavý tvar ze stavebnice MERKUR. Ti unavenější si nechali na obličej namalovat třeba tygra či kočku a poté sledovali modelářskou práci na cca 5 metrů dlouhém kolejišti měřítka H0.

Akci též navštívili dva pro papír nepostradatelné osobnosti: Vlastislav Toman - bývalý dlouholetý šéfredaktor a spoluzakladatel časopisu ABC a Ladislav Badalec - po čertech proslulý autor papírových modelů (např. USS Arizona, raketoplán Endeavour, plachetnice Victoria apod.), kteří si zájem návštěvníků užili.

Koho svěděly nůžky, měl přímo na akci možnost zakoupit si papírové modely od jednoho ze šesti prodejců. A speciální model papírového diorama, vydaný speciálně u příležitosti akce Papírový velbloud 2012, byl k zakoupení přímo na pokladně s tematickými vstupenkami.

Veřejná část akce skončila vyhlášením výsledků, kdy se díky občasnému legračnímu projevu pana Miroslava Gabriela dusili přítomní návštevníci smíchy. Někteří soutěžící byli zcela udiveni, když namísto diplomů na bílém papíře drželi v rukou diplomy na barevném papíře s odpovídajícím barevným odstínem ke každému místu. Též zrušení klasických medailí a nahrazení figurkou velblouda ze speciální hmoty velikostně odpovídající danému místu se přítomným soutěžícím velmi líbilo. Zvláštností bylo vyhlášení 4. míst, za která soutěžící obdrželi speciální model odpadkového koše, který byl vydán k příležitosti prvního ročníku soutěže Papírový velbloud 2011.

Zvláštní kategorií akce byla soutěž „O nejlepšího velblouda“. Vítězem kategorie se stal model velblouda origamového od Hany Krystkové, za což se jí dostalo ocenění v podobě neputovní velbloudí oháňky. Další zvláštní kategorií byl obrázek nejhezčího velblouda, kdy si děti do 15 let mohli vybrat různý podklad a nakreslit nejhezčí obrázek velblouda dle své fantazie. Tuto kategorii vyhrála Linda Sládková, za což se jí dostalo ocenění v podobě modelu a malého lepidla Herkules.

Na akci se finančně podíleli prodejci, kteří přispěli do soutěže papírovými modely, Město Plzeň a Středisko volného času dětí a mládeže v Plzni.
Jednalo se již o druhý ročník papírové akce v Plzni. Velké poděkování patří především organizátorům akce a také všem, kteří se podíleli na organizaci. Soutěž a výstava byla vskutku povedená.

Všem oceněným výhercům gratulujeme a doufáme, že se nejen s nimi, ale i se všemi dalšími modeláři setkáme opět za rok v Plzni!

Tým papírového velblouda

Výsledková listina z akce Papírový velbloud 2012 zde:

výsledková listina Papírový velbloud 2012 - 1. část
Obrázek

výsledková listina Papírový velbloud 2012 - 2. část
Obrázek

výsledková listina Papírový velbloud 2012 - 3. část
Obrázek


Fotky z akce Papírový velbloud 2012 zde:
http://www.phejduk.wz.cz/seznam.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) marťas858-Týřovman dne pon 5.11.2012 20:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od Michal Dostál »

Úplně jsem zapomněl, pár fotek od nás zde .
Mi-Ro1
Příspěvky: 25
Registrován: pon 13.2.2012 23:31

Re: Papírový Velbloud Plzeň 2012

Příspěvek od Mi-Ro1 »

tento rok 2013 se také hlásím k účasti. děkuji.
Jedna otázečka, je tam i kategorie Malá technika (MT, 1:100 modely)? Díky za odpověď
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“