Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
swab
Příspěvky: 68
Registrován: sob 21.1.2012 9:58
Bydliště: Praha

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od swab »

a co ho trochu potunit a rovnou road train ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od Vojta Č. »

Swabe, to už jinde jsme, to je jiná vesnice... A jinej kontinent a vůbec ;) :P
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od petersen »

počkej ale to si děláš srandu s tím třínápravovým návěsem ?? ty zato skutečně chceš hodit návěs alá evropa ?? :shock:
Utvrdíš mne pouze o tom že je to zvětšená česká Vista ( montisystém ) kde použili de facto brandejsácký návěs aby ušetřily za výrobu forem

Poradím ti jen jedno :

Tahač je Kanadský a tak by zasloužil i stvárnění Kanadského návěsu .. přibližně v roce 1997 mi dorazily od kanadského výrobce Manac prospekty na jejich návěsy já to nebudu skenovat nicméně na jejich stránkách http://www.manac.ca/index-en.php" onclick="window.open(this.href);return false; nalezneš dost materiálu na to aby ten návěs za Western Star nebyl stejně ujetej a sci-fi jako samotný tahač v provedeníé 6x6 :lol: .. ty woe by se v samotné firmě Western Star obraceli kdyby se tohle dozvěděli :lol: mimochodem prospekty z této firmy mi cca kolem roku 1996 poslal Čech .. :lol:

Nicméně budeš li šikovný a slušně je tam poprosíš možná ti pošlou legální cestou materiál na daný typ návěsu :roll: ;)
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

Dík za připomínku, ale... přiznám se, že nejsem expert přes tahače a tak by mne zajímalo, jaký je konkrétně rozdíl mezi "evropským" a neevropským třínápravovým návěsem? V tomto bych se rád orientoval. Odkaz který jsi mi poslal obsahuje npř. toto:

http://www.manac.ca/transfer-en.php

A nemůžu si pomoct, vidím tam opět tři nápravy a podobu s návěsem, který jsem navrhl.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od bernie »

Oni se Zdeňku najdou odborníci detailnější, ale největší rozdíly mezi Evropou a Amerikou jsou:

Evropa - 3nápravy a jednoduché řazení kol
Amerika - 2nápravy a na nich dvojmontáže /proto se taky říká 18wheeler - 18ti kolák - 8kol na návěsu a 10kol na tahači.
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

Dík za objasnění, ale osobně se mi víc líbí návěs třínápravový. V odkazu, který jsem obdržel výše je i takový, takže nechápu proč by to nemohl být právě takový...
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od JoseFxx »

Návěs co jsi ukázal jeho náhled vypadá jak za Liazku. Třínápravový můžeš mít, ale každá náprava tupláky. Větší klasika jsou dvounápravové, které vidíš skoro na každé fotce.
Nebo přejmenuj Western Star 4900 na US kamion s přívěsem. Myslím, že ve své podstatě by to bylo lepší.(oficiální licenci od WS asi nemáš)
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

Nerozumím definici "jak za Liazku". :) Nicméně tato diskuze se mi nezdá být příliš plodná, takže prozatím návěs ponechám jak se, snad jen s drobnými úpravami. Spíše ale zvažuji, jak dekorovat skříň...
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od yvan »

Teda nerad zanáším offtopic do offtopicu, ale celkem nerozumím tomu, proč toto jako vydavatel dáváš mezi stavby modelů. Pokud dobře vidím, tak tady nikdo nic nestaví; je to jenom prezentace nově vydaného modelu, pro kterou tu je vlastní sekce. A to vůbec nemluvím o tom, že tam s to dal pro jistotu taky, takže je to tady celé dvakrát :roll:
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

Původně tady mělo být více fotek modelu, ale nějak se to tu zvrhlo v diskuzi o tom, jaký návěs jo a nebo ne a který je dost americký... :)

Tak asi tak.
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od petersen »

Ano není to návěs jak za Liazku ale on to návěs za liazku je .. klasický starý dobrý brandejsák navíc vysoké šassi neb původně to vista semily vyrobila jako konteinerák .. s možností využití jako cisterna a valník .

Rozdíl je v umístění Náprav .. zatím co evropské návěsy mají poměrně dlouhý převys od středu zadní nápravy po konec návěsu u amerických je to trochu jinak .. nápravy bývají co nejblíže k zadní stěně .

Další věc kterou v americe a ani v kanadě moc nenajdeme jsou Balony na nápravách návěsů .. oni používají " tupláky " dvojmontáž a neb 4 pneumatiky na jedné nápravě nejsou totiž tupci aby nechaly nápravy přetěžovat a tím si ničily silnice .

Ono když si nechceš nechat poradit je to tvůj boj ale v tom případě je to sci-fi model pro malá miminka co tomu nerozumí ..

Ona ta diskuze by plodná byla kdyby jsi dokázal přiznat že jsi se trochu spletl a skusil s tím něco udělat , zatím to vypadá že z toho leze dokonalý poevropštěný paskvil ... :lol: :lol: který se skutečnou předlohou má pramálo společného

Další problém bude ve výšce samotné skříně neb ty máš na tom evropském Brandejsu klasické šassi .. kdyžtom Kanaďani a Američani u skříňových návěsů z 90% používají samonosné karoserie ...
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

No konečně....děkuji za předchozí příspěvek, který mi tuto problematiku krapet osvětlil. Takže ten návěs krapet poměním až se k tomu dostanu.

Ony ty předchozí příspěvky nic moc neříkají, až tento je poněkud konstruktivnější.
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od petersen »

Náčrtky jsou ilustrativní proto jsem nebaral za vhodné kopírovat a skenovat ve vysokém rozlišení a barevně samosebou jsem si nečmáral do originálu ale na kopii :roll:

Na horním náčrtku je standartní Evropa

Spodní náčrtek představitel standartního návěsu Manac v 3nápravovém provedení

Obrázek


ještě jeden rozdíl ... zatímco konteinerové šassi v evropě včetně brandejsáku má délku 40 stop délka běžně užívaného třínápravového návěsu za velkou louží je 48 až 52 stop
Naposledy upravil(a) petersen dne čtv 20.9.2012 17:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

Díky moc, myslím, že tohle dost pomůže.
ouky
Příspěvky: 30
Registrován: sob 21.1.2012 12:41
Bydliště: Českobudějovicko

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od ouky »

Ta cisterna na předchozí stránce by se k tomu ale dobře hodila...
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“