Jak to chodí na letišti

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
tecka
Příspěvky: 17
Registrován: ned 5.2.2012 23:13

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od tecka »

Roman V.
Příspěvky: 407
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Při dnešní obchůzce pracoviště jsem se přimotal k odletu turků a poláků

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Když jsem procházel halou Jobairu, nedalo mi, abych si nenafotil motor Airbusu A-320

Obrázek Obrázek

V té stejné hale jsem pro Staníka nafotil i renovované a čerstvou barvou vonící Saaby

Obrázek Obrázek

V další části budou fotografie se Šuldou aneb kdo s tou F-16kou odletí?
Uživatelský avatar
stop_r
Příspěvky: 73
Registrován: sob 21.1.2012 17:32

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od stop_r »

Paráda
Roman V.
Příspěvky: 407
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Tak jsem si to uháněl předepsanou třicítkou po letišti a co nevidím, odstavená F-16A s holandskými znaky. Krásný letoun, to musím nafotit aby mně Tomys záviděl. Zastavím v opodál a fotím...

Obrázek Obrázek

První fotky vypadají dobře, takže ted obligátní fotografie se Šuldou a nafotit základní tvary...

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

No a když jsem u těch tvarů, nafotím si i detaily a začnu podvozkem...

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Jestli jste si všimli, tak ze tří kol podvozku, jsou dvě kola prodřená až na "hadr". Holandští piloti museli k nám doletět po návštěvě tamějšího coffe shopu a po vystřízlivění u nás už do toho nesedli. Což se jim vůbec nedivím a proto se vyhlašuje soutěž pro místní borce, kdo s tím odletí zpět do Holandska?
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Kuba78 »

normalni slicky na driftovani, ne :-)
Roman V.
Příspěvky: 407
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Neodolal jsem, a nechal se vyfotit před F-16kou a zjistili jsme, že nejenom pneumatiky uzemnily tohoto ptáčka. Začal z něj téct kerosin a to dost...

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Kuba78 »

no jo ostrava.. vypustny ventil pryc, kerosin pryc.. ze by neviditelni? :-) to je taky napad nechavat natankovanou 16ku pres noc samotnou na plose, holandani muzou bejt radi ze prisli jen o kerosin a ze ji rano nenasli rozebranou ve sberne :-)
Roman V.
Příspěvky: 407
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Ten "špunt" tam je a navíc na rohu té haly jsou kamery. Takže nedělejme ukvapené závěry... Celý tento prostor je ve střežené zóně, kam mají přístup jenom vyvolení nebo prolustrovaní až do třetího kolene z babiččiny strany.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Tomys »

Nedělej machra..... Nikdo Ti to nežere :-)
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Zrzek »

Tome, víš jak dlouho Blaxovi trvalo, než to víčko mikroskopicky navrtal?
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Standa F. »

Roman V. píše:...V té stejné hale jsem pro Staníka nafotil i renovované a čerstvou barvou vonící Saaby ...
Díky 8-).
S Romanovým svolením zde dám další várku retro-fotek z mošnovského letiště z 90. let. Opět skenováno ze zvolna blednoucích fotek, takže kvalita je pouze LTT (len tak tak).

Listopad 1996, obloha studená, vlevo se krčí poštovní "čtyřistadesítka" tehdejší společnosti Olimex, náš SAAB SF 340 "Pepík" (OK-PEP) přichystán k nabrání 33 pasažérů pro let do Prahy. Nový kabát v podobě reklamního nástřiku Škody Octavia (viz příkecek výše v tomto vláknu) dostal až o půl roku později. Šipka ukazuje okno mé tehdejší kanceláře, kterou jsme měli pronajatou v budově hasičů a věže:

Obrázek

Z toho okna jsem si sem-tam vyblejsknul letadélko, když už tak jelo kolem, že ... 8-), např. tento Airbus A 300 společnosti Apollo z Kréty (červenec 1996):

Obrázek Obrázek

Odstavená starší Avia 14 stála opodál u plotu za jižním hangárem jako stylový památník - ani nevím, zda tam ještě pózuje či ne ... asi ne po všech těch přestavbách (listopad'96 a červen'97):

Obrázek Obrázek

V r. 1996 měla Air Ostrava/8K ve své flotile dokonce dva středně velké jety, Fokker F28-4000 (OK-IEL a OK-MEO) ...

Obrázek Obrázek

... ale bohužel jen krátce, 5 měsíců - rozvoj společnosti nebyl tak úspěšný, aby tyto stroje uživil. Alespoň dva snímky na rozloučenou pořízené den před jejich vrácením (7.11.1996):

Obrázek Obrázek

Pořádně velká stodola přistála v Mošnově 6.6.1997 - AN-124-100 "Ruslan" Cargo Flight:

Obrázek

Jeden z nejkrásnějších dopraváků vůbec, TU 154M (OM-BYO), zde přímo od vlády bratrů Slováků (červen 1996).
90. léta byla zajímavá - nic nebylo nemožné: Někde nám selhal ACMI-leasing na charterové letadlo, které mělo dopravit turisty do řecké Soluně. Krizovka. Náš neskutečně schopný dispečink sehnal volné letadlo přímo od Slovenské letky, ano, túčko páně Mečiara s parádním interiérem pro 127 pasažérů, a za pár hodin u nás sedlo. Letěl jsem tehdy jako doprovod za naši společnost. Nechali mne na jump-seatu v kabině za 2. pilotem - no, mikrofon mám vytočený nahoru, abych jim do toho moc nekecal - v opačném případě bych tady asi už dávno neseděl ... 8-)

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Kuba78 »

musim rict ze ta predposledni jak se mlady svarny stale jeste ovlaseny Standa nahyba k pilotum je skutecne stylova.. copak asi naseptava? ze by obligatni a okridlene "otoc to na Mnichov, jinak budou litat vcelicky!!" ? :-)
Roman V.
Příspěvky: 407
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Stando, tam kde jsi měl dříve kancelář, tak tam ted na celém patře hospodaří hasiči. Když si ale vylezu o dvě patra výš za meteorologama, tak je hezký výhled na nové haly Jobairu a lakovnu

Obrázek

No a na jihu už Il-14ka není, ale hasiči a URNA tam mají letadlo pro výcvik ( Boeing 737, ale verzi nevím). Sice nemá motory, ale podle místních by se dalo zprovoznit. Nemá prý moc nalítáno. Ale vypadá dost zbědovale.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Roman V.
Příspěvky: 407
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od Roman V. »

Při dnešní pochůzce jsem si přes plot nafotil tohoto krasavce o kterém ale nevím vůbec nic. Nevím k čemu se to používá, nevím jak se to pohybuje po silnici atd.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Jak to chodí na letišti

Příspěvek od bernie »

To je přeci sprcha na letadla :D
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“