Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Standa F. »

Podzim je tu, zahájil jsem psychologickou přípravu na ... na velkofilm Hobit, který vtrhne do kin v půli prosince.
Po mnoha letech jsem vytáhl z police knižní předlohu J. R. R. Tolkiena a znovu se začetl do krkolomného putování Bilbo Pytlíka a 13 trpaslíků za pokladem uloupeným drakem Šmakem, částečně doprovázených bezva čarodějem Gandalfem.

Naprosto příjemné počtení, pohádka s napětím ( 8-) ), s odpudivým Glumem, drsným a dobrým Meddědem, sličnými elfy, pompézními orly a pavouky, Vrrky, skřety a obry - a mohu si představovat, jak to ten novozélandský LOTR-tým opět přetaví do ultra-mega třífilmového spektáklu ... fakt se těším.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od bernie »

....a na zlobry, kteří zkamení jsi zapoměl?

Nejvíc se těším na detail, kdy Gandalf svou holí oklepne zeleně natřená dvířka "nory" :lol:
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Standa F. »

Nezapomněl, ale vyjmenovat všechny creatures and beasts, které tam vystupují, by tady zabralo celý 25" monitor.

Jsem zvědav, co tam filmaři přidají (Tolkienovy dodatky k historii Středozemě? Za jakými naléhavými povinnostmi se Gandalf vydal před vstupem do Mirkwoodu, tedy Temného hvozdu?), případně co nedejbože uberou - ale z poměrně útlé knížky snad nevynechají nic - v Pánovi prstenů zazdili třeba Toma Bombadila, takovou bezva postavičku ...
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Vojta Č. »

Mně ta bombastičnost, která tryská z obou těch trailerů, co jsem viděl, trochu děsí. Já znám Hobita dlouho, už z toho prvního vydání se Šalamounovými ilustracemi, které mi kdosi kdysi půjčil jako velkou vzácnost, a celé si to zkrátka představuju daleko menší. Roklinka je přece "poslední domácký dům" a ne opulentní megazámek v elfí secesi. Chodby skřetů jsou tak úzké a nízké, že jimi horští šotouši probíhají v předklonu. A všechny tyhle jeskyně a díry (kromě té hobití) mám takové daleko klaustrofobnější...
Nojo, ale podívat se na to půjdu. Z trpasličí písně se mi napoprvý zježily chlupy až... no prostě všude :D
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Vlcacka »

Proč mne to nechává v klidu? Asi proto že jsem k Tolkienovi nikdy moc cestu nenašla...
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Standa F. »

Vojta - ano, ta píseň je boží. Chce to pořádný subwoofer na podlaze, basy na max, volume lehce doprava a zhasnout 8-). Déšť je výhoda. Páteční půlnoc je též výhoda. Husiaca koža.

Souhlasím s Tebou, že třeba Elrondův last homely house je popsán a samotným autorem ilustrován poněkud střídměji. Ale kdo by se bránil fantasy podívané ...

Vlče - možná jsi začala Silmarillionem. Zkus Hobita - je to pohádka napsaná velmi příjemným a vcelku akčním stylem (a jako vlčačka si divé vlky-Vrrky zamiluješ 8-) ). Je to začátek a do složitých a nepřehledných dějin tolkienovského světa to má ještě daleko.
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od geraltos »

koukám, že je tu spousta kolegů scifistů a fantasystů :)

ohledně Hobita - taky se toho trochu bojím (filmu), protože Hobit je úplně jiná káva, než trilogie LOTR. je to čtení, co pohladí po duši a donutí se zamyslet a ne halasná fantasy s válkami a hordami skřetů. K Pánovi prstenů mi filmové zpracování naprosto sedí a myslím, že to Jackson už líp natočit nemohl, ale z Hobita mám trochu obavu...

ohledně četby:
jak můj nick napovídá, miluju celou ságu o zaklínači Geraltovi, stejně jako drtivou většinu Sapkowskeho věcí (třeba husitská trilogie mě naprosto uchvátila)
Hobit + LOTR - parádní čtení od A až do Z !
cokoliv od S. Kinga - nejoblíbenější jsou Svědectví a TO
dřív jsem hodně ujížděl na Davidu Morrelovi
Isaac Asimov
Žamboch, Kulhánek, ...

teď čtu paralelně znovu Svědectví a k tomu takový experiment od Sapkowskeho - Zmije

i když v poslední době spíš čtu hlavně idnes a fora na netu - řekl bych, že v tomhle internet a jeho zjednodušující pojetí světa není velkým přínosem :(
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Vlcacka »

Standa F. píše: Vlče - možná jsi začala Silmarillionem. Zkus Hobita - je to pohádka napsaná velmi příjemným a vcelku akčním stylem (a jako vlčačka si divé vlky-Vrrky zamiluješ 8-) ). Je to začátek a do složitých a nepřehledných dějin tolkienovského světa to má ještě daleko.
Hm, to bude tím, přesně jsi to trefil. :-) Nevěděla jsem do čeho jdu a začala tím nejtěžším. :-D
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od V.E.N.A. »

Agent bez minulosti, Metro 2032, Šerlok Holms, Tankový prapor. To je moje oblíbená četba. :P
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od peetee »

Aktuálně dočteno Muži ve zbrani a otevřeno Noční hlídka (obé Terry Pratchett, Zeměplocha).
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Vlcacka »

peetee píše:Aktuálně dočteno Muži ve zbrani a otevřeno Noční hlídka (obé Terry Pratchett, Zeměplocha).
S pochvalným mručením schváleno. :-)
U mne dočten v rámci recenzentských povinností Star Trek Omnibus a jde se na Hry s příběhem: Ocel a krev od Mytaga. Nějak stavím českou fantastiku na druhou kolej, tak uvidíme jestli jsem zbytečně předpojatá.
Uživatelský avatar
stop_r
Příspěvky: 73
Registrován: sob 21.1.2012 17:32

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od stop_r »

momentalne Peter Camenzind od Hesseho
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od vojta78 »

V současné době čtu 451 stupňů Fahrenheita, autor Ray Bradbury. Super věc.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od Standa F. »

S "Fahrenheitem" naprostý souhlas - teplota, při které se vznítí vystřihovánky, tak bacha! 8-) Pak si vem od RB ještě Marťanskou kroniku - excelentní sci-fi četba.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Neškodné návnadné detoxikační téma II - četba

Příspěvek od vojta78 »

Marťanskou kroniku a např. Město poslouchám jako mluvený slovo. A máš pravdu je to excelentní i na poslech.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“