Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Bakulda »

Čtu pravidelně při cestování do a z práce. Mám široký záběr co
se žánru týče, hlavně mám v oblibě vícedílné série. Namátkou:

Stephen King - cokoliv, momentálně čtu sérii fantasy knih Temná věž.
Tom Clancy - série Jack Ryan
Vladimír Šusta - série Krvavé pohraničí
Andrzej Sapkowski - série Zaklínač
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od kiwiisek »

Jj , jak píše Oliver - trilogie Ďábelská garda je pravděpodobně nejkomplexnější a nejdrsnější manuál , jak vést gerilovou válku...
A hned za touhle trilogií mám nejoblínější knížku od Andyho McNaba - Konečná stanice Bagdád ( zfilmováno jako : Nebezpečná mise )
tecka
Příspěvky: 17
Registrován: ned 5.2.2012 23:13

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od tecka »

John Irving - přečteno skoro všechno jen poslední titul čeká na pokoření už asi rok. Favorit - Pravidla moštárny
Umberto Eco - přečtena veškerá beletrie. Pražský Hřitov u mně hódně bodoval, skoro jako Jméno Růže
A další oblíbení - Terry Prachett, J.R.R.Tolkien (knihy včetně Silmarilion se mi líbily daleko více než filmy), Douglas Adams, John Grisham, Paulo Coelho a s chutí jsem četl v minulosti i James Herriota

Ale co jsme si s ženou vymodelovali dva modely homo sapiens tak nejčastěji večer nahlas Martínkovu čítanku, Povídaní o Pejskovi a kočičce apod :-)
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Kuba78 »

cokoliv s Krteckem. to je dneska in. Idealne hodne obrazku. to zabira.

jinak pokud bych mel brat nazev celeho tematu opravdu doslova, tak nemohu nezminit Memento od Radka Johna z dob kdy jeste delal verejne veci ktere umel. silne cteni.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od IceZero »

jako odpověď a tip u mě vede Krteček co psal KUBA78 :D

jinak osobně dost ujíždím na fantasy a sci-fi takže Kulhánek, Žamboch, Rečková, Neomillnerová a ze zahraničních zmiňovaní Simmons, Heinlein, Sapkowski - teď zrovna rozečtená Lux Perpetua z Husitské trilogie
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Vlcacka »

Právě dočten Anatém od Neala Stephensona. Recenze coming soon na jistém e-zinu, ale už teď je jasno, kdo má rád zábavnou a přemýšlivou sci-fi, kupujte. Je to slušná vražedná zbraň, přes 700 stran.
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Tomas »

Lee Child - série s Jackem Reacherem, Douglas Preston a Lincold Child - série s agentem Pendergastem a pár dalších.
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od vojta78 »

Četl jsem toho spoustu, od Viktora Huga - Bídníci, W.Shakespeara - Hamlet, Večer tříkrálový; pár věcí od Roberta Ludluma. Taky A. C. Clarka, ten má dobrý věci. Taky Frankentein není k zahození. Taky Verneovky ty se čtou neustále, v každém věku.
Poslední dobou jsem ale zlenivěl a dal se na audioknihy, nebo rozhlasový hry. Nevím, jestli jsem to měl dát do sekce " Hudba ", ale spíš asi sem.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Kuba78 »

vojta78 píše:Poslední dobou jsem ale zlenivěl a dal se na audioknihy, nebo rozhlasový hry. Nevím, jestli jsem to měl dát do sekce " Hudba ", ale spíš asi sem.
ja teda ted ctu daleko mene nez driv, bo neni kdy a kde, ale o audioknihach sem zacal premyslet - kdyz jedu nekam sam autem delsi cestu tak by to mohlo byt zajimave. jen se porad bojim ze to bude takove.. divne. Rozhlasovou hru na hodku nebo simka a grosmmana na jednu povidku budiz, ale celou knihu, nekolik hodin cteni.. nevim nevim. Kde je poslouchas? v aute, doma v klidu, v mhd, v praci..? a da se to?
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od vojta78 »

Poslouchám doma, převážně při lepení, v dílně, při jízdě vlakem. Např.: Saturnin je skvělej. Poslechnu si i Harryho Pottera. Záleží kdo to čte. Většinou je to dobrý. Jsou kousky, který mi připadají jako dabing u starších filmů, čtou to z papíru před sebou jako zprávu z novin, žádná snaha to přibarvit.
Osobně si vícehodinovou věc dám jako seriál na pokračování. Každý den kousek.
Chce si stáhnout z netu pár věcí a poslechnout, udělat si vlastní názor.
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 251
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Martin Č. »

Výživné téma 8-)
můj knižní profil zděs na oblíbené databázi: http://www.databazeknih.cz/doporucene-k ... in-c-13483" onclick="window.open(this.href);return false;
Historicky mě nejvíc oslovili Waltari (vše), Tolkien, Čapek, na zadek mě svého času posadili Orwell, Bulgakov nebo Heller, Eco se po 3. knížce už příliš opakuje a s jeho všepopírajícími názory nesouhlasím. Poslední rok-dva mě uchvacuje z vážných témat asi C.S. Lewis a z odlehčených Fin Arto Paasilinna.
CSR
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 8.3.2012 21:19
Bydliště: Praha

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od CSR »

Já čtu většinou buď při cestování,večer v posteli před spaním a nebo audioknihy při lepení.

Co mě z knih asi nejvíce chytlo bylo Metro 2033 od Glukhovského.Vyšel pak ještě druhý díl pod názvem metro 2034 ale ten už se mi nelíbil tak jako první.Dále pak série Cherub od Muchamore.No a momentálně mám rozečtenou knihu 15 minus od Tomáše Zářeckého.
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Asiolo »

při modelaření taky poslouchám namluvené knihy a doporučuju Egyptan Sinuhet je to asi 60hodin neuvěřitelně poutavého čtení. Myslim že se tam ta kniha opravdu čte od začátku do konce - sám jsem kdysi četl...
Jinak velice oblibuji Gustava Mejringa a jeho Anděl západního okna , bílý dominikán, opálové oči a další
V součastné době však ulítávám na odborné četbě o starověkém egyptě
Už se ale těším až si zase někdy vezmu nějaký ratířský román...
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od jiri.k »

docela dobrý jsou Řeka bohů I - IV
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Asiolo »

Jojo Taita je dobrej ale jinak hystoricky to není korektní a místy dosti přisprostlé , což by nevadilo kdyby toho nebylo přez příliš.... IV díl jsem už ani neskoušel číst...
z tohoto ranku doporučuji ještě Farao - Boleslav Prus
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“