Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

Další model z vlastní produkce je vydán. Tentokrát jde o americký tahač značky Western Star. Model má detailně

zpracovaný motor i interiér kabiny, obojí je při stavbě volitelné, takže lze sestavit i jednodušší variantu modelu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Více, včetně možnosti objednat si nabízený model zde: http://www.papmodely.wz.cz
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od Vlcacka »

Konečně modrý americký truck!
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

hele to je stavěný podel Monti-systému, ne?
Ale je to paráda.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od Medium »

Byla by prosím možnost přidat třeba na Tvoje stránky náhled na nějakou stránku z placaté vystřihovánky?
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

Hm, Monti systém mne nenapadl.:-) Pro model jsem použil data z různých zdrojů, především jsem čerpal z internetu.
Malý náhled jednoho listu vystřihovánky, kterých je celkem osm je zde:

Obrázek

Jinak jsem rád že se model líbí. Je možnost sestavit jej s/bez motoru, interiéru, takže to mohou vyzkoušet i začínající modeláři. Díly, které mohou mít metalický efekt je možné vylepšit npř. hliníkovou fólií, nebo samolepicí tapetou, na což je v návodu pamatováno, ale i bez těchto vylepšení bude model vypadat dobře....
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od petersen »

zdravím . Model vypadá zajímavě ovšem přiklonil bych se k tomu že byl tvořen dle Monty systému .. nic ve zlém .
Nevím proč ale mě osobně nějak proporčně nesedí . Rám podvozku je hodně vysoký a točna je též dost vysoko patrně by měl tahač v Kanadě odkud výrobce pochází velké problémy se zapojením návěsu .. další detail který tluče přímo do očí tahač je zbytečně krátký :roll:
Co mne zarazilo je konfigurace náprav , jestli jsem si dobře všimnul tvůj model tahače je plně pohonný 6x6 ale tohle mi na Western Star řady 4900 vůbec nesedí . Tahače se vyráběli ve dvou verzích 4964F a 4964S kdy označení 64 znamená 6 kol a 4 poháněná a písmeno F - Forward Axle a S - Set-Back axle . Plně pohonná verze měla označení 4866F jednalo se o speciální stavební podvozek řady 4800 .

Pro porovnání základní technický nákres . ( rozměr WB - wheelbase není okotován tento rozměr brán jako Optional dle přání zákazníka ) standartní pro podvozek bez spací nástavby byl 188 ft

Obrázek


No a jako malou třešničku ukázku z prospektu s názvem Western Star the couples COMFORT PACKAGE .. :lol:


Obrázek
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

Děkuji za připomínky. Po materiálech k modelu jsem pátral především na internetu, ono, když se pokusíte hledat už jen fotografie jednoho typu, téměř nikdy nenajdete úplně dva identické kusy. Interiér byl převzat z originálu ze stránek výrobce, výkresy - použilo se co bylo k mání, takže nemohu vyloučit, že jde o krapet odlišnou řadu, nicméně si myslím, že model se povedl, už podle ohlasů, které dostávám. A přiznám se, že po předchozích zkušenostech s vydanými modely jsem kritiky čekal mnohem více. :) Nicméně, je tady prostor na vlastní tunning pro modeláře, kteří si mohou model poupravit dle svého.
TomasT
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 8.3.2012 10:18

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od TomasT »

Řekl bych, že vzorem mohla být kombinace těhle trucků (ale ne vše je řada 4900):

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Co mi moc nesedí je délka za nástavbou a divný je poloměr předního blatníku.
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od Melchior »

Ta poslední fotka je z Monty-systému :D jako kluk jsem ho mněl doma :))) a ještě takový žlutý vyprošťovák :D
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

Jedna z předloh je i na mém webu na stránce s modelem, tam je ta kratší verze.:-) Zjevně se dělal WS v různých délkách... No hlavně že se líbí.:-)
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od petersen »

no nevím mě osobně se nelíbí
a to z těchto důvodů ..
Plně pohonný tahač návěsů 6x6 v řadě Western Star 4900 .. sci-fi
Navíc poháněná přední náprava by měla jiný náboj kola ;)
Moc vysoký podvozek ... terénní sklápěč by se za něj stydět nemusel ale pro americký dálkový tahač je to potupa ..
Páté kolo ( točnice ) moc vysoké většina amerických či kanadských návěsů by měla velký problém se zapojením .
Chassis ( rám podvozku ) je moc krátké rozhodně bych z nabídky sleeperů 42¨ , 54¨ a 66¨ pro tenhle piďi podvozek vybral ten nejkratší a když tak na to koukám chtěl bych za tím vidět zapojený návěs nechci se dohadovat ale při zatáčení by docházelo ke konfliktu mezi rohem návěsu a zadní stěnou spací boudy .
Mimochodem na spodní hraně kabiny schází charakteristický chromovaný pruh .
Tahač na tvé fotce kterou máš na webu má přeci jenom delší rozvor a více místa vzadu za boxem ;)
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

Není člověk ten, aby se zavděčil všem. Ale co se návěsu týče, tak časem za ním možná nějaký bude...:-) I když teď jsou rozpracované ještě jiné projekty...
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od zdenek-ch »

Momentálně zvažuji, zda udělat skříň, nebo jinou nástavbu...

Obrázek
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od JoseFxx »

Předloha je hezká, ale je vidět nedostatek podkladů zejména rozměrového plánu.Náhon 6x6 je fakt veliké scifi.
Kabina a kapota vypadá dobře. Ale nemůžu si pomoc podvozek by si zasloužil kompletní přestavbu.
Celé to připomíná Montisystém.
Nevypadalo by to takhle lepší:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) JoseFxx dne čtv 20.9.2012 9:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Western Star 4900 / Z-Art / 1:32

Příspěvek od Vojta Č. »

Skříň by chtěla ale pořádně výtvarně pojednat, jinak to bude nudná krabice...

Když jsme v tom snění, co takhle lowboy?
Obrázek

Nebo cisterna?
Obrázek

Nebo dvě cisterny?
Obrázek

via http://www.hankstruckpictures.com/trucks.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“